Biznesa tehnoloģijas

Radīts inovatīvs personas datu apstrādes reģistrs

Zane Atlāce - Bistere, 26.06.2018

Sandis Kolomenskis

Publicitātes foto

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Nolūkā atvieglot personas datu apstrādi vispārīgās datu aizsardzības regulas kontekstā, IT tehnoloģiju uzņēmums Squalio radījis personas datu apstrādes reģistru Wisery, informē uzņēmumā.

Wisery ir pirmais no produktu grupas, kuru izstrādei 2017.gada maijā saņemts bankas Citadele finansējums astoņu miljonu eiro apmērā ar Altum garantiju trīs miljoni eiro, teic Squalio valdes loceklis Sandis Kolomenskis.

Ērtā, intuitīvi lietojamā un pārskatāmā programma balstās uz informācijas apstrādes procesa pamatelementiem: personas datu avotiem, datu apstrādes procesiem un to glabāšanu.

«Strādājot ar tādiem pasaules līmeņa tehnoloģiju zīmoliem kā Microsoft, Google u.c., esam sapratuši, ka varam piedāvāt savu kompetenci un pirmie izstrādāt unikālu pieeju datu apstrādes reģistra veidošanā,» skaidro S.Kolomenskis.

Konsultējot klientus par GDPR prasību ieviešanu, secināts, ka uzņēmējiem pietrūkst vienkārša un ērti lietojama, taču ļoti svarīga rīka – datu apstrādes reģistra. Tehnoloģiju pārzinātājs atzīst, ka ar ļoti līdzīgām problēmām pēc regulas stāšanās spēkā saskaras visi uzņēmēji, kas strādā Eiropā, tādēļ Wisery veidots kā eksporta produkts.

«Manuprāt, uzņēmēju ieguvumi ir vairāki. Pirmkārt, Wisery ir efektīvs pašpārbaudes instruments, jo, veidojot savu datu apstrādes reģistru, ir jāpārliecinās, kuri dati, kādā veidā un kāpēc tiek apstrādāti. Jaunais rīks liek pārdomāt datu apstrādes procesus uzņēmumā un ļauj ātri konstatēt nepilnības personas datu apstrādē un tās novērst. Otrkārt, programmā var ērti izveidot pārskatu par veikto datu apstrādi. Tā iespējams ātri atbildēt, piemēram, uz Datu valsts inspekcijas jautājumiem pārbaužu laikā,» atklāj Squalio Group valdes loceklis.

Jaunā produkta tapšanā piedalījās gan datu aizsardzības speciālisti, gan IT departaments, tādējādi tā lietotāji var būt pārliecināti par to, ka datu apstrāde patiešām ir juridiski korekta un atbilst visām GDPR prasībām.

Squalio ir informācijas tehnoloģiju nozares līderis, kas sniedz informāciju tehnoloģiju tirdzniecības, konsultāciju un atbalsta pakalpojumus gan maziem uzņēmumiem, gan lielām organizācijām.