Ryanair apsver iespēju mainīt darbības stratēģiju

2015. gada 11. augusts plkst. 16:01
Autors: LETA--BLOOMBERG
Dalies ar šo rakstu

Aviosabiedrība Ryanair apsver iespēju mainīt savu darbības stratēģiju un kļūt par «pasažieru piegādātāju» citām aviosabiedrībām, kas piedāvā tālākus reisus.

Ryanair Holdings Plc patlaban veic pārrunas ar International Airlines Group, Virgin Atlantic Airways Ltd., Norwegian Air Shuttle ASA un Portugāles TAP.

Kompānija iecerējusi savus tuvos reisus savienot ar tālākiem reisiem, kurus veic citas aviosabiedrības, piegādājot pasažierus uz savienojošajām lidostām, no kurām operē šie partneri, otrdien apstiprināja Ryanair preses sekretārs Robins Kielijs. Pirmdien par to aģentūrai Reuters bija izteicies Rynair ģenerāldirektors Maikls O'Līrijs.

Iepriekš viņš šādu sadarbību ar citām aviosabiedrībām noraidīja, skaidrojot, ka tas nesaskanētu ar Ryanair centieniem pēc iespējas mazāk pavadīt laiku lidostās starp reisiem, kas ir svarīgi zemo ceno aviosabiedrībai.

Pašreizējie plāni veikt vairāk lidojumu uz galvenajām lidostām biznesa pasažieriem piemērotākos laikos nozīmē, ka šis aspekts aviosabiedrībai vairs nešķiet tik svarīgs.

Viens no galvenajiem mērķiem varētu būt tālo reisu piesaistīšana Ryanair galvenajai bāzei Londonas Stanstedas lidostai, kas varētu interesēt British Airways īpašnieci IAG. Kompānija gan norādījusi, ka oficiālas sarunas par to nav bijušas.

Citi savienojumi varētu veidoties ar reisiem uz Ziemeļameriku no Dublinas lidostas sadarbībā ar aviosabiedrību Aer Lingus, kuras daļas plāno iegādāties IAG. Savukārt savienojumus ar Dienvidamerikas reisiem Ryanair varētu veidot Lisabonā sadarbībā ar TAP, stāstījis O'Līrijs.

Līdzīgi Ryanair varētu piegādāt pasažierus lidsabiedrībai Virgin Atlantic Airways un Norwegian Air Shuttle uz Londonas Getvikas lidostu.

Sadarbība varētu sākties jau ziemā, uzskata Ryanair. Par bagāžas pārkraušanu un nokavētiem savienojumiem atbildētu tālo reisu veicēji.

Pagājušajā mēnesī Ryanair paziņoja, ka tā peļņa finanšu gada pirmajā ceturksnī pieaugusi par 25%, un apgalvoja, ka gada beigās varētu piepildīties optimistiskākās šī gada prognozes. Vienlaikus aviosabiedrība norādīja, ka augstā noslogotība šoziem varētu likt paaugstināt biļešu cenas.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām