Rīgā sāks īstenot 1,4 miljonus eiro vērtu būvprojektu 

Par 1,4 miljoniem eiro SIA Velve pārbūvēs Anatomikuma vēsturisko staļļa ēku par muzeja ēku.

Sandra Dieziņa, 05.01.2018
1/10

Foto: Edijs Pālens/LETA

Par to liecina paziņojums Iepirkumu Uzraudzības biroja (IUB) mājaslapā. Pasūtītājs ir Rīgas Stradiņa universitāte, būvdarbi tiks veikti Rīgā, Kronvalda bulvārī 9.

Atklātajā konkursā saņemti četri piedāvājumi. Iepirkuma uzvarētājam nav paredzēti apakšuzņēmuma līgumi ar trešajām personām. Darbus plānots veikt 420 dienu laikā no līguma noslēgšanas dienas.

Kā Db.lv informēja Rīgas Stradiņu universitātes Komunikācijas departamenta direktors Edijs Šauers, 2019. gadā savas durvis tur vērs plašākai sabiedrībai pieejams un laikmetīgs RSU Anatomijas muzejs, kur senā anatomiskā kolekcija būs apskatāma mūsdienīgā un multimediālā ekspozīcijā.

Jāatgādina, ka 1987. gadā Rīgas Medicīnas institūtam (tagad – RSU) piederošais Anatomijas muzejs kļuva par Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja filiāli, taču 2017. gadā tas atkal ir tapis par augstskolas muzeju, atgriežoties vēsturiskās mantinieces – RSU – paspārnē.

2017. gadā tika izstrādāts topošā muzeja ekspozīcijas dizains (kompānija Dd project) un pabeigts muzeja ēkas rekonstrukcijas projekts. Vēsturiskās staļļa ēkas pielāgošana atbilstoši moderna muzeja vajadzībām sāksies šogad, bet darbs pie ekspozīcijas izveides – 2019. gada sākumā.

Jaunākais izdevums