Pakalpojumi

Rīgas satiksmei atkal tukšs šāviens

Elīna Pankovska, 27.01.2017

AS Liepājas autobusu parks valdes priekšsēdētājs Leonīds Krongorns

Foto: Ieva Makare/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pašvaldības uzņēmumam SIA Rīgas satiksme tomēr jāpārtrauc konkurss par mikroautobusu pārvadājumiem galvaspilsētā, piektdien raksta laikraksts Dienas Bizness.

Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) pieņēmis lēmumu aizliegt pašvaldības uzņēmumam SIA Rīgas satiksme turpināt iepirkumu procedūru un slēgt līgumu sarunu procedūrā par mikroautobusu pārvadājumiem Rīgā. Sūdzību IUB par konkursa nolikumu un tajā ietvertajām atsevišķām prasībām iesniedza AS Liepājas autobusu parks un AS Nordeka apvienība. Abi uzņēmumi ir arī vērsušies pie konkurences sargiem, par, viņuprāt, iespējamu aizliegtu vienošanos starp Rīgas satiksmi un SIA Rīgas mikroautobusu satiksme (RMS). Konkurences padome gan pagaidām plašākus komentāru par šo nesniedz, norādot, ka lēmums vēl nav pieņemts.

Pašvaldības uzņēmuma pārstāvis Viktors Zaķis uz jautājumu, kāda būs uzņēmuma rīcība pēc IUB lēmuma, DB norāda: «Rīgas satiksme ir saņēmusi IUB lēmumu, ar kuru rūpīgi iepazīsies. Pēc tam arī tiks pieņemts lēmums par tālāko rīcību, tajā pat laikā IUB lēmumu Rīgas satiksme respektēs un izpildīs.» Savukārt AS Liepājas autobusu parks valdes priekšsēdētājs Leonīds Krongorns DB norāda, ka pēc IUB lēmuma ir dalītas sajūtas. It kā sūdzībā ietvertās prasības ir apmierinātas, bet tajā pašā laikā IUB ir izvērtējis kritērijus, taču nav skatījis dziļāk ekonomisko būtību un efektīvu līdzekļu izlietojumu, piemēram, cik par braucienu samaksā pasažieri, un cik saņem RS piesaistītais apakšuzņēmējs.

Jāatgādina, ka šī nav pirmā aizķeršanās, kas notikusi saistībā ar šo iepirkumu. Pagājušā gada oktobrī pēc IUB lēmuma, ar kuru arī tika pārtraukts konkurss, Rīgas satiksme mainīja atsevišķus nolikuma punktus un izsludināja konkursu vēlreiz. Pirmajā iepirkumā bija pieteikušies divi pretendenti – jau esošais pakalpojuma sniedzējs RMS un a/s Liepājas autobusu parks un a/s Nordeka apvienība. Savukārt Rīgas Taksometru parka valdes priekšsēdētājs Kaspars Muižnieks DB norādīja, ka gatavot iesniegumu šādam atlases pasākumam ir nelietderīgi un naivi. Toreiz ar sūdzību IUB vērsās vairāki uzņēmumi. Pēc pirmā konkursa izsludināšanas pārvadātāji neslēpa bažas, ka, iespējams, konkurss izsludināts tā, lai tajā atkal uzvarētu līdzšinējais pakalpojuma sniedzējs RMS, kas iepirkumā par mikroautobusu pārvadājumiem Rīgā uzvarēja 2013. gadā, un kopējā līguma summa bija 35,6 milj. eiro. Toreiz tika iesniegtas kopumā septiņas sūdzības, kuras IUB noraidīja un atļāva RS slēgt līgumu ar konkursa uzvarētāju RMS.

Visu rakstu Rīgas satiksmei atkal tukšs šāviens lasiet piektdienas, 27.janvāra laikrakstā Dienas Bizness!

Komentāri

Pievienot komentāru