RTU absolventi saņem elektroniski parakstītus diplomu pielikumus

2018. gada 25. janvāris plkst. 15:31
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) absolventi, kuri RTU beidz šā gada ziemā, pirmoreiz Latvijas vēsturē diplomu pielikumus saņem elektroniskā formā un parakstītus, izmantojot e-parakstu.

RTU absolventiem izsniegtos elektroniskos diploma pielikumus, kuros iekļauta detalizēta informācija par absolvēto studiju programmu, ar drošu elektronisko parakstu ir parakstījis RTU studiju prorektors profesors Uldis Sukovskis, un tas satur laika zīmogu. Līdz ar to atbilstoši Elektronisko dokumentu likumam šim diploma pielikumam elektroniskā formā ir juridisks spēks, un to var izmantot tieši tāpat kā dokumentu papīra formā.

Elektroniski parakstītos diploma pielikumus RTU absolventi var lejuplādēt, autorizējoties RTU iekštīklā. Piekļuve elektroniskajiem diploma pielikumiem absolventiem saglabāsies arī pēc RTU absolvēšanas.

Elektronisko diploma pielikumu absolvents varēs ērti iesniegt, nosūtot to adresātam no datora vai jebkuras viedierīces. Savukārt, sagatavojot šos pielikumus tikai elektroniski, universitāte ietaupa gan laika, gan finanšu resursus, kā arī rūpējas par dabas resursu saglabāšanu, skaidroja augstākās izglītības iestādē.

«Mums kā vadošajai tehnoloģiju universitātei bija svarīgi spert šo soli. Tas veicina plašāku e-paraksta lietošanu, jo elektroniski parakstītie dokumenti ir gan ērtāki lietošanai, gan drošāki,» saka U. Sukovskis.

Tā kā elektroniski parakstītos dokumentus RTU izsniedz pirmoreiz un tas uzskatāms par pilotprojektu, tad ziemas izlaidumos paralēli elektroniskajai formai absolventi saņems arī diplomu pielikumu drukātās versijas.

Dalies ar šo rakstu