Rīgas mājokļu tirgū mainās līdzšinējā darījumu struktūra

2011. gada 09. septembris plkst. 15:57
Dalies ar šo rakstu

Atšķirīgā aktivitāte dažādos Rīgas mājokļu segmentos maina līdzšinējo darījumu struktūru. Darījumu kopējā apjomā sāk palielināties dārgāku īpašumu īpatsvars, informē Latio.

Pircēju aktivitāte dažādos mājokļu segmentos ir atšķirīga, un pēdējos mēnešos mainās proporcijas starp darījumiem ar dažādiem īpašumu veidiem. Ar kompānijas starpniecību veikto darījumu struktūrā, būtiski nemainoties darījumu skaitam, pieaudzis darījumu apjoms ar dārgākiem īpašumiem, piemēram, Rīgas centra dzīvokļiem, bet samazinājies darījumu apjoms ar lētākiem īpašumiem, piemēram, tipveida dzīvokļiem. Tas atspoguļo esošo aktivitāti šajos mājokļu segmentos – pirmajā aktīvi ir ārvalstu pircēji, bet otrajā aktivitāte ir zema, raksturoja Latio Dzīvokļu un savrupmāju tirdzniecības nodaļas vadītāja Vija Gailīte.

Pēc Latio datiem, Rīgas sērijveida dzīvokļu kvadrātmetra vidējā cena augustā saglabājās nemainīga un bija 576 eiro. Rīgas tipveida dzīvokļu vidējā cena gan no šā gada janvāra, gan pēdējo 12 mēnešu laikā ir samazinājusies par 1%. Db.lv jau ziņoja, ka nelielu cenu lejupslīdi fiksējušas arī citas nekustamā īpašuma kompānijas.

Dzīvokļu cenas galvaspilsētas centrā šā gada augustā tāpat nav būtiski mainījušās, savukārt, aplūkojot to izmaiņas gada laikā, redzams, ka Rīgas centra jauno projektu dzīvokļu cenas gada laikā bija augušas par 18%, bet kvalitatīvu dzīvokļu cenas renovētās pirmskara mājās klusajā un tuvajā centrā – par aptuveni 14%, akcentē Latio.

Tuvajā centrā vidējā stāvoklī esošu dzīvokļu cenas augustā bija 900–1200 eiro/m2, bet remontētu – 1200–1500 eiro/m2, savukārt klusajā centrā vidējā stāvoklī esošu dzīvokļu cenas attiecīgi bija 1200–1400 eiro/m2, bet remontētu – 1600–1800 eiro/m2. Ļoti labu dzīvokļu renovētās mājās cenas centrā ir no 2000 eiro/m2, bet atsevišķās mājās var sasniegt 5000 eiro/m2. Tālajā centrā vidējā stāvoklī esošu dzīvokļu pirmskara ēkās cenas bija 650–900 eiro/m2, remontētu – 900–1100 eiro/m2.

Lai gan ārzemju pircējiem piemērotu dzīvokļu piedāvājums Rīgas centrā ir nedaudz palielinājies, tas joprojām ir visai ierobežots un piedāvājumā trūkst remontētās mājās esošu labu dzīvokļu par cenu 150– 170 tūkst. eiro. Šāda cena atbilst summai, kas nepieciešama, lai īpašuma pircējs varētu pretendēt uz termiņuzturēšanās atļaujas saņemšanu. Daļa centra dzīvokļu, kas par šādu cenu tiek piedāvāti ārvalstu pilsoņiem, bieži vien neatbilst šo pircēju kvalitātes prasībām.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām