PrivatBank akcionāru maiņas priekšā

2018. gada 22. marts plkst. 6:35
Autors: Elīza Grīnberga - speciāli DB
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

PrivatBank savu stratēģiju pielāgos jaunā investora iecerēm

Pēdējo gadu laikā AS PrivatBank mainījusi darbības stratēģiju, atsakoties no lielākās daļas nerezidentu klientu, un turpmāk iecerējusi orientēties uz vietējiem klientiem. Patlaban banka atrodas akcionāru maiņas priekšā, intervijā stāsta bankas valdes priekšsēdētājs Aleksandrs Kukičs.

Fragments no intervijas, kas publicēta 22. marta laikrakstā Dienas Bizness:


Vai vispār ir iespējams mainīt fokusu no nerezidentu biznesa uz vietējiem klientiem? Šis tirgus tomēr ir ļoti mazs un piesātināts, banku ir daudz.

To izdarīt ir grūti, bet tajā pašā laikā nav. Kā piemēru ņemsim līzingu – mēs esam secinājuši, ka šis ir nišas bizness, kam ir potenciāls, un mēs varam strādāt šajā segmentā, jo mums ir zinoši speciālisti šajā jomā. Tas atspoguļojas arī pērnā gada rezultātos.

Līzingu piedāvā arī citas kompānijas un bankas Latvijā. Ar ko piesaistīsiet klientus – tās būs zemākas likmes vai kas cits?

Ja mēs to nespētu piedāvāt, mēs nevarētu konkurēt tirgū. Tieši tādēļ mūsu stratēģija ir identificēt tās jomas, kurās mēs varam būt konkurētspējīgi, un strādāt ar tām. Mēs turpināsim rūpīgi izvērtēt visas iespējas.

Kāds ir bankas plāns attiecībā uz tālāku stratēģijas maiņu šajā gadā?

Mēs turpināsim aizvadītajā gadā iesākto kursu, daudz aktīvāk fokusējoties uz vietējo klientu apkalpošanu un jau iepriekšminēto mazo un vidējo uzņēmumu apkalpošanu. Latvija šobrīd ir viena no straujāk augošajām ekonomikām, un MVU nodrošina IKP izaugsmes dzinēju, tādēļ mūsu pienākums ir palīdzēt ar finansējumu šim segmentam. Mūsu stratēģijas turpmākais virziens lielā mērā būs atkarīgs arī no akcionāru maiņas, ko plānojam tuvākajā laikā. Daļa mūsu akcionāru ir nolēmuši pārdot savas akcijas, un mēs esam uzrunājuši potenciālos investorus no visas pasaules. Pagaidām sīkāku informāciju nevaram sniegt, ņemot vērā, ka šobrīd norit sarunas. Tomēr varu pateikt, ka šie investori pārstāv dažādas jomas un nāk no dažādām pasaules valstīm. Līdz ar to, tiklīdz bankas darbību pārņems jaunais investors, banka savu stratēģiju pielāgos viņa iecerēm, jo tas būs mūsu lielākais akcionārs. Pēdējo pāris gadu laikā esam sagatavojuši banku jaunajiem izaicinājumiem, līdz ar to turpmāko kursu ietekmēs ne tikai mainīgie tirgus apstākļi, bet jaunais investors, kurš, visdrīzāk, sāks darbu šā gada otrajā pusē vai nedaudz ātrāk.

Vai pircējs varētu būt kāda banka vai investīciju fonds?

Kā jau minēju, investori pārstāv dažādas jomas, to vidū ir arī bankas, taču pagaidām vairāk informācijas nevaram sniegt. Tuvākajā laikā ceram saņemt galīgo piedāvājumu, un tad arī varēsim atklāt vairāk.


Visu interviju Akcionāru maiņas priekšā lasiet 22. marta laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu