Ryanair ievieš jaunu nodevu biļetēm

2011. gada 31. marts plkst. 17:45
Autors: Andra Briekmane
Sadaļa: Pasaulē
Dalies ar šo rakstu

Ryanair paziņojis, ka aviosabiedrība ieviesīs divu eiro (1,4 lati) papildus maksu par katru biļeti, lai atgūtu līdzekļus, ko, saskaņā ar Eiropas Savienības (ES) regulu, ir spiesti izmaksāt kompensācijās pasažieriem par atceltiem un nokavētiem reisiem arī force majeure gadījumos, kad Ryanair nav atbildīgs par neparedzētām izmaiņām lidojumos.

Jauno nodevu visām biļetēm piemēros jau no 4. aprīļa.Tas biļešu cenas paaugstinās vidēji par 11%.

Ryanair paziņojumā teikts, ka pagājušajā gadā aviokompānija cietusi vairāk nekā 100 miljonu eiro zaudējumus saistībā ar 15000 lidojumu atcelšanu vai atlikšanu, kas ietekmējis apmēram 2,4 miljonus pasažieru. Tam par iemeslu bijis gaisa telpas slēgšana Īslandes vulkāna izvirduma dēļ pagājušā gada pavasarī, ko lidasabiedrība nevarēja ietekmēt. Tāpat kā lidostu slēgšanu sniegputeņa dēļ.

Aviosabiedrība ES regulu jau nodēvējusi par netaisnīgu un diskriminējošu un uzskata, ka būtu jāgroza šie noteikumi, lai atvieglotu aviosabiedrībām pienākumu nodrošināt klientiem palīdzību gadījumos, kad lidojuma atcelšana un/vai kavēšanās nenotiek aviosabiedrības vainas dēļ.

Ryanair norāda, ka pat ceļojumu apdrošināšanas sabiedrībām ir iespējams izvairīties no atbildības, balstoties uz force majeure apstākļiem un, saskaņā ar noteikumiem, kas ir ekvivalents regulai ES 261, arī citiem transporta pakalpojumu sniedzējiem (dzelzceļa, prāmju un autobusu operatoriem) nav atbildības šajos gadījumos. Tiek solīts, ja ES atcels jaunos noteikumus, arī aviokompānija atcels nodevu.

Dalies ar šo rakstu