Liepiņš: Nevar subsidēt Ryanair uz citu aviokompāniju rēķina

2015. gada 16. janvāris plkst. 8:56
Autors: BNS
Dalies ar šo rakstu

Starptautiskā lidosta Rīga nevar subsidēt Īrijas zemo cenu aviokompāniju Ryanair, kurai 31.martā beidzas līgums ar lidostu, uz citu lidsabiedrību rēķina, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam Baltic Business Service sacīja lidostas valdes priekšsēdētājs Andris Liepiņš.

«Lidostai ir nepieciešamas zemo cenu aviokompānijas – viņas atved būtisku pasažieru skaitu. Tajā pašā laikā mēs nevaram subsidēt vienu aviokompāniju uz citu lidsabiedrību rēķina. Mēs Ryanair esam ļoti skaidri pateikuši, ka nekādu citu modeli, kas atšķirotos no, piemēram, [Ungārijas zemo cenu aviokompānijas] Wizz Air nosacījumiem, mēs nepiedāvāsim. No ekonomiskā viedokļa Ryanair ir vairāki ļoti piepildīti maršruti, kuros pārtraukt lidojumus būtu vienkārši neracionāli. Tajā pašā laikā mēs zinām, ka Ryanair uzvedība ne vienmēr ir prognozējama. Tādēļ es esmu piesardzīgi optimistisks par to, ka mēs ar viņiem varēsim vienoties,» klāstīja Liepiņš.

Viņš atzina, ka Ryanair vēlas izdevīgākus nosacījumus lidostā, nekā saņem citas aviokompānijas. Ja Ryanair no lidostas aizietu, pesimistiskākajā scenārijā lidostas pasažieru apgrozījums saruktu par 5-7%, savukārt ieņēmumu kritums būtu mazāks, jo Ryanair lidostai maksā mazāk nekā citas lidsabiedrības.

Liepiņš atzīmēja, ka komunikācija starp lidostu un Ryanair ir atsākusies un kas vairāk varētu būt zināms februārī.

Tāpat viņš pastāstīja, ka šobrīd lidosta runā ar citām zemo cenu aviokompānijām. «Sarunas ar citām zemo cenu aviokompānijām tiek uzturētas un informējam par varbūtējiem attīstības scenārijiem un potenciālām maršrutu attīstības iespējām gadījumā, ja Ryanair aizietu no Rīgas. Lidostas Rīga modernizācijas plānus un pakalpojumu kvalitāti aviokompānijas novērtē,» teica lidostas vadītājs.

Pēc Liepiņa teiktā, 2016.gadā vasaras sezonā Ryanair maršruti varētu būt pārņemti, ja Īrijas kompānija pamestu Rīgu.

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka šā gada 31.martā beidzas līgums starp Ryanair un lidostu Rīgu, taču vienošanos par tālāku sadarbību puses nav panākušas.

Starptautiskā lidosta Rīga ir lielākais aviosatiksmes mezgls Baltijas valstīs.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām