Rūpnīcai Laiko Mālpilī atrasts investors no Dānijas

2011. gada 29. novembris plkst. 11:45
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Mēbeļu rūpnīcu Laiko Mālpilī iegādājusies Dānijas koka mēbeļu ražošanas kompānija Kvist. Jaunais investors jau tuvākajā laikā plāno atsākt ražošanu un atjaunot darba vietas, DB informēja Swedbank pārstāve Kristīne Jakubovska.

«Savas pastāvēšanas laikā mūsu kompānija spēlējusi nozīmīgu lomu gan Dānijas, gan arī starptautiskajā mēbeļu industrijā. Iegādājoties Saga grupas rūpnīcu Mālpilī, veicam investīcijas ražošanā ar pievienoto vērtību, kas būs arī pilnībā orientēta uz eksportu,» stāsta Kvist valdes priekšsēdētājs Maikls Kvists. Jāpiebilst, ka Mēbeļu ražošanas kompānijas Kvist Industries pirmā tās ražotne dibināta 1896. gadā.

Arī Swedbank izsaka gandarījumu, ka investora atrašanas process ir veiksmīgi noslēdzies. Atslēgas kritērijs investora piesaistē bijis ražošanas atsākšana un spēja to veiksmīgi darīt ilgtermiņā, nodrošinot darba vietas un pievienoto vērtību reģionam, norāda bankas valdes loceklis Daniils Ruļovs. Rūpnīcas investoru atlasei Swedbank piesaistīja korporatīvo finanšu konsultāciju uzņēmumu Behrens.

DB jau rakstīja, ka pagājušā gada maijā notikušajā izsolē Swedbank iegādājās maksātnespējīgā SIA Laiko rūpnīcu. Swedbank bijis vienīgais pretendents, kurš bija pieteicies izsolei. Izsoles sākumcena bija 705,7 tūkst Ls.

Savukārt viens no lielākajiem mēbeļu ražotājiem SIA Daiļrade koks atjaunos bijušo Sāgas rūpnīcu Tukumā un jau nākamgad nozares devumu eksportā plāno palielināt par 3 milj. Ls. A/s Swedbank pārdeva bijušās Sāgas grupas mēbeļu rūpnīcu Tukumā šogad dibinātajai SIA Tukuma mēbeles, kas 100% pieder SIA Daiļrade koks. Abas puses darījuma summu neatklāja, vien tiek norādīts, ka tā ir bijusi izdevīga gan pircējam, gan pārdevējam

Jāatgādina, ka 2009.gadā Sāga paziņoja, ka Swedbank Tukumā piekāvusi darbiniekus, kas vēlējās iekļūt savā darba vietā Sāga grupas uzņēmumā, kā arī lietojusi pret viņiem gāzi. Uzņēmuma darbinieki vērsās policijā. Arī Laiko teritorijā ieradušies bankas pārstāvji un vardarbīgā veidā centušies iekļūt uzņēmuma teritorijā, lai veiktu mantas aprakstīšanu. Nekādu dokumentālu pierādījumu, ka SIA Laiko teritorijā atrodas SIA Sāga manta, ne bankas pārstāvis, ne tiesu izpildītājs nesot uzrādījuši, tā tika norādīts uzņēmumu paziņojumā.

Dalies ar šo rakstu