Rīgas kuģu būvētava reģistrējusi komercķīlas vairāk nekā 22 miljonu latu apmērā

2011. gada 01. augusts plkst. 17:55
Autors: Gunta Kursiša
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Kuģu un to iekārtu ražošanas uzņēmums Rīgas kuģu būvētava jūlija beigās reģistrējis divas komercķīlas, kuru kopējais apjoms veido vairāk nekā 22 miljonus latu, liecina Uzņēmumu reģistru apkalpojošā uzņēmuma Lursoft dati. 28. jūlijā pārjaunotās ķīlas ņēmējs ir Nordea Bank Finland Plc. bankas Helsinku filiālē. Reģistrētā komercķīla ietver visus akciju sabiedrības krājumus uz ieķīlāšanas brīdi, un reģistrētās ķīlas apjoms ir 20 100 194 latu. Rīgas kuģu būvētava ieķīlājusi arī visas prasījuma tiesības kā lietu kopību uz ieķīlāšanas brīdi, izņemot tās prasījuma tiesības, kas rodas no pasūtījumiem, kas kuģu būvētavai ir nepieciešami, lai uzceltu kuģus saskaņā ar šī gada maijā slēgto līgumu starp kuģu būvētavu un Maskavā dzīvojošo Naoru Azrajevu (Naor Azrayev) un ar SIA River Ships slēgto līgumu, liecina komercķīlas izziņa.

Otras jūlija beigās reģistrētās komercķīlas apjoms ir 2 670 655 latu. Ķīlas ņēmējs ir Krievijas Federācijā dzīvojošais N. Azarjovs. Rīgas kuģu būvētava ir ieķīlājusi prasījuma tiesības kuģu būvei nepieciešamo rezerves daļu piegādei un izejvielu krājumus. Komercķīlas ņēmējam ir tiesības pārdot ieķīlāto mantu bez izsoles un ir aizliegts atkārtoti ieķīlāt komercķīlas priekšmetu.

Jau vēstīts, ka, līdzīgi kā pērnā gada pirmos trīs mēnešus, arī šī gada pirmo ceturksni uzņēmums noslēdzis ar zaudējumiem. Šī gada pirmajos trīs mēnešos Rīgas kuģu būvētavas zaudējumi pārsniedza 464 tūkstošus latu. Uzņēmuma neto apgrozījums gada laikā palielinājās par 89%, arī uzņēmuma bruto zaudējumi samazinājās no 478,8 līdz 340,3 tūkstošiem latu.

Rīgas kuģu būvētavas apgrozījums 2009. gadā bija 21,35 miljoni latu, bet zaudējumi – 270 tūkstoši latu, liecina informācija žurnālā Top 500.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds