Rolls-Royce: dimantiem rotāts sapnis

2017. gada 21. jūlijs plkst. 9:12
Sadaļa: Auto
Dalies ar šo rakstu

Bagātu cilvēku skaits Austrumeiropā pieaugs; tā ir laba ziņa luksuspreču ražotājiem, uzsver Rolls-Royce pārstāvis Frenks Tīmens (Frank Tiemann)

Fragments no intervijas:

Cik maksā Rolls-Royce, piemēram, bāzes versija?

Ghost Black Badge Rolls-Royce bāzes cena pirms nodokļu nomaksas ir 280 tūkstoši eiro. Neviens nemaksā par lietām, kas tiek sagaidītas no šī modeļa automašīnas, bet gan maksā, ja vēlas ko vairāk, piemēram, par projekciju uz stikla – HUD aplikāciju. Reiz mums bija viens klients, kurš vēlējās figūru uz motora pārsega noklāt ar dimantiem, kas maksāja dārgāk nekā pati automašīna.

Vai saistībā ar Brexit tiek plānotas izmaiņas Rolls-Royce ražošanā?

Rolls-Royce, tāpat kā līdz šim, tiek ražots Lielbritānijā, un kompānija neplāno mainīt ražošanas valsti pēc Brexit. Tas ir ļoti jutīgs jautājums. Eksportējam 90% no saražotajām automašīnām. Tajā pašā laikā saņemam automašīnu detaļas no piegādātājiem visā pasaulē. Piemēram, stiklu pasūtām no Zviedrijas, ādu – no Vācijas. Mums ir vairāk nekā simt piegādātāju. Brexit mums ir īsts pārbaudījums, jo neviens nezina, kas būs tālāk, un tas biznesam nepalīdz. Bizness mīl prognozējamību.

Vai neplānojat paaugstināt automašīnu cenas?

No tā cenšamies izvairīties, neskatoties uz Lielbritānijas plāniem pamest Eiropas Savienību. Mūsu kompānijas dibinātājs Henrijs Roiss sacīja: «Cenu aizmirst, kvalitāte saglabājas.» Tā ir patiesība. Rolls-Royce iegāde ir nozīmīga investīcija. Visi mūsu klienti ir bagāti un inteliģenti. Viņi zina, par ko maksā naudu, jo viņi šo naudu nopelna. Tomēr, iegādājoties Rolls-Royce, pieredze, ko viņi gūst, braucot ar šo automašīnu, kļūst vērtīgāka par naudu, ko viņi par to maksā. Cilvēki vairāk ir vērsti uz emocionālo pieredzi, ko viņiem sniedz automašīna, un īsti nedomā par racionālo aspektu.

Cik Rolls-Royce gada laikā pārdod Latvijā?

Nezinu konkrētu skaitu, taču, pat ja zinātu, es neteiktu. Es tikai varu atklāt, ka tas ir divciparu skaitlis – vairāk nekā desmit. Pirms aptuveni diviem gadiem apmeklēju Rīgu, un mums bija Rolls-Royce fotosesija – uz tilta, plkst. 6.30 no rīta. Ielas bija tukšas. Es braucu pie stūres un pēkšņi aizmugurē pamanīju vēl vienu Rolls-Royce Ghost, kas mani apdzina. Pie stūres bija šoferis, viņš atvēra logu, uzsauca: «Lieliska automašīna!» - un aizbrauca tālāk. Tā ka Latvijā arī ir Rolls-Royce.


Visu interviju Rolls-Royce: dimantiem rotāts sapnis lasiet 21. jūlija laikrakstā Dienas Bizness.


Fotogrāfijas skatāmas raksta galerijā!

Dalies ar šo rakstu