Rīga stieg neveiksmīgās izsolēs 
 

Lai gan neveiksmīgas ir daudzu nozīmīgu īpašumu izsoles, Rīgas dome atsakās tikai no sabiedrības sašutumu izraisījušā lēmuma par Lucavsalas pārdošanu

Lāsma Vaivare, 2015. gada 28. augusts plkst. 8:09

Foto: LETA

Par ne to labāko atzītais pērnās vasaras Rīgas domes lēmums izsolīt lielu daļu Lucavsalas – zemes īpašumus 103 ha platībā – teju kā atcelts. Pašvaldības speciālisti atsaucas uz likumu Par pašvaldībām, kurā noteikts, ka tad, ja nekustamā īpašuma pirmajā izsolē neviens nav pārsolījis izsoles sākumcenu, institūcija, kas organizē nekustamā īpašuma atsavināšanu, var rosināt atcelt lēmumu par tā nodošanu atsavināšanai. Jāatgādina, ka Lucavsalas zemes izsoles sākumcena bija noteikta gandrīz 26,6 milj. eiro apmērā, pērnruden rīkotajā izsolē neviens pretendents nepieteicās un tā tika atzīta par nenotikušu. «Līdz ar to netika sasniegts izvirzītais mērķis par Lucavsalas kompleksu attīstību, pārdodot nekustamos īpašumus,» tagad skaidro Rīgas domes speciālisti.

Lucavsalas zeme nav vienīgais īpašums, kuru Rīgas dome neveiksmīgi mēģina pārdot, atsevišķos gadījumos pat pēc vairākkārtējām izsolēm interesenti tā arī neatrodas, tomēr pašvaldībā nav vērojama masveidīga pieņemto lēmumu atcelšana. Spilgts piemērs tam ir vairāk nekā divdesmit neapbūvētu zemesgabalu lidostas tuvumā, kurus Rīgas dome reiz paredzēja vērienīga izstāžu un konferenču centra būvniecībai. Kad projekts neīstenojās, pašvaldība lēma zemi pārdot – taču vairākkārtīgi centieni nevainagojās panākumiem, pat neskatoties uz izsoles sākumcenas samazināšanu un atteikšanos no zemes gabalu pārdošanas kā vienota kopuma. Veiksmīgas nav izrādījušās arī daudzas citas izsoles, pērn neļaujot Rīgas domei nopelnīt tik daudz, kā bija iecerēts. DB jau ziņoja (8.01.2015.), ka nenodokļu ieņēmumi, no kuriem lauvas tiesu veido plānotie ienākumi no īpašumu pārdošanas un iznomāšanas, pērnā gada beigās izrādījās teju uz pusi mazāki, nekā bija iebudžetēts, turklāt šī ieņēmumu prognoze, grozot budžetu, pērn jau reiz tika samazināta. Lai gan Rīgas domes vadība to nav publiski atzinusi, pēdējos gados notikusī intensīvā īpašumu atsavināšana tiek saistīta ar mēģinājumiem uzlabot Rīgas domes finanšu stāvokli.

Jautāts, vai pašvaldība varētu atteikties arī no citu neveiksmīgi izsolīt mēģinātu īpašumu pārdošanas, Rīgas domes Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs noteikti atbildēt nevar, par to vēl esot jādomā. Zeme lidostas tuvumā joprojām gaida pircējus, interese esot, taču to bremzējot neskaidrība par lidostas un lidkompānijas airBaltic nākotni. Bijušo Herdera vidusskolas ēku Skolas ielā, kas tika piedāvāta pārdošanai ar mērķi atjaunot tur dzīvojamo funkciju, neizdodas pārdot, pat samazinot cenu, jo ģeopolitiskās situācijas dēļ ārvalstniekiem samazinājusies interese par īpašumu iegādi, bet vietējie iedzīvotāji to reti var atļauties, saka O. Burovs. Tāpat potenciālie pircēji bez uzmanības atstājuši ēku kompleksu Tallinas ielā, gadiem nelietotās Sanitārās transporta autobāzes teritorijā. «Interese ir par īpašumiem tur, kur jau notiek uzņēmējdarbība, kur ir naudas plūsma, nevis tukšā vietā,» turpina Īpašuma departamenta vadītājs. Viņš atzīst, ka tā ir problēma – neapbūvēti zemesgabali var savus investorus gaidīt arī ilgāku laiku, taču tukšas ēkas prasa uzturēšanu un ieguldījumus, lai nepārvērstos par graustiem. 
 

Vairāk lasiet piektdienas, 28.augusta, laikrakstā Dienas Bizness! 

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Nepalaid garām

Latvijas pašvaldības desmitgades garumā cēlušas peldbaseinus, stadionus, kultūras centrus bez...

Restorānu nedēļas projekts lielu peļņu nenes, toties izvelk cilvēkus no mājām iepazīt...

Šodien Dienas Bizness rīkotajā preses konferencē par jaunāko izdevumu Miljonārs tika atklāti Latvijas...

Vecie dēļi iegūst otro dzīvi SIA AW Latvia ražotajās mēbelēs un sienu...

Reizi mēnesī pie veikala «Preces no Vācijas» vērojama mūsdienām netipiska aina -...

«Mēs pārejam uz iknedēļas drukātā izdevuma formātu. Izmaiņas Dienas Biznesā ir vajadzīgas....

No šīs sadaļas
2015. gada 27. augusts plkst. 17:34

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa lēma par pilnīgu AS Latvijas kuģniecība meitassabiedrības...

2015. gada 26. augusts plkst. 11:25

Jūrmalciema ceļš ir būtiski mainījies. Tagad ir ne vien uzbērta prāva grants...

2015. gada 26. augusts plkst. 11:23

Latvijas Zemes fondā parakstīti pirmie trīs pirkuma līgumi par lauksaimniecības zemes iegādi,...

2015. gada 26. augusts plkst. 11:11

Vietējos ceļus ir iespējams uzturēt un remontēt tikai par valsts budžeta līdzekļiem...

2015. gada 26. augusts plkst. 10:52

Ebreju īpašumu restitūcijas jautājums tā pozitīva atrisinājuma gadījumā var izraisīt...

2015. gada 26. augusts plkst. 10:46

Gulbenes novada dome plāno kārtējo reizi izsolē pārdot bijušo Stradu pamatskolu un...

2015. gada 26. augusts plkst. 10:08

«Vienmēr ir jāparedz vairāki gājieni uz priekšu – kā šahā – 
un...

2015. gada 26. augusts plkst. 9:34

Kompānija AS Northern Horizon Capital pārdos savu nekustamā īpašuma pārvaldības meitas uzņēmumu...

2015. gada 26. augusts plkst. 8:30

Nekustamā īpašuma 
uzņēmuma 
Arco Real Estate birojs iekārtots, apvienojot modernismu...

2015. gada 25. augusts plkst. 17:00

Otrdien ar profesionālu alpīnistu palīdzību no Rīgas Doma torņa smailes nocelts gailis...