Rūdolfs Meroni paņēmis un neatdod

Autors: Ieva Mārtiņa
2010. gada 24. augusts plkst. 11:38

Šveices advokāts Rūdolfs Meroni, kuram uzticēts pārvaldīt arestētās 3/7 Ventbunkers akciju daļas, šobrīd pretēji patieso īpašnieku - Igora Skoka un Genādija Ševcova - gribai «pārvalda» vēl 2/7 daļas.

Viņi apliecina, ka Ventbunkers, kuras īpašnieki nemainīgi vairākus gadus «esam mēs un Lembergu ģimene», kopš 2010. gada faktiski atrodas bez vadības, jo valsts atbildīgās institūcijas nespēj nodrošināt ātru noziegumu izmeklēšanu, kuriem pateicoties Ventbunkers institūcijās pretēji īpašnieku gribai tika nelikumīgi ieceltas R. Meroni uzticamas un nekompetentas personas.

Lembergu ģimene un divi no citiem minētajiem īpašniekiem savas tiesības akciju sabiedrībā realizēja ar juridisku personu starpniecību, kuras par labu īpašniekiem, saskaņā ar īpašnieku instrukcijām un uz īpašnieku rēķina, ilgu laiku pārvaldīja R. Meroni un viņa kontrolētas personas, minēts paziņojumā. Tajā atgādināts, ka 2007. gadā minētais advokāts sniedza liecību krimināllietā pret savu klientu, bet tūlīt pēc tam viņa pārvaldībā nonāca par labu valstij arestētās klientam piederējušās 3/7 daļas.

«Attiecībā uz minētajā daļām R.Meroni vairs nesaņem nekādas instrukcijas, jo arī valsts procesa virzītāju personā nav izrādījusi interesi šo daļu godprātīgā pārvaldīšanā līdz krimināllietas beigām. Attiecībā uz šīm daļām minētais kungs šobrīd patvaļīgi pieņem tikai sev izdevīgus lēmumus, par kuriem nevienam (!) neatskaitās. Iespējams, patvaļas un nesodāmības apziņas apreibināts, Meroni nolēma neapmierināties tikai ar Lembergu ģimenei (vai valstij) piederošo daļu «apsaimniekošanu» un 2009. gada septembrī nolēma tām pievienot arī 2/7 daļas, ko tas pārvaldīja Igora Skoka un Genādija Ševcova vārdā, tādā veidā cerot iegūt pilnīgu kontroli (5/7) pār Ventbunkeru,» norādīts paziņojumā.

R.Meroni esot atteicies izpildīt savu klientu instrukcijas attiecībā uz balsošanu Ventbunkers akcionāru sapulcē un balsojot pēc sava prāta. Pēc tam, kad klienti atsauca viņam doto pilnvarojumu pārvaldīt viņiem piederošās daļas, Meroni atteicies sniegt atskaiti un atdot saviem pilnvardevējiem viņu tiesības pierādošos dokumentus, pēc būtības nelikumīgi piesavinoties 2/7 no Ventbunkers. «Lai gan valsts savu tiesībaizsardzības institūciju personā par augstākminēto ir ierosinājusi krimināllietu (par krāpšanu un dokumentu viltošanu) un noteikusi veikt jebkādas izmaiņas Ventbunkers reģistrācijas lietā, tomēr tiesiskā situācija joprojām nav atjaunota. Ventbunkers valdē un padomē aizvien formāli atrodas Meroni pilnīgi uzticamas un nekompetentas personas (dejotāji, kazino krupjē, sekretāres – asistentes un maksātnespējīgu sabiedrību direktori), kuru iecelšanai nav piekritis neviens no sabiedrības īpašniekiem, nedz arī valsts, kā labā arestētas 3/7 no Ventbunkers, un kuras netraucēti rīkojas ar sabiedrības aktīviem vairāku miljonu apmērā,» tā Ventbunkers īpašnieki.

Atslēgvārds