PVD: tirdzniecībā nav Zviedrijas kartupeļu

2011. gada 02. novembris plkst. 14:11
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) pārbaužu laikā vairumtirdzniecības, mazumtirdzniecības un fasēšanas uzņēmumos nav konstatējis Zviedrijas kartupeļus.

Pagājušajā nedēļā, saņemot informāciju, ka veikalos tiek tirgoti Zviedrijas kartupeļi, kuriem nav norādīta to izcelsme, kas tādejādi ir patērētāju maldināšana, PVD uzsāka ārpuskārtas pārbaudes, kuras pabeidza 1. novembrī. Pārbaužu laikā inspektori, veicot dokumentālās pārbaudes par to, vai izcelsmes valsts sakrīt ar pavaddokumentos norādīto, konstatēja, ka tirdzniecībā nav Zviedrijas izcelsmes kartupeļu, informē PVD.

Šī dienesta Pārtikas uzraudzības departamenta direktors Ernests Zavadskis uzsver, ka dienesta inspektori jau no marta pārbaužu laikā pastiprinātu uzmanību pievērš marķējumam un tam, lai ir norāde par izcelsmes valsti preču cenu zīmē, kurai jāsakrīt ar izcelsmes valsts norādi preču pavadzīmē. PVD  atgādina, ka Eiropas Savienībā ir vienotais tirgus un aizliegt pārdot kādā valstī citā ES valstī saražotu preci vai produktu nevar.

Protams, produktam ir jāatbilst ES prasībām un ir jābūt norādītai produkta izcelsmes valstij, kam dokumentāli jāsakrīt ar pavaddokumentos norādīto. Jau ziņots, ka SIA Ruģēni pārstāvis Ritvars Leitens paudis bažas par to, ka Latvijā pēdējos mēnešos lielos apjomos ievesti ļoti lēti kartupeļi, kas tiek realizēti par zemāku cenu, nekā pašmāju ražotāju pašizmaksa. Pēc kartupeļu audzētāju vērtējuma tas grauj šo nozari, turklāt apšaubāma esot arī ievesto kartupeļu kvalitāte, vai tie sākotnēji domāti pārtikai. Tirgotāji jau noraidjuši informāciju, ka lielveikalos tiek realizēti Zviedrijas lētie kartupeļi.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām