Foto

Raizes, ka Latvijas tūristus Horvātijā izmitinās necilvēcīgos apstākļos, nav piepildījušās

Lelde Petrāne, 02.04.2013

Avots: ABA Tours

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Horvātijas ienākošā tūrisma operators Aba Tours iepriekš vērsās ar pretenziju pret Latvijas tūrisma operatoru SIA Auto Prieks, kas organizēja braucienu uz Horvātiju. Tika paustas bažas, ka tūristus izmitinās necilvēcīgos apstākļos. Taču, kā liecina atsauksmes internetā, atgriežoties pēc šī ceļojuma, klienti ir apmierināti.

«Izmantojot Horvātijas kūrortu popularitāti, Auto Prieks apzināti maldina cilvēkus, piedāvājot viņiem atpūtu tūristu bāzē Jambo pilsētiņā Klekā par dempinga cenu. Reklamējot Adrijas jūras piekrasti un pilsētiņu Kleku, Auto Prieks apzināti noklusē faktu, ka apartamentos Jambo nav ne apsildes, ne kondicioniera, kurš veiktu apsildes funkciju. Visu betona mājiņu sienas ir pārklātas ar pelējumu, savukārt mājiņas ir pilnas ar skudrām un zirnekļiem. Dažās mājiņās ir ļoti veca santehnika, kuru nav iespējams izmantot. Horvātijas žurnālisti raksta, ka apartamentu Jambo saimnieks ir saistīts ar Horvātijas kriminālstruktūrām un ir arestēts par finanšu krāpšanu un lielu parādu. Mēs bijām nepatīkami pārsteigti uzzinot , ka Auto Prieks vedīs pirmos tūristus to Latvijas (3 autobusi, 140 cilvēki) uz Kleku jau no 23. līdz 30. martam. Nav noslēpums, ka šajā sezonā laiks Adrijas jūras piekrastē nav stabils – ir ar stipru lietu un aukstām naktīm. Bez kondicionieriem, kas aukstajā sezonā strādā kā sildītāji, apartamentos nav iespējams dzīvot,» Aba Tours citēja laikraksts Neatkarīgā.

Laikraksts norādīja - izpētot SIA Auto Prieks piedāvājumu ceļojumam uz Horvātiju, var secināt, ka 11 dienu ceļojumu skolēnu brīvdienās firma piedāvā par smieklīgu cenu – 98 latiem.

Izskanēja arī minējumi par to, ka Horvātijas uzņēmuma sūdzība varētu būt konkurentu gājiens.

Tagad, pēc šī brauciena, interneta forumā celakaja.lv lasāmas dažas klientu atsauksmes. Secināms - lai gan ceļotāji ar braucienu kopumā ir apmierināti, daļēji informācija par dzīvošanu Klekā izrādījusies patiesība.

«Izbraucām laikā, ieradāmies LV arī, kā solīts (+/-). Dzīvošana: 9 naktis viesnīcās ar brokastīm (viesnīcas 3*, viena 2*, bet jāsaka, ka labas - tīras, palieli numuri ar vannu (vannas, kurās pat es ar saviem nepilniem 1.9m jutos komfortabli), viena nakts apartamentos mazā ciematiņā pie Adrijas jūras (tika ņemti līdzi no Rīgas sildītāji (prieks tūre), bet tīkls nespēja izturēt ap 70 sildītāju vienlaicīgu darbību un nākamjā dienā tika pieņemts lēmums pārcelties uz viesnīcu (ciemats Gradac, Hotel Labineka). Daļa braucēju gribēja palikt Klek apartamentos un tika vākti paraksti (uz to arī aktīvi musināja viens no šoferiem, sakot, ka viesnīca varot būt vēl sliktāka utt.), bet rezultātā nokļuvām labā 3* viesnīcā ar diezgan labām brokastīm, skatu uz jūru, lieliem siltiem numuriem ar vannu (viesnīcā bijām vienīgie iemītnieki - trīs busi ar tūristiem no LV),» forumā raksta viens no braucējiem.

«Kopsavilkums par konkrēto braucienu (negribu vispārināt jo šajā braucienā bija arī veiksmes moments): par 98lvl ceļš uz Horvātiju (arī Morāvijas nac. parks un Plitvicas nac. parks) 10 naktis salīdzinoši labās viesnīcās ar brokastīm - cena lieliska!!» secina vīrietis.

«Mani paziņas arī atgriezās ļoti apmierināti ar braucienu. Protams, veiksmes faktors attiecībā uz viesnīcu bija, bet arī visādi citādi attieksme esot bijusi ļoti jauka - gan no gides puses, gan šoferu. Pa ceļam esot dalīti vīna/ruma šotiņi, šoferis, kurš konkrētajā brīdī nebija pie stūres, pienesis tēju/kafiju. Par organizētajām eksursijām - nelielas izmaiņas bija, bet viss ticis pielāgots laikapstākļiem,» raksta kāda cita foruma lietotāja.

Patērētāju tiesību aizsardzības centra pārstāve Ilze Žunde db.lv apstiprināja, ka sūdzība par SIA Auto Prieks no Aba Tours ir saņemta, pieprasīts skaidrojums Latvijas uzņēmumam, kas arī ir saņemts, un patlaban notiek lietas izskatīšana. No klientiem, kuri atgriezušies pēc ceļojuma, PTAC sūdzības šobrīd nav saņemtas. Kā iepriekš vēstīja Neatkarīgā, par SIA Auto Prieks, kuras rūpals ir arī kolektīvās iepirkšanās portāls prieks.lv, esot saņemti divi neapmierinātu klientu e-pasti par citu preču iegādi.

Aba Tours portālam db.lv pārsūtīja fotoattēlus no Klekas, kur viesojās tūristi no Latvijas. Šie Horvātijas tūroperatora sūtītie attēli atrodami raksta pielikumā.

Komentāri

Pievienot komentāru