PVN par pirkumiem no trešajām valstīm būs jāmaksā par precēm virs 22 eiro

2013. gada 16. janvāris plkst. 10:14
Autors: Gunta Kursiša
Sadaļa: Nodokļi
Dalies ar šo rakstu

Pievienotās vērtības nodoklis  (PVN) par komerciāliem preču sūtījumiem no trešajām valstīm, tajā skaitā par pirkumiem internetā, būs jāmaksā, ja preču vērtība pārsniegs 22 eiro līdzšinējo 10 eiro vietā, informē Valsts ieņēmumu dienests (VID).

Šādas izmaiņas stājušās spēkā šā gada 1. janvārī un attiecas uz komerciālām precēm, kuras ir nelielas vērtības un tiek sūtītas no valstīm, kas nav Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis. Tātad, saņemot no trešās valsts komerciālu pasta sūtījumu, kurā esošo preču kopējā vērtība nepārsniedz 22 eiro, nodokļi nav jāmaksā.

Līdz šim saskaņā ar likuma «Par pievienotās vērtības nodokli» nosacījumiem no PVN tika atbrīvoti nelielas vērtības komerciāli preču sūtījumi, kas no trešajām valstīm par atlīdzību tika sūtīti saņēmējam Latvijā, ja sūtījumā esošo preču vērtība nepārsniedza 10 eiro.

Savukārt atbrīvojums no muitas nodokļa tiek piemērots tāpat kā līdz šim – ja sūtījumā esošo preču vērtība nepārsniedz 150 eiro.

Tādējādi, piemēram, ja saņēmējs Latvijā saņem komerciālu pasta sūtījumu, piemēram, preces no Krievijas 30 eiro vērtībā, par šo sūtījumu ir jāmaksā PVN no preču vērtības (šajā gadījumā – 30 eiro) un piegādes izdevumu kopsummas, bet muitas nodoklis nav jāmaksā.

Nekomerciāliem pasta sūtījumiem, tas ir, sūtījumiem, ko privātpersona no trešās valsts sūta citai privātpersonai Latvijā bez atlīdzības – kā dāvanu, arī turpmāk tiks saglabāts līdzšinējais atbrīvojums no muitas nodokļa un PVN, tas ir, ne muitas nodoklis, ne PVN nav jāmaksā, ja priekšmetu vērtība sūtījumā nepārsniedz 45 eiro. Ja nekomerciālā sūtījumā ir divi vai vairāk priekšmeti un to vērtība pārsniedz 45 eiro, atbrīvojumus priekšmetiem piešķir līdz minētai summai tādus, kādi būtu, ja tos ievestu atsevišķi, taču ņemot vērā, ka atsevišķa priekšmeta vērtība nav dalāma.

Piemēram, saņemot nekomerciālu sūtījumu no Krievijas 90 eiro vērtībā ar trīs priekšmetiem un katram priekšmetam norādītu 30 eiro vērtību, atbrīvojums tiek piešķirts vienam priekšmetam 30 eiro vērtībā, bet par pārējiem diviem priekšmetiem ir jāmaksā muitas nodoklis, kas tiek aprēķināts no priekšmetu  vērtības (60 eiro), kā arī PVN, kas tiek aprēķināts no priekšmetu  vērtības un muitas nodokļa kopsummas.   

Dalies ar šo rakstu