Finanses

Rublis aizvada labāko mēnesi vēsturē

Žanete Hāka, 27.02.2015

Foto: Reuters/Scanpix

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Krievijas rublis februārī piedzīvojis straujāko kāpumu vēsturē, ko veicināja naftas cenas pieaugums un parādījās cerība, ka tiks nolikti ieroči Ukrainas konfliktā, raksta Bloomberg.

Februārī rubļa vērtība pieauga par 13%, ko veicināja straujākais Brent naftas cenas mēneša kāpums pēdējo sešu gadu laikā. Tā kā nafta veido lielāko Krievijas eksporta daļu, tās cenas atveseļošanās veicina investoru apetīti pēc tās aktīviem.

OAO Rosbank eksperts Jurijs Tulinovs gan norāda, ka tas, cik ilgtspējīgs būs rubļa vērtības kāpums, būs atkarīgs no tā, kāds būs naftas cenas pieaugums. Piektdien rubļa vērtība būtiski nemainījās un bija 61,18 rubļi par dolāru.

Krievijas biržas indess RTS februārī ir pieaudzis par 23%, kas ir straujākais kāpums starp 93 pasaules valstu biržu indeksiem, par kuriem datus apkopo Bloomberg.

Savukārt piecu gadu valdības obligāciju cenas saruka, palielinot ienesīgumu par četriem bāzes punktiem līdz 13,88%.

13. martā notiks Krievijas Centrālās bankas sanāksme, kur tā lems par turpmāko monetāro politiku. Decembrī banka pārsteidza tirgu, strauji – par 650 bāzes punktiem līdz 17% paaugstinot bāzes procentu likmi, taču janvāra beigās to samazināja līdz 15%.