Tehnoloģijas

PwC iegādājas biznesa un IT konsultāciju uzņēmumu BITI

Žanete Hāka, 03.03.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Audita un biznesa konsultāciju tīkla uzņēmums PwC iegādājies SIA BITI, kura Latvijas tirgum sniedz tādus ar biznesa tehnoloģijām saistītus pakalpojumus kā kiberdrošība, lielapjoma datu analīze, risku izvērtēšana un izmaiņu pārraudzība, informē PwC.

Abu uzņēmumu zināšanu apvienošana vēl vairāk nostiprinās PwC eksperta pozīcijas minēto pakalpojumu segmentā, vienlaikus paplašinot klientu portfeli Baltijā.

Līdztekus jau esošajiem pakalpojumiem risku pārvaldībā, informācijas sistēmu (IS) ieviešanā, informācijas tehnoloģiju (IT) attīstības plānošanā un stratēģijas izstrādē, kā arī kopējās IT pārvaldības uzlabošanā, šis darījums paplašina PwC zināšanu bāzi attiecībā uz kiberdrošības risku pārvaldību un lielapjoma datu analīzi.

Lielie un vidējie uzņēmumi ir atzinuši, ka kiberuzbrukumu apdraudējums, kā arī datu drošības trūkums ir viens no lielākajiem biznesa riskiem Latvijā (2015. gadā veiktā uzņēmumu vadītāju aptauja PwC 18th CEO Survey). PwC un BITI speciālisti uzskata, ka lielapjoma datu analīzei privātajā biznesā ir milzīgs potenciāls, ko varētu izmantot, lai paaugstinātu efektivitāti, samazinātu dažādus riskus un likvidētu nelietderīgu resursu patēriņu, kas ir svarīgi jebkura mēroga uzņēmumam.

Līdz šim SIA BITI ir sniegusi pakalpojumus lielākajiem Latvijas uzņēmumiem dažādās tautsaimniecībai nozīmīgās nozarēs – BITI klientu vidū ir telekomunikāciju operatori LMT, TELE2, banka Citadele, Ventspils nafta termināls un Latvijas Banka.

PwC valdes priekšsēdētāja un vadošā partnere Zlata Elksniņa-Zaščirinska skaidro šādi, ka BITI uzņēmuma iegāde ir likumsakarīgs solis PwC biznesa attīstībā. Prasmīga tehnoloģiju izmantošana un datu apstrādes pakalpojumi kļūst arvien pieprasītāki visā pasaulē.

SIA BITI vadītājs Ēriks Dobelis uzsver, ka BITI lēmums integrēties PwC starptautiskajā tīklā ir pavēris iespējas piedāvāt unikālus, Latvijā izstrādātus pakalpojumus Baltijā un visā Eiropā.

Komentāri

Pievienot komentāru