Sadzīves atkritumu pārstrādes projektiem pieejami vairāk nekā 7,6 miljoni eiro 

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) izsludina atklātu Eiropas Savienības fondu projektu iesniegumu atlasi par atbalstu sadzīves atkritumu pārstrādes pasākumiem, veicinot atkritumu vairākkārtēju izmantošanu.

Zane Atlāce - Bistere, 07.4.2017

Foto: Austra Helēna Žaggere/LETA

No Kohēzijas fonda (KF) pirmajā atlases kārtā investēšanai pieejami vairāk nekā 7,6 miljoni eiro.

Uz KF līdzfinansējumu sadzīves atkritumu pārstrādes projektiem šajā projektu iesniegumu atlases kārtā var pretendēt kapitālsabiedrības. Finansējums paredzēts atkritumu pārstrādes iekārtu izveidei un esošu pārstrādes iekārtu jaudu palielināšanai produkcijas dažādošanai ar atkritumu pārstrādes produktiem vai būtiskām pārmaiņām vispārējā ražošanas procesā. Pasākuma ietvaros sākotnējos ieguldījumus varēs veikt tādos materiālajos aktīvos kā ražošanas telpas, darbmašīnas, transportlīdzekļi, iekārtas un aprīkojums.

Paredzēts, ka, īstenojot atkritumu pārstrādes veicināšanas pasākumus, tiks pārstrādāti un reģenerēti 59% no attiecīgajā gadā radītā atkritumu daudzuma.

Pirmās atlases kārtas ietvaros no KF investēšanai pieejami 7 623 831 eiro, līdzfinansējot 35% no projekta attiecināmajām izmaksām.

Informatīvais seminārs par projektu iesniegumu atlases jautājumiem notiks š.g. 9. maijā plkst. 11.00 CFLA zālē Smilšu ielā 1, Rīgā.

Projektu iesniegumus CFLA pieņems no š.g. 7. aprīļa līdz 6. jūlijam. Projektu īstenošanas nosacījumus ir izstrādājusi atbildīgā iestāde – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.