Rīgas vācu skolā – atvērto durvju dienas! 

Ir klāt pavasaris, un Rīgas vācu skola, kā ierasts šajā laikā, rīko atvērto durvju dienas – 23. martā no pulksten 14 līdz 19 un 24. martā no pulksten 11 līdz 14. Gaidām vecākus un pirmsskolas vecuma bērnus (no piecu gadu vecuma), kas šoruden vēlas sākt mācību gaitas. Rīgas vācu skola (Deutsche Schule Riga) ir starptautiskā privātskola, kas Latvijā veiksmīgi darbojas jau vairākus gadus, tā atrodas Rīgas centrā, Dzirnavu ielā 16.

, 2018. gada 19. marts plkst. 0:05

Nākamajam – 2018./19. – mācību gadam Rīgas vācu skola 1. un 2. klasē uzņem jebkuras tautības bērnus vecumā no pieciem līdz astoņiem gadiem (kas dzimuši 2009.–2013. g.). Piecgadīgajiem Rīgas vācu skola iesaka apmeklēt skolas bērnudārzu (pirmsskolu).

Deutsche Schule Riga izglītojamie pabeigs skolu ar starptautiski atzītu Abitur (Vācijas vidusskolas diploms) un/vai International Baccalaureate (IB) diplomu.

Rīgas vācu skola ir pirmā un joprojām vienīgā skola Latvijā, kura sekmīgi darbojas saskaņā ar Vācijas valsts izglītības programmas standartiem. Būtiski, ka tā ir licenzēta arī Latvijas izglītības sistēmā. Skola ir starptautiska – tajā mācās gan Latvijas skolēni, gan citu valstu bērni, kuru vecāki uzturas Latvijā. Pašlaik skolā izglītojas bērni no 20 valstīm.

Rīgas vācu skolā mācības notiek vācu valodā, un stundas vada pedagogi, kuriem vācu valoda ir dzimtā, savukārt pirmsskolā kopā ar viņiem strādā vietējie asistenti, kuri runā latviski un prot gan vāciski, gan krieviski, lai palīdzētu bērniem, kam vācu valoda nav dzimtā. Skolā sistemātiski, četras stundas nedēļā, bērni apgūst arī latviešu vai krievu valodu – pēc izvēles, kā arī gan pamatskolas, gan sagatavošanās grupā divas stundas nedēļā mācās trešo – angļu – valodu.

Ja nepieciešams, skola papildus piedāvā apmeklēt arī intensīvus vācu valodas kursus. Šogad tie plānoti no 16. jūlija līdz 24. augustam, lai palīdzētu bērniem iejusties un pierast pie jaunās vides, droši sākot skolas gaitas jaunajā mācību gadā.

Izglītošanās procesa kvalitāte un individuālas domāšanas attīstīšana plašākā kontekstā, ne tikai visaptveroša pieeja izglītībai, kas virzīta uz zināšanu ieguvi – tās ir galvenās atšķirības, ko Latvijā piedāvā Rīgas vācu skola. Katram bērnam mācību procesā ir iespējams nodrošināt individuālu un daudz tiešāku kontaktu ar pedagogu, jo Rīgas vācu skolas vienā klasē uzņem ne vairāk kā 18 bērnu. Tas veido pamatu, uz kā droši būvēt un attīstīt kvalitatīvas skolēna un pedagoga attiecības, kas savukārt ir ļoti būtiskas turpmākajā izglītošanās procesā, raugoties ilgtermiņā.

Atšķirīgs no Latvijas izglītības sistēmā pierastā ir arī Rīgas vācu skolas mācību dienas un nodarbību plānojums – nodarbības notiek līdz vēlai pēcpusdienai, būtiski samazinot mājasdarbu apjomu. Tas nozīmē, ka galvenais akcents tiek likts uz mācīšanos klasē kopā ar skolotāju un viņa asistentiem, nevis uz ilgām stundām vakarā mājās, pildot skolas uzdevumus. Šādu mācību slodzes sadalīšanu atzinīgi vērtē bērnu vecāki – iegūtais laiks tiek izmantots rotaļām vai vienkārši vecāku un bērnu kopā būšanai, nevis skolas mājas darbu pildīšanai, kas bieži ir tik nogurdinoša gan vecākiem, gan bērniem.

Skola piedāvā arī fakultatīvas nodarbības, kā arī, ja nepieciešams, bērnu pieskatīšanu pēc mācībām līdz pat pulksten 18.30. Arī šī iespēja lieliski atvieglo vecāku gaitas vakarpusē.

Rīgas vācu skola, rūpējoties par saviem mācību spēkiem, spēj tiem nodrošināt atalgojumu Vācijas valsts pedagogu atalgojuma apmērā (un tas ir viens no augstākajiem OECD valstīs!), tādējādi piesaistot Rīgas vācu skolai vienus no labākajiem pedagogiem.

Aicinām apmeklēt Rīgas vācu skolu atvērto durvju dienās un iepazīties ne tikai ar pašu skolu, bet arī satikties un sadraudzēties gan ar skolas direktoru, gan skolotājiem un viņu asistentiem.

Uz tikšanos Rīgas vācu skolas atvērto durvju dienās 23. un 24. martā Rīgā, Dzirnavu ielā 16!

Vairāk informācijas www.deutscheschuleriga.lv

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Nepalaid garām

2019. gada desmit mēnešos likvidēti 21 157 uzņēmumi, kas ir par 412...

Latvijas pašvaldības desmitgades garumā cēlušas peldbaseinus, stadionus, kultūras centrus bez...

Restorānu nedēļas projekts lielu peļņu nenes, toties izvelk cilvēkus no mājām iepazīt...

Šodien Dienas Bizness rīkotajā preses konferencē par jaunāko izdevumu Miljonārs tika atklāti Latvijas...

Vecie dēļi iegūst otro dzīvi SIA AW Latvia ražotajās mēbelēs un sienu...

Reizi mēnesī pie veikala «Preces no Vācijas» vērojama mūsdienām netipiska aina -...

«Mēs pārejam uz iknedēļas drukātā izdevuma formātu. Izmaiņas Dienas Biznesā ir vajadzīgas....

No šīs sadaļas
2018. gada 08. augusts plkst. 0:05

Vai vēlaties pienācīgi un kvalitatīvi aprīkot plašas un modernas noliktavas, kurās ir...

2018. gada 16. marts plkst. 0:05

Šodien Vidzemes koncertzālē Cēsis, notiek nākotnes izaicinājumu konference Cilvēkfaktors, kas...

2018. gada 15. marts plkst. 0:05

Izlietotā iepakojuma un videi kaitīgu preču apsaimniekotājs Zaļā josta uzsācis dalībnieku pieteikšanos...

2018. gada 13. marts plkst. 0:05

Uzņēmēja pieredze: Gunta Feifere, HOSTEL TREE HOUSE...

2018. gada 12. marts plkst. 0:05

Iepakojuma ražotāju konkurētspēju gan šogad, gan tuvākajā nākotnē ietekmēs spēja pielāgoties...

2018. gada 09. marts plkst. 0:05

SmartNinja ir starptautiska programmēšanas skola, kas vēlas palīdzēt cilvēkiem, kuri vēlas attīstīt...

2018. gada 06. marts plkst. 0:05

Pirms pieciem gadiem mēs ar sievu no Maskavas pārcēlāmies uz dzīvi Rīgā....

2018. gada 05. marts plkst. 0:05

Pirms 38 gadiem Somijā savu aizsākumu guvušais uzņēmums nodarbojas ar būvju un...

2018. gada 02. marts plkst. 0:05

Lietoto auto tirgus Latvijā ir gana plašs, un 2017. gadā šajā nišā...

2018. gada 26. februāris plkst. 0:05

Mūsu produkts ir tehnoloģija, ar kuras palīdzību var uzlabot skaņu skaņas ierīcēs...