Piektdienas intervija ar Nissan oficiālā pārstāvja Latvijā Norde vadītāju Daini Bremzi

2016. gada 05. februāris plkst. 10:35
Sadaļa: Atpūta
Dalies ar šo rakstu

Biznesa portāls Db.lv piedāvā piektdienas mini interviju sēriju. Katru nedēļu kāds no uzņēmējdarbības vides pārstāvjiem sniedz atbildes uz jautājumiem - gan nopietniem, gan arī personīgākiem.

Uz jautājumiem šonedēļ atbild SIA Norde vadītājs Dainis Bremze. Norde ir uzņēmums ar 100% privātu kapitālu. Īpašnieki - Dainis, Didzis un Gints Bremzes. Norde uzsākusi visa autocentra totālu rekonstrukciju, nepārtraucot ikdienas darbu, lai no 1. aprīļa sāktu strādāt pēc Nissan jaunā pasaules koncepta. «Tās būs lielas un ļoti modernas, tehnoloģijām piesātinātas un vizuālas pārmaiņas gan pircējiem, gan servisa apmeklētājiem,» sola D. Bremze.

- Kāpēc Jūs strādājat šajā uzņēmumā/nozarē?

Man un mūsu ģimenei Norde ir daudz vairāk, nekā vienkārši bizness vai naudas pelnīšana. Tā ir sevis, ģimeniska spēka un varēšanas pierādīšana. Vecākais dēls pec deviņiem ar pusi Amerikā pavadītiem gadiem ir atgriezies ar iegūtu bakalaura un maģistra grādu un iekrātām praktiskām iemaņām, strādājot arī Amerikas Nissan un Infiniti kompānijās. Tad arī šeit cenšamies ieviest labāko un modernāko, kas ir pasaulē. Didzis šobrīd vada Norde visus jaunos projektus un arī seko uzņēmuma finansēm un procesiem. Arī jaunākais dēls Gints beidzis savas aktīvās gaitas autosportā, vairāk pievērsies ģimenes dzīvei un vada Norde pēcpārdošanas nodaļu. Viņa 11 gadu pieredze rallijreidā, rallija un šosejas autosporta disciplīnas ir devušas ļoti lielu pieredzi, lai saprastu automašīnas līdz pašām sīkākajām niansēm un atrisinātu arī sarežģītus jautājumus.

Protams, mani iepriecina, ka Nissan ir radījis klientu atzītus un iecienītus auto modeļus, piemēram, Nissan Qashqai ir absolūts līderis Latvijas pārdoto automašīnu tirgū, savukārt Top Gear jau trešo gadu pēc kārtas to atzinis par labāko mazo krosoveru klasē. Varam strādāt tiešām ar baudu un interesi, jo visu laiku ir jāapgūst jaunas zināšanas un nemitīgi jāattīstās, jo jaunajos auto modeļos ienāk ļoti daudz jaunas tehnoloģijas un auto kļūst arvien gudrāki, kas prasa arī pašu strauju attīstību.

- Kas Jūs iepriecina un kas Jūs apbēdina, kad raugāties uz Jūsu pārstāvēto nozari un Latvijas valsti kopumā?

Redzot un izjūtot blakus daudz jaunu, gudru, godīgu jaunas paaudzes darbinieku ar radošu attieksmi, gribētos arī, lai mūsu Latvijas valsts pārvaldīšanā ātrāk iekļautos jauna, zinoša, profesionāla un godīga jauna paaudze. Diemžēl vēl joprojām ir apnicis uzzināt par negodīgiem konkursiem, milzīgu līdzekļu izkrāpšanu no valsts un neprofesionāliem lēmumiem, par ko maksājam mēs uzņēmēji!

- Vai Jūs un Jūsu pārstāvēto uzņēmumu var atrast interneta sociālajos tīklos un sociālajos portālos? Kāpēc – jā vai nē?

Uzņēmums ir visos sociālajos tīklos, to pieprasa mūsdienu dzīves ritms un sabiedrības komunicēšanas tendences. Mēs ejam roku rokā ar jaunākajām tendencēm un tehnoloģijām, tādēļ arī mums ir jābūt aktīviem interneta vidē.

- Vai uzņēmumā izjūtat problēmas, kas saistītas ar darbaspēku? 

Par darbaspēku runājot, jā, tā ir problēma. Jāaudzina gandrīz pašiem, jo nekādu auto pārdevēju un daudzu citu autonozarei specifisku darbinieku skolu diemžēl nav.

-  Kas jāņem vērā cilvēkam, kurš vēlas strādāt Jūsu pārstāvētajā uzņēmumā? 

Labākie darbinieki mums ir bieži izauguši pašā Nordes kolektīvā, sākot no praktikanta, tad lēnām un pakāpeniski augot. Tas gan zināmā mērā ir ilgs process, bet toties kvalitatīvs, kuru varam pastiprināt ar Nissan speciālajām apmācībām.

Vadošajiem speciālistiem noteikti jāzina svešvalodas - angļu (Nissan visa informācija, kā arī apmācības un sanāksmes lielākoties), kā arī krievu. Galvenais ir gribēšana godīgi, radoši un mūsdienīgi strādāt un darīt visu, lai sasniegtu nospraustos uzdevumus un mērķus.

- Kādi ir uzņēmuma tuvākie un tālākie mērķi?

Mūsu tuvākais uzdevums ir veiksmīgi strādāt ļoti lielas rekonstrukcijas apstākļos, ieviešot Nissan jauno konceptu. Nebūs vairs ne pārdevēju kabinetu, ne ierastas servisa pieņēmēju letes... Būs tikai klientu atpūtas zona, kurā tad arī notiks visa komunikācija! Norde būs pirmais dīleris Baltijas valstīs, kas sāks strādāt pēc jaunā koncepta. Ir, protams, izaicinājums to darīt pirmajiem.

Runājot par ilgtermiņa projektiem, ir vēl daudz darāmā, lai pilnībā visu sakārtotu tiešām atbilstoši pasaules augstākajam līmenim, bet uz to tiecamies. Ir daudz labas lietas dažādās valstīs un dīleru centros, kuras izdodas ieraudzīt un izzināt tiekoties. Nav jau ritenis jāizgudro no jauna, vajag tikai būt atvērtam, ieraudzīt!

- Pastāstiet par savu ceļu uz pašreizējo amatu un to, kāds bija Jūsu pirmais darbs?

Pusi sava mūža esmu bijis saistīts ar profesionālo sportu -  9 gadi PSRS kamaniņu sporta izlasē, 2 Olimpiskās spēles, Pasaules čempiona, daudzi PSRS čempiona tituli, pjedestāli Eiropas un cita mēroga sacensībās, tad likumsakarīga pāreja trenera darbā un vēlāk arī funkcionāra statuss Latvijas un pasaules FIL kamaniņu sporta federācijās. Augot ģimenei, ’90. gadu sākumā sapratu, ka varētu izveidot savu biznesu. Atvēru lietotu auto tirdzniecības vietu, noslēdzu līgumu ar Vācijas BMW dīleri un pirms Latvijā bija BMW dīleris vedu gadīgus BMW. Tā tas attīstījās līdz 1999. gadam, kad noslēdzu dīlera līgumu ar Nissan, un tagad esam iegājuši jau «trešajā Nissan attīstības līmenī»!

- Kā un kad radies Jūsu pārstāvētā uzņēmuma nosaukums un logo?

Nordes nosaukumu esmu ņēmis, deviņdesmito gadu sākumā dibinot savu pirmo individuālo uzņēmumu, un logo izveidojām jau stipri vēlāk, kad Norde jau bija kļuvusi pazīstama ar savu nosaukumu! Mēs vienmēr esam lepojušies ar savu nosaukumu, kurš ir ņemts no vietas nosaukuma, ir ziemeļniecisks un viegli saprotams internacionāli.

- Kādas izmaiņas likumdošanā Jūs vēlētos redzēt?

Runājot par Latvijas Republikas likumdošanu, vēlētos redzēt jaunas sejas, kuras vairāk domātu saimnieciski un kuriem tiešām materiāli būtu jāatbild par tautai neizdevīgi pieņemtiem lēmumiem, lai nebūtu tik populārie lobētie konkursi un, ja nevar vinnēt vajadzīgais, uzkrītoša konkursu atcelšana, pat vairākkārtīga, kamēr uzvar kādam vēlamais.

Interesi un cerību izraisa jaunās finanšu ministres izteicieni par pamatīgu nodokļu auditēšanu un varbūtēju darbaspēka nodokļa samazināšanu. Esmu par nodokļu palielināšanu azarta spēlēm, alkoholam, jo tas neuzlabo mūsu nāciju kā tādu un bez tā var iztikt normāli cilvēki un ģimenes!

Nesaprotu, kāpēc no šā gada bija jādivkāršo automobiļu gada nodoklis! Vai tas tiek izmantots autoceļu uzlabošanai? Ceļi uzlabojas ļoti lēnām un, palasot presi, saprotu ka vēl ilgi pa Latvijas ceļiem labāk būs braukt ar krosoveriem vai kaut ko vēl lielāku!

- Ja Jums gribētu noorganizēt ideālas pusdienas, kādas tās būtu?

Labprātāk pusdienu organizēšanu uzņemtos pats, jo tā nav tikai ēšana, bet ir vesels process. Un tas mūsu ģimenei ir izveidojies kā 4 paaudžu tikšanās un draudzīga izrunāšanās, pakomunicēšana, bērniem izdauzīšanās un tad pie lielā galda pusdienošana. Tā kā ģimene ir izvēlīga ēšanas ziņā, ir veģetārieši, eko pārtikas piekritēji, tad kā kompromisu atrodam Latvijas zivju ēdienu gatavošanu. Citreiz pat ar mazbērniem braucam ķert, citreiz tirgū nopērkam svaigas zivis, lai mājās pagatavotu.

- Kura grāmata/filma/personība ir uz Jums atstājusi vislielāko ietekmi – profesionāli un personīgi?

Runājot par mākslas baudījumiem, ir izdevies apmeklēt brīnišķīgus pasākumus kā Miami baleta izrādi ar interesantu sadalījumu klasika, modernais balets un kabarē, tāpat arī Minhenes simfoniskā orķestra koncerts ar četru ģitāristu piedalīšanos un brīnišķīgais Sergeja Jēgera Ziemassvētku koncerts Doma baznīcā.

- Kur un kā vislabāk atpūsties pēc darba un smelties enerģiju?

Ja atpūsties, tad tiešām atpūsties arī garīgā ziņā, un to vairs nevaru pēc darba, jo darbs beidzas vēlu. Man vajag tā pamatīgi atslēgties no ikdienas burzmas, jautājumiem un slodzes, to varu izdarīt no attāluma. Mūsdienu modernās komunikācijas šobrīd atļauj būt darbā iekšā no attāluma un tā pat paspēju daudz vairāk iedziļināties no cita skatījuma. Skatīties tālāk un plašāk. Tad arī atļaujos papildināt savus enerģijas un ideju krājumus, aplūkojot dabu, sportojot, peldot vai spēlējot golfu. Uz vietas Nordē ir taču mani dēli un spēcīgs Nordes kolektīvs!

- Kā, Jūsuprāt, vislabāk iztērēt loterijā laimētus 10 tūkstošus eiro?

Loterijā visvairāk esmu vinnējis studiju laikā 3 vai 5 rubļus Sprintā, un tas bija tad, kad tiešām vairs nebija naudas, piegāju, uzspēlēju un laimēju :).  Ja vinnēsiet 10 tūkstošus loterijā, iesaku aizbraukt ar saviem mīļajiem fantastiskā ceļojumā uz kādu skaistu vietu, kuru visi atcerētos visu mūžu! Par to varēsiet visi priecāties visu laiku un tas stiprinās Jūsu attiecības, un varbūt iedibinās brīnišķīgu tradīciju! Varbūt arī turpmāk Jūs aplaimos veiksme!

- Izstāstiet, lūdzu, savu mīļāko anekdoti vai kādu smieklīgu/interesantu atgadījumu no dzīves/darba.

Smieklīgs bija mans sportiskās karjeras pēdējais sacensību brauciens PSRS čempionāta pēdējā posmā Sverdlovskā! Mēs ar Aigaru Kriķi divniekā bijām iekrājuši jau pamatīgu punktu krājumu un pēdējos mačos vajadzēja finišēt 6. vietā. Tad arī kvalifikācijā uztaisījām tādu laiku, ka kvalificējās 5 ekipāžas. Tad nolēmām, ka pēdējo braucienu brauksim ar simboliskām bērnu ragaviņām, ar kādām kādreiz sākām sportot. Tā arī izdarījām, un braucām sporta tērpos, publikai aplaudējot un uzmundrinoši saucot! Rezultāts 4! Un it kā PSRS čempioni, bet funkcionāriem tas neiepatikās ... diskvalificēja. Bet tautai un mums patika!

- Jūsu novēlējums db.lv lasītājiem.

Lasītājiem novēlu veiksmīgu šo gadu un nebaidīties izteikt SAVAS domas arī tad, kad ne visiem tas patiktu! Mēs taču dzīvojam skaistākajā valstī pasaulē! Tad veidosim to skaistu!

Dalies ar šo rakstu