Enerģētika

Pūce: Latvenergo jāskatās uz jaunām darbības jomām

Līva Melbārzde, 07.11.2012

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

«Latvenergo aktīvi jāstrādā pie jaunu tehnoloģiju izmantošanas, es aicinu koncernu šajā jomā būt drosmīgam, lai arī Latvijas sabiedrība ne vienmer par šo soli būs sajūsmā, taču tas būs uzņēmuma nākotnes vērtības pamats,»

To a/s Latvenergo konferencē sacīja Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Juris Pūce, aicinot neturēties Latvenergo tikai pie sava vēsturiskā mantojuma - elektroenerģijas ražošanas. Savukārt runājot par valsts kopējo enerģētikas politiku nākamajiem 18 gadiem, J. Pūce sacīja, ka Ekonomikas ministrijas prioritate ir atbalsta politikas izstrāde rūpnieciskajiem elektrības pieslēgumiem.

«Sadales operators varētu būt pabeidzis darbu pie sava attīstības plāna nākamā gada vidū, kas mums ļaus skaidrāk saprast arī jaunu pieslēgumu izveidošanas iespējas. Tāpat mums no pašvaldībām jāsaprot, kur koncentrēsies rūpnieciskā ražošana,» sacīja J. Pūce.

Viņš uzsvēra, ka valsts nākamajos 18 gados vairs nedomā finansiāli atbalstīt jaunu elektroenerģijas bāzes jaudu izveidi, savukārt zaļās enerģijas jomā uz tiešām subsīdijām var cerēt tikai centralizētas siltumenerģijas pāreja uz atjaunojamiem energoresursiem (AER), jo šī ir vienīga joma, kur AER izmantošana nav radījusi negatīvu efektu uz patērētāju maksājumiem. J. Pūce prognozēja, ka Latvijas gāzes tirgus tiks liberalizēts tuvāko 4-5 gadu laikā un aicināja a/s Latvenergo meklēt savu nišu arī šaja jomā, jo vairāk tāpēc, ka Latvenergo jau ir aktīvi iesaistījies sašķidrinātas dabasgāzes termināļa būvniecības izpētē.

Komentāri

Pievienot komentāru