Dāņi investē trīs miljonus eiro mēbeļu ražotnē Mālpilī

2012. gada 14. septembris plkst. 13:12
Autors: Nozare.lv
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Mālpilī atklātajā Dānijas koka mēbeļu ražošanas kompānijas AS Kvist Industries ražotnē SIA Kvist ieguldīti vairāk nekā trīs miljoni eiro jeb 2,1 miljons latu, informēja uzņēmuma īpašnieks Maikls Kvists.

«Līdzās šim ieguldījumam, plānojam nākamo trīs gadu laikā investēt vēl apmēram miljons latu katru gadu. Ar investīciju atdevi rēķināmies pēc četriem gadiem,» portālam Nozare.lv sacīja M. Kvists.

Viņš atzina, ka lēmums par investīciju ieguldīšanu Latvijā ir pamatots ar izejvielu pieejamību un salīdzinoši lētajām ražošanas izmaksām.

«Kompānijai pieder vēl divas ražotnes Dānijā un viena Slovākijā. Līdz šim bija arī viena ražotne Norvēģijā, tomēr tieši tā tagad ir pārcelta uz Latviju zemāku ražošanas izmaksu dēļ. Protams, ka lēmumu ietekmēja arī kokmateriālu pieejamība,» skaidroja uzņēmējs.

Viņš norādīja, ka 99% saražotās produkcijas - koka plauktu un krēslu sagataves - tiks eksportēti.

«Patlaban saistībā ar eirozonas grūtībām mēbeļu tirgus Eiropā attīstās mēreni, un nedomāju, ka nākamā gada laikā tas strauji augs. Tomēr kopumā šis tirgus ir ļoti perspektīvs un tam ir ļoti liels eksporta potenciāls,» sacīja M. Kvists.

Kvist darbības profils ir augstas kvalitātes liekti līmētu mēbeļu un mēbeļu detaļu ražošana. Lai gan darbību uzņēmums sāka tikai šogad, tas sasniedzis apmēram 1,4 miljonu latu apgrozījumu, nodarbinot 168 darbiniekus.

Kvist Industries mēbeļu rūpnīcu Laiko Mālpilī iegādājās 2011.gada novembrī, pārpērkot to no AS Swedbank.

Kā iepriekš Nozare.lv informēja AS Swedbank valdes loceklis Daniils Ruļovs, galvenais kritērijs investora piesaistē bijusi ražošanas atsākšana, nodrošinot darba vietas un pievienoto vērtību reģionam. Rūpnīcas investoru atlasei Swedbank piesaistīja korporatīvo finanšu konsultāciju uzņēmumu Behrens. Swedbank neatklāja, par kādu summu Laiko ražotne pārdota Dānijas investoram.

Jau ziņots, ka Swedbank Laiko rūpnīcu iegādājās 2010.gada 5.maijā notikušajā izsolē Laiko tolaik ietilpa Sāgas grupā līdzās uzņēmumiem Sāga, Tuko T, Chair Baltic, Saga logs un Druveli. Pirkuma summa netika atklāta, taču izsoles sākumcena bija 705 700 latu. Sāgas grupu maksātnespējas problēmas piemeklēja 2009.gadā, jo uzņēmumi Swedbank bija kopumā uzņēmušies kredītsaistības aptuveni septiņu miljonu latu apjomā.

Kā liecina Firmas.lv informācija SIA Kvist reģistrēta 2011.gada 10.novembrī ar 2000 latu pamatkapitālu. Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs ir Dānijas pilsonis Maikls Kvists.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām