PrivatBank valdē ievēlēta jauna noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas eksperte

2017. gada 13. novembris plkst. 13:00
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

AS PrivatBank padome bankas valdē ievēlējusi Kristīnu Matvejevu, kuras kandidatūru valdes locekļa amatam ir apstiprinājusi Finanšu un kapitāla tirgus komisija, informē bankas pārstāvji.

K. Matvejeva turpmāk būs atbildīga par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanu bankā.

K. Matvejevai ir vairāk nekā 14 gadu darba pieredze banku sektorā, strādājot vadošos amatos noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas jomā.

K. Matvejeva ir ieguvusi starptautiski atzītu kvalifikāciju naudas atmazgāšanas novēršanas jomā un ir uzskatāma par vienu no Latvijas vadošajām speciālistēm noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas jomā. K. Matvejeva ir Starptautiskās naudas atmazgāšanas novēršanas asociācijas (ACAMS) biedre, kā arī ir ieguvusi kvalifikāciju apliecinošu naudas atmazgāšanas novēršanas speciālista sertifikātu (CAMS sertifikāts). Tāpat K. Matvejeva ir ieguvusi Starptautiskās atbilstības asociācijas (International Compliace Association) sertifikātu un regulāri piedalās starptautiskos ekspertu pasākumos un konferencēs, kas veltītas noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas jautājumiem.

PrivatBank valdes locekle Kristīna Matvejeva: «Mans uzdevums ir turpināt stiprināt un pilnveidot bankas noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas riska pārvaldes iekšējās kontroles sistēmu. Notikumi starptautiskajā arēnā naudas atmazgāšanas novēršanas un ekonomisko sankciju jomā ir ļoti būtiski izmainījuši finanšu nozares regulējumu pasaulē un Latvijā. Šobrīd banku darbiniekiem, kas strādā naudas atmazgāšanas novēršanas jomā, ir jābūt ne vien attiecīgās nozares speciālistiem, bet arī augsta līmeņa ekspertiem finanšu un tiesību jomā. Jāspēj savlaicīgi konstatēt ne tikai darījumus, kas rada aizdomas par naudas atmazgāšanu, bet arī tādus darījumus, kas varētu būt saistīti ar iespējamu krāpšanu un izvairīšanos no nodokļu nomaksas. Nedrīkstam pieļaut, lai šādi darījumi tiek veikti, izmantojot kontus bankā. Starptautisku darījumu ķēdē pietiek tikai vienam darījumam būt nelikumīgam, lai ciestu visi attiecīgajā ķēdē iesaistītie, arī tie, kas par šo darījumu neko nezināja. Banku loma cīņā pret noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju, terorisma finansēšanu un izvairīšanos no ekonomisko sankciju ierobežojumiem palielinās katru gadu – tieši tāpēc bankām ir tik būtiski pilnveidot risku pārvaldīšanas iekšējās kontroles sistēmas, izvērtēt pieļaujamos biznesa riskus, pilnveidot kontroles mehānismus un piesaistīt augsta līmeņa speciālistus.»

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds