Jaunākais izdevums

AS SAF Tehnika grupas, konsolidētais neto apgrozījums 2014./2015. finanšu gadā sasniedzis 12,85 miljonus eiro, kas ir par 827 tūkstošiem eiro, jeb par 6,9% lielāks nekā iepriekšējā 2013./2014. finanšu gadā, liecina kompānijas paziņojums Nasdaq Riga.

Grupa noslēdza 2014./2015. finanšu gadu ar 1,279 miljonu eiro peļņu, kas ir par 1,15 miljoniem eiro vairāk, salīdzinot ar 127 tūkstošu eiro peļņu, kas bija grupas iepriekšējā 2013./2014. finanšu gada 12 mēnešu rezultāts.

SAF Tehnika grupā ietilpst Latvijā reģistrētā AS SAF Tehnika, mātes sabiedrībai pilnībā piederošais ASV reģistrētais meitas uzņēmums SAF North America LLC, kā arī ASV reģistrēts uzņēmuma SAF Services LLC.

Grupa pārskata gadā strādāja pie specifisku klientu vajadzību izzināšanas un identificēšanas, attīstot nišas produktu piedāvājumu. Papildus ieņēmumi tika gūti, izstrādājot specifisku klientu pieprasītu funkcionalitāti SAF Tehnika produktiem un sniedzot tehniskas konsultācijas tīklu plānošanā un izbūvē. Ir skaidri saskatāms pieprasījuma pieaugums pēc radio sistēmām, kas nodrošina palielinātu datu pārraides ātrumu un kuras iespējams attīstīt vai atjaunināt, lai palielinātu datu pārraides ietilpību. Šādu prasību tendence arvien vairāk nosaka jaunu produktu attīstības virzienu gan SAF Tehnika, gan tirgum kopumā.

Pārskata gadā SAF Tehnika veica sava 50% kopuzņēmuma SAF Services atlikušo daļu atpirkšanu, tādējādi kļūstot par SAF Services 100% īpašnieku. Grupa nākotnē plāno izmantot SAF Services citu, jaunu SAF Tehnikas produktu virzīšanai Ziemeļamerikas tirgū.

Eksports veidoja 97,26% no apgrozījuma un bija 12,5 miljoni eiro. Pārskata periodā grupas produkcija tika eksportēta uz 89 pasaules valstīm.

SAF Tehnika ir saglabājusi finansiālo stabilitāti. Grupas neto skaidrās naudas līdzekļu bilance uz gada beigām (izņemot procentu izmaksas saistības) bija 4,32 miljoni eiro. Daļu brīvo naudas līdzekļu 1,89 miljonu eiro apmērā grupa izvietojusi īstermiņa ieguldījumu veikšanai. Grupas neto naudas plūsma par finanšu gada 12 mēnešu laika posmu sastādīja – 238 tūkstošus eiro.

Pārskata gadā grupa investēja 445 tūkstošus eiro IT infrastruktūras, ražošanas un pētniecības iekārtu, programmatūras un licenču iegādē, kā arī produktu sertifikācijā.

SAF Tehnika valde ierosina dividendēs izmaksāt vienu miljonu eiro, bet pārējos 223 tūkstošus eiro saglabāt kā nesadalīto peļņu.

Komentāri

Pievienot komentāru
Foto & Video

Kā top?: Mikroviļņu radio AS SAF Tehnika

Žanete Hāka, 24.02.2017

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šajā piektdienā portāls db.lv viesojas AS SAF Tehnika, kur tiek izgatavoti mikroviļņu radio.

AS SAF Tehnika dibināta 1999.gadā, taču uzņēmuma vēsture ir daudz senāka par tā oficiālo dibināšanas datumu. Jau 90. gadu sākumā radioinženieris Didzis Liepkalns (šā brīža uzņēmuma Tehniskais direktors un valdes priekšsēdētāja vietnieks) radīja telekomunikāciju iekārtas, sākotnēji privātām vajadzībām, vēlāk arī apkārtnē esošajiem uzņēmumiem. 1994.gadā viņš radīja telefona līnijas pagarinātāju un video signāla pārraidītāju, izmantojot mikroviļņu radio - tie bija pirmie produkti, kuri tika pārdoti SAF zīmola paspārnē. Pirmais SAF komerciāli veiksmīgais produkts - AM-10, spēja nodrošināt datu pārraides ātrumu līdz 2Mbps.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

AS SAF Tehnika apgrozījums pieaudzis

Žanete Hāka, 27.10.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

AS SAF Tehnika grupas neto apgrozījums 2015./ 2016. finanšu gadā bija 13,71 miljons eiro, kas ir par 854 tūkstošiem eiro jeb par 6,6% lielāks nekā iepriekšējā 2014./ 2015. finanšu gadā, liecina kompānijas paziņojums Nasdaq Riga.

Grupa noslēdza 2015./ 2016. finanšu gadu ar peļņu 926 tūkstošu eiro apmērā, kas ir par 353 tūkstošiem eiro mazāk nekā iepriekšējā finanšu gadā. Starpību lielā mērā veido mazāki ienākumi no valūtas kursa svārstībām.

SAF Tehnika grupā ietilpst Latvijā reģistrēta AS SAF Tehnika (mātes sabiedrība), mātes sabiedrībai pilnībā piederošs, ASV reģistrēts meitas uzņēmums SAF North America LLC, kā arī ASV reģistrēts uzņēmums SAF Services LLC.

Grupa pārskata gadā turpināja strādāt pie specifisku klientu vajadzību izzināšanas un identificēšanas, attīstot un uzlabojot nišas produktu piedāvājumus. Papildus ieņēmumi tika gūti, izstrādājot specifisku klientu pieprasītu funkcionalitāti AS SAF Tehnika produktiem. Pasaulē joprojām saglabājas pieprasījuma pieaugums pēc radio sistēmām, kas nodrošina palielinātu datu pārraides ātrumu un kuras iespējams attīstīt vai atjaunināt, lai palielinātu datu pārraides ietilpību. Šādu prasību tendence arvien vairāk nosaka jaunu produktu attīstības virzienu gan AS SAF Tehnika, gan tirgum kopumā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Biznesa tehnoloģijas

SAF Tehnikas grupas peļņa pagājušajā finanšu gadā sasniegusi 1,733 miljonus eiro

LETA, 16.08.2017

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas telekomunikāciju aparatūras izstrādātāja un ražotāja SAF Tehnika koncerns pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2016.gada 1.jūlija līdz 2017.gada 30.jūnijam, strādāja ar 17,048 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 24,4% vairāk nekā iepriekšējā finanšu gadā, savukārt koncerna peļņa pieauga par 87,3% un bija 1,733 miljoni eiro, liecina biržai Nasdaq Riga iesniegtais pārskats.

Tostarp finanšu gada ceturtajā ceturksnī - no šā gada 31.marta līdz 30.jūnijam - SAF Tehnikas grupa strādājusi ar 5,117 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir pieaugums par 38,3% salīdzinājumā ar iepriekšējā finanšu gada attiecīgo periodu, bet grupas peļņa augusi par 1,8% un bija 583 001 eiro. «Ceturkšņa pārdošanas apjoms ir augstākais pēdējo 10 gadu laikā,» piebilsts finanšu pārskata vadības ziņojumā.

Mikrotīkla peļņa pērn pārsniegusi 66 miljonus eiro

Pagājušajā finanšu gadā SAF Tehnikas grupas ieņēmumi Ziemeļamerikas un Latīņamerikas valstīs pieauga par 38,4% un sasniedza 9,831 miljonu eiro, veidojot 57,7% no kopējā apgrozījuma, savukārt grupas ieņēmumi Eiropas un NVS valstīs palielinājās par 16,1%, sasniedzot 5,609 miljonus eiro jeb 32,9% no kopējā apgrozījuma. Vienlaikus SAF Tehnikas grupas ieņēmumi Āzijas, Āfrikas un Tuvo Austrumu valstīs samazinājās par 9,3% un bija 1,608 miljonu eiro apmērā, kas ir 9,4% no kopējā apgrozījuma.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

AS SAF Tehnika grupa 2016./ 2017. finanšu gadu noslēgusi ar peļņu 1,747 miljonu eiro apmērā, kas ir par 822 tūkstošiem eiro vairāk nekā iepriekšējā finanšu gadā, liecina kompānijas paziņojums Nasdaq Riga.

«SAF Tehnika» grupas, kurā ietilpst Latvijā reģistrēta AS «SAF Tehnika» (turpmāk – mātes sabiedrība), mātes sabiedrībai pilnībā piederoša ASV reģistrēta meitas uzņēmuma «SAF North America LLC», kā arī ASV reģistrēta uzņēmuma «SAF Services LLC», konsolidētais neto apgrozījums 2016./ 2017. finanšu gadā bija 17,04 miljoni eiro, kas ir par 3,36 miljoniem eiro jeb par 19,6% lielāks nekā iepriekšējā 2015./ 2016. finanšu gadā.

Grupa pārskata gadā turpināja strādāt pie specifisku klientu vajadzību izzināšanas un identificēšanas, attīstot un uzlabojot nišas produktu piedāvājumus. Papildus ieņēmumi tika gūti, izstrādājot specifisku klientu pieprasītu funkcionalitāti AS «SAF Tehnika» produktiem. Joprojām saglabājas pieprasījuma pieaugums pēc radio sistēmām, kas nodrošina palielinātu datu pārraides ātrumu un kuras iespējams attīstīt vai atjaunināt, lai palielinātu datu pārraides ietilpību. Šādu prasību tendence arvien vairāk nosaka jaunu produktu attīstības virzienu gan AS «SAF Tehnika», gan tirgum kopumā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Tehnoloģijas

SAF Tehnika arvien vairāk pievēršas produktu portfeļa diversificēšanai

LETA, 14.08.2019

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Telekomunikāciju iekārtu ražotājas AS «SAF Tehnika» grupas konsolidētais neauditētais apgrozījums 2018./2019.finanšu gadā bija 14,443 miljoni eiro, kas ir par 8% vairāk nekā iepriekšējā gadā, bet grupas konsolidētie neauditētie zaudējumi bija 414 299 eiro, kas ir gandrīz divas reizes lielāki nekā iepriekšējā finanšu gadā, teikts «SAF Tehnika» neauditētajā konsolidētajā gada pārskatā, kas iesniegts biržai «Nasdaq Riga».

2018./2019.finanšu gada ceturtā ceturkšņa grupas neauditētais konsolidētais neto apgrozījums bija 3,83 miljoni eiro, kas ir par 28% vairāk nekā 2017./2018.finanšu gada ceturtajā ceturksnī. 2018./2019. finanšu gada ceturto ceturksni grupa beidza ar 97 682 eiro neauditēto peļņu, kas ir 14,3 reizes vairāk nekā iepriekšējā finanšu gada ceturtajā ceturksnī.

Ceturtajā ceturksnī Ziemeļamerikas un Latīņamerikas valstu reģiona apgrozījums bija 53% jeb divi miljoni eiro. Salīdzinājumā ar šī paša ceturkšņa apgrozījumu pagājušajā finanšu gadā, reģiona apgrozījums audzis par 17%.

Eiropas un NVS valstu reģiona apgrozījums veido 43% jeb 1,64 miljonus eiro, kas par 70% pārsniedz iepriekšējā finanšu gada ceturtā ceturkšņa apjomu.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas uzņēmuma "SAF Tehnika" jaunākā inovācija – "Aranet" bezvadu sensori, kas paredzēti attālinātai pacientu ķermeņa temperatūras uzraudzīšanai, nupat uzstādīti Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcā. Produkts ievērojami atvieglo mediķu darbu brīdī, kad COVID-19 pandēmijas laikā slimnīcu personāls ir īpaši pārslogots.

"Aranet" medicīnas termometrs ir monitoringa sistēma ar ātru un ērtu uzstādīšanu, precizitāti un automātisku pacientu temperatūras datu savākšanu. Uzstādītie brīdinājuma signāli sniedz medicīnas personālam iespēju ātrāk reaģēt uz akūtām pacientu temperatūras izmaiņām.

Vienai "Aranet" bāzes stacijai ir iespējams pievienot līdz pat 100 sensoriem, dodot iespēju attālināti pārraudzīt pacientus, nenonākot tiešā saskarē. "Aranet" iebūvētā atmiņa nodrošina nepārtrauktu datu reģistrēšanu un uzglabāšanu 10 gadu garumā arī interneta pārrāvumu gadījumā.

Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Rinalds Muciņš informē: "Šajā ārkārtas situācijā Latvijas uzņēmumiem, tāpat kā ārstniecības iestādēm, ir nācies meklēt inovatīvus risinājumus un jaunu pieeju darba ikdienai. Varam pielāgoties, varam nodrošināt palīdzību mūsu slimnīcas pacientiem, ieviešot ārstu un māsu ikdienas darbā arī dažādus jaunus tehnoloģiskus risinājumus. Tādēļ dubults prieks par saņemto dāvinājumu – Latvijas uzņēmuma radīto ķermeņa temperatūras mērīšanas sistēmu, kas būtiski atvieglos atbildīgo ikdienas darbu mūsu māsām, kuru trūkuma dēļ nereti esošie darbinieki piedzīvo pārslodzi."

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

AS SAF Tehnika grupas neto apgrozījums 2017./ 2018. finanšu gadā bija 13,41 miljoni eiro, kas ir par 3,63 miljoniem eiro, jeb par 21.3% mazāks nekā iepriekšējā 2016./ 2017. finanšu gadā, liecina kompānijas paziņojums Nasdaq Riga.

Mātes sabiedrības neto apgrozījums 2017./ 2018. finanšu gadā bija 11,17 miljoni eiro, kas ir par 3.46 miljoniem eiro mazāks nekā iepriekšējā 2016./ 2017. finanšu gadā.

«SAF Tehnika» grupas, kurā ietilpst Latvijā reģistrēta AS «SAF Tehnika», mātes sabiedrībai pilnībā piederoša ASV reģistrēta meitas uzņēmuma «SAF North America LLC», kā arī ASV reģistrēta uzņēmuma «SAF Services LLC», neto apgrozījums 2017./ 2018. finanšu gadā bija 13.41 miljoni eiro, kas ir par 3.63 miljoniem eiro, jeb par 21.3% mazāks nekā iepriekšējā 2016./ 2017. finanšu gadā.

Visu reģionu apgrozījuma svārstības ietekmē mainīgs projektu īpatsvars, iekārtu paaudžu nomaiņa un produktu revīzija, īpaši standarta aprīkojuma segmentos.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

2016./2017. finanšu gada trešā ceturkšņa AS SAF Tehnika grupas neauditētais konsolidētais neto apgrozījums bija 3,77 miljoni eiro, kas ir par 25%, jeb 0,75 miljoniem eiro vairāk nekā 2015./2016. finanšu gada trešajā ceturksnī, bet par 13% mazāk nekā šī gada otrajā ceturksnī.

2016./2017. finanšu gada trešo ceturksni grupa noslēdza ar 324 tūkstošu eiro peļņu (neauditēti). Konsolidētais neauditētais 2016./2017. finanšu gada 9 mēnešu rezultāts ir 1,15 miljonu eiro peļņa, kas ir par 797 tūkstošiem vairāk, salīdzinot ar 353 tūkstošu eiro peļņu, kas bija grupas iepriekšējā - 2015./2016. finanšu gada 9 mēnešu rezultāts.60% no trešā ceturkšņa apgrozījuma veido pārdošana Ziemeļamerikas un Latīņamerikas valstu reģionā un par 0.86 miljoniem pārsniedz iepriekšējā ceturkšņa rezultātus. 9 mēnešu laikā šī reģiona ieņēmumu pārsniedz 53% no grupas apgrozījuma. Eiropas un NVS valstu reģiona apgrozījums veido 29% jeb 1,09 miljonus eiro, kas ir samazinājums pēc 2. ceturkšņa apjoma pieauguma, kas bija saistīts ar klientu vajadzībām pielāgotu risinājumu pārdošanas. Āzijas, Āfrikas un Tuvo Austrumu reģiona apgrozījums bija 0.4 miljoni EUR un ir līdzvērtīgs pēdējā gada vidējiem apjomiem.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

A/s SAF Tehnika ražotais Spectrum Compact ir pasaulē mazākais mikroviļņu spektra analizators, kas ir pirmā šāda veida kabatas izmēra iekārta

Spectrum Compact pretendē uz Eksporta un inovācijas balvu 2015 kategorijā Inovatīvākais produkts. A/s SAF Tehnika šogad plāno ierīces realizēt pusmiljona eiro apjomā, lielākā daļa mikroviļņu spektra analizatoru aizceļos uz ASV.

Ērts pielietojums

A/s SAF Tehnika izstrādātā ierīce ir uzskatāma par pirmo kabatas izmēra iekārtu, kas ļauj veikt mikroviļņu datu pārraides tīklu monitoringu, problēmu, traucējumu un nelegālo pieslēgumu meklēšanu, tāpēc par šo produktu ir ieinteresējušies vairāku valstu regulatori, stāsta a/s SAF Tehnika produktu vadītājs Andrejs Bogdanovs. Spectrum Compact ir pasaulē mazākais spektra analizators, kas darbojas frekvencēs 2–40 GHz. «Tā unikalitāte ir ne vien nelielajā izmērā, bet arī iekārtas jutībā un pielietošanas iespējās. Atšķirībā no daudz dārgākiem un izmēros lielākiem konkurentu mikroviļņu spektra analizatoriem, Spectrum Compact iekārtās fokusējāmies uz lauka inženieru (field engineer) ikdienas vajadzībām – pārbaudīt mikroviļņu radio līniju darbību, atklāt un novērst radio darbības problēmas, fiksēt un atklāt traucējumus, kā arī citas ikdienai svarīgas darbības, ko ir grūti veikt ar izmēros lielām un ļoti dārgajām iekārtām,» stāsta a/s SAF Tehnika sabiedrisko attiecību speciālists Edgars Dudko. Bieži vien lauku inženieriem ir jāstrādā torņos augstumā, kas pārsniedz 30 metrus. Jaunajai ierīcei ir izstrādāta virkne funkciju, kas atvieglo tīklu monitoringu un ļauj veikt nepieciešamās darbības no zemes.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

2015./2016. finanšu gada ceturtā ceturkšņa AS SAF Tehnika grupas neauditētais konsolidētais neto apgrozījums bija 3,67 miljoni eiro, kas ir par 14% jeb 0,44 miljoniem eiro vairāk nekā 2014./2015. finanšu gada ceturtajā ceturksnī un 22% vairāk nekā gada trešajā ceturksnī, liecina kompānijas paziņojums Nasdaq Riga.

Finanšu gada noslēdzošo ceturksni grupa beidza ar 573 tūkstošu eiro peļņu (neauditēta), kas ir par 226 tūkstošiem labāk nekā iepriekšējā finanšu gada 4. ceturksnī. Konsolidētais neauditētais 2015./2016. finanšu gada rezultāts ir peļņa - 926 tūkstošu eiro apmērā.

Lielāko ceturkšņa apgrozījuma daļu veidoja pārdošanas apjoms Ziemeļamerikas un Latīņamerikas valstu reģionā - 57% jeb 2,1 miljons eiro - , kas saistīts ar specifiskām klientu vajadzībām pielāgotu datu pārraides risinājumu un produktu izstrādi. Reģiona rezultāts ir par 36% lielāks nekā pērnā gada ceturtajā ceturksnī un par 56% pārsniedz 3.ceturkšņa rezultātu.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ir dažādi uzkrāšanas veidi. Viens no tādiem ir ieguldīt līdzekļus uzņēmumu akcijās. Izplatītākais ieguldījuma veids uzņēmumu akcijās ir, pērkot un pārdodot publiski kotētu uzņēmumu akcijas biržā. Latvijā šo ieguldījuma veidu piedāvā Nasdaq Riga.

Šis apskats ir veidots, lai aplūkotu Nasdaq Riga (turpmāk tekstā Rīgas birža) piedāvāto Latvijas publiski kotēto uzņēmumu akciju cenu izmaiņas un veiktu analīzi par cenu svārstībām un iespējamām izmaiņām nākotnē.

Rīgas birža nav atrauta no kopējās pasaules ekonomikas, tādēļ pievienoju S&P 500 indeksu. S&P 500 indekss ietver kompānijas ar lielāko kapacitāti, ko tirgo Amerikas vērtspapīru tirgū. Atļaušos turpmāk tekstā šo indeksu asociēt ar pasaules kopējo akciju cenu indeksu par 2018. gadu un pēdējiem 11 gadiem.

(Avots: tradingview.com)

Ja aplūkojam indeksus 11 gadu garumā, tie ir iepriecinoši. Rīgas biržas izaugsme ir 56%, S&P 500 izaugsme - 76%. Pa vidu šim periodam, ar zemāko punktu 2009. gada martā, bija 2008.-2009. gada pasaules ekonomiskā krīze. Kopš 2009. gada marta zemākā punkta, kopējais indekss pasaulē līdz šā gada vidum, kad tika sasniegts maksimums, izauga par 437%, Latvijā 443%. Izaugsme iespaidīga.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

2015./2016. finanšu gada otrā ceturkšņa AS SAF Tehnika grupas neauditētais konsolidētais neto apgrozījums bija 3,45 miljoni eiro, kas ir par 6%, jeb 0,2 miljoniem eiro mazāk nekā 2014./2015. finanšu gada otrajā ceturksnī, un par 3% mazāk nekā gada pirmajā ceturksnī, liecina uzņēmuma paziņojums Nasdaq Riga.

Otro ceturksni grupa noslēdza ar 312 tūkstošu eiro peļņu, kas ir par 112 tūkstošiem vairāk nekā iepriekšējā finanšu gada 2. ceturksnī. Konsolidētais neauditētais 2015./2016. finanšu gada 6 mēnešu rezultāts ir 605 tūkstošu eiro peļņa, kas ir par 119 tūkstošiem vairāk, salīdzinot ar 485 tūkstošu eiro peļņu, kas bija grupas iepriekšējā - 2014./2015. finanšu gada 6 mēnešu rezultāts.

Pārdošana Ziemeļamerikas un Latīņamerikas valstu reģionā veidoja lielāko daļu no 2. ceturkšņa apgrozījuma (64%) jeb 2,2 miljonus eiro, kas ir par 51% vairāk nekā gada 1.ceturksnī un, saistīts ar specifiskām klientu vajadzībām, pielāgotu datu pārraides risinājumu un produktu izstrādi. Reģiona rezultāts ir par 38% lielāks nekā pērnā gada otrajā ceturksnī. Atskaites ceturksnī Grupas produkti tika pārdoti 49 valstīs.

Komentāri

Pievienot komentāru
Sakaru tehnoloģijas

SAF Tehnikas izdevumi auguši saistībā ar investīcijām pārdošanas veicināšanai eksporta tirgos

Žanete Hāka, 08.11.2017

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

2017./2018. finanšu gada pirmā ceturkšņa AS SAF Tehnika grupas neauditētais konsolidētais neto apgrozījums bija 3,92 miljoni eiro, kas ir par 3%, jeb 100 tūkstošiem eiro vairāk nekā 2016./2017. finanšu gada pirmajā ceturksnī, liecina kompānijas paziņojums biržā.

Gada 1. ceturksni grupa beidza ar 389 tūkstošu eiro peļņu (neauditētu).

62% no ceturkšņa apgrozījuma (2,4 miljoni eiro) veido pārdošana Ziemeļamerikas un Latīņamerikas valstu reģionā. Reģiona rezultāts par 7% atpaliek no pērnā gada pirmā ceturkšņa. Reģiona realizācijā joprojām dominē specifiskām klientu vajadzībām pielāgoti risinājumi.

Eiropas un NVS valstu reģiona apgrozījums veido 30% jeb 1,2 miljonus eiro, kas ir par 16% vairāk nekā iepriekšējā gada pirmajā ceturksnī, kā arī līdzvērtīgi vidējiem reģiona apgrozījuma rādītājiem.

Grupas izdevumi nepārsniedza plānotos līmeņus, bet kopumā bija lielāki, nekā šai periodā gadu iepriekš, kas saistīts ar investīcijām pārdošanas veicināšanai esošajos un jaunajos tirgos.

Komentāri

Pievienot komentāru
Citas ziņas

SAF Tehnika valdē ievēlēta Zane Jozepa

Dienas Bizness, 08.06.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

SAF Tehnika uzņēmuma valdē no 2015. gada 8.jūnija ievēlēta Zane Jozepa, kura pilda arī Finanšu un Administratīvās direktores pienākumus, informē uzņēmumā.

SAF Tehnika vienlaikus apliecina, ka gaidāmās izmaiņas uzņēmuma vadībā nav saistītas ar pārmaiņām uzņēmuma produktu attīstības un starptautiskās darbības stratēģijā.

Zane Jozepa ir ieguvusi bakalaura grādu finanšu vadībā Banku augstskolā. Viņai nepieder SAF Tehnika akcijas.

Līdzšinējā valdes locekle Aira Loite tiek atbrīvota no valdes locekļa pienākumiem ar 2015. gada 8.jūniju. Airas Loites aiziešana no uzņēmuma saistīta ar vēlmi apgūt jaunas zināšanas un uz laiku samazināt darba slodzi.

Turpmāk AS SAF Tehnika valde strādās 4 locekļu sastāvā - Valdes priekšsēdētājs Normunds Bergs, Valdes locekļi - Didzis Liepkalns, Jānis Bergs un Zane Jozepa.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

SAF Tehnika rada inovatīvu temperatūras mērīšanas ierīci

Zane Atlāce - Bistere, 09.04.2020

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas uzņēmums SAF Tehnika ir radījis inovatīvu risinājumu cilvēka ķermeņa temperatūras mērīšanai ārstniecības iestādēs, kas cīnās ar jaunā koronavīrusa izraisīto pandēmiju, informē uzņēmumā.

Jaunais sensors izstrādāts ar nolūku atvieglot pārslogojumu veselības aprūpes jomā, kur pietrūkst cilvēku darbaspēka. "Aranet" zīmola bezvadu sensoru ekosistēmas jaunais temperatūras mērīšanas risinājums paredz, ka vienai bāzes stacijai var pievienot līdz pat 100 sensoriem. Tas nozīmē, ka veselības aprūpes pakalpojumu sniedzējs var uzraudzīt līdz pat 100 pacientiem vienlaikus, nenonākot tiešā saskarē ar tiem.

Šobrīd jaunā sensoru sistēma tiek testēta vairākās medicīnas iestādēs. "Aranet" medicīnas termometra priekšrocības ietver arī sevišķi augstu 0,1 °C precizitāti, plašu darbības diapazonu - ar vienu bāzes staciju var uzraudzīt veselu slimnīcu, kā arī tam ir īpaši mīksts un elastīgs vads. Sensorus nav nepieciešams kalibrēt - tiem jau rūpnīcā ir veikta kalibrācija uz visu dzīves ilgumu.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pēc smagas slimības miris AS SAF Tehnika līdzīpašnieks, biznesa attīstības viceprezidents un padomes priekšsēdētājs Vents Lācars, teikts uzņēmuma paziņojumā Nasdaq Riga.

V. Lācars bija viens no AS SAF Tehnika sākotnējiem dibinātājiem. Pirms AS SAF Tehnika dibināšanas no 1992. līdz 2000. gadam strādāja SIA Fortech un no 1990. līdz 1992. gadam VAS Latvenergo. 1994. gadā V. Lācars absolvēja Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultāti.

SAF Tehnikas padomes priekšsēdētāja vietnieks ir Juris Ziema, padomes locekļu pienākumus pilda Aivis Olšteins, Andrejs Grišāns un Ivars Šenbergs.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

SAF Tehnikas apgrozījums audzis

Žanete Hāka, 08.02.2017

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

2016./2017. finanšu gada otrā ceturkšņa AS SAF Tehnika grupas neauditētais konsolidētais neto apgrozījums bija 4,43 miljoni eiro, kas ir par 25%, jeb 0.89 miljoniem eiro vairāk nekā 2015./2016. finanšu gada otrajā ceturksnī, un par 13% vairāk nekā gada pirmajā ceturksnī, liecina kompānijas paziņojums Nasdaq Riga.

Otro ceturksni grupa noslēdza ar 425 tūkstošu eiro peļņu (neauditēta), kas ir par 112 tūkstošiem vairāk nekā iepriekšējā finanšu gada 2. ceturksnī. Konsolidētais neauditētais 2016./2017. finanšu gada 6 mēnešu rezultāts ir 826 tūkstošu eiro peļņa, tas ir par 221 tūkstoti vairāk, salīdzinot ar 605 tūkstošu eiro peļņu, kas bija grupas iepriekšējā 2015./2016. finanšu gada 6 mēnešu rezultāts.

Vairāk nekā pusi (51% jeb 2,2 miljonus) ceturkšņa apgrozījuma veidoja pārdošana Eiropas un NVS valstu reģionā. Tas ir saistīts ar specifiskām klientu vajadzībām pielāgotu datu pārraides risinājumu un produktu izstrādi. Reģiona rezultāts ir par 1,3 miljoniem eiro lielāks nekā pērnā gada otrajā ceturksnī un divas reizes pārsniedz iepriekšējā ceturkšņa rezultātu.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

2018./2019. finanšu gada trešā ceturkšņa AS SAF Tehnika neauditētais konsolidētais neto apgrozījums bija 3,65 miljoni eiro, kas ir par 25% vairāk nekā 2017./2018. finanšu gada trešajā ceturksnī, liecina uzņēmuma ziņojums Nasdaq Riga.

2018./2019. finanšu gada 3. ceturksni grupa beidza ar zaudējumiem 22 tūkstošu eiro apmērā . Grupas 2018./2019. finanšu gada 9 mēnešu neauditētais konsolidētais apgrozījums bija 10,61 miljons eiro. Ziemeļamerikas un Latīņamerikas valstu reģiona apgrozījums bija 66% jeb 2,4 miljoni eiro. Salīdzinājumā ar šī paša ceturkšņa apgrozījumu pagājušajā finanšu gadā, reģiona apgrozījums ir par 40% lielāks.

Tas ir augstākais ceturkšņa apgrozījums, kopš pagājušā 2017./2018. finanšu gada sākuma. Eiropas un NVS valstu reģiona apgrozījums veido 25 % jeb 926 tūkstošus eiro, kas ir līdzvērtīgs iepriekšējam finanšu gada 3.ceturkšņa rezultātam. Šajā ceturksnī grupas produkti tika pārdoti 54 valstīs.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas uzņēmums SAF Tehnika radījis inovatīvu risinājumu iekštelpu gaisa kvalitātes uzraudzībai – Aranet4. Ar ierīces palīdzību iespējams sekot līdzi ogļskābās gāzes (CO2), gaisa temperatūras, relatīvā mitruma un atmosfēras spiediena parametriem iekštelpās.

Vairums cilvēku iekštelpās pavada vairāk nekā 90 procentus laika. Pētījumi liecina, ja iekštelpu gaisa kvalitāte ir neatbilstoša, spēja koncentrēties, uztvert un analizēt informāciju, samazinās par 50 procentiem. Rodas noguruma sajūta un miegainība, ko nereti pavada galvassāpes. Ar Aranet4 iespējams sekot līdzi gaisa kvalitātei un savlaicīgi novērst veselībai nelabvēlīgus apstākļus.

Aranet4 datus par CO2 koncentrāciju ataino ar triju krāsu indikatoriem, kas iestrādāti e-ink tehnoloģijas displejā. Ierīcei pieejama arī iOS un Android aplikācija, kas ļauj konfigurēt sensora mērījumu biežumu, skaņas signālu u.c. parametrus, kā arī skatīt pēdējo dienu vēsturisko mērījumu informāciju.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

SAF Tehnikas apgrozījums palielinājies

Žanete Hāka, 13.05.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

2014./2015. finanšu gada trešā ceturkšņa SAF Tehnika uzņēmumu grupas neauditētais konsolidētais neto apgrozījums bija 2,75 miljoni eiro, kas ir par 19%, jeb 0,4 miljoniem eiro vairāk nekā 2013./2014. finanšu gada trešajā ceturksnī, bet par 25% mazāk nekā iepriekšējā - 2014./2015. finanšu gada otrajā ceturksnī, liecina uzņēmuma paziņojums Nasdaq Riga.

Grupa 2014./2015. finanšu gada 3. ceturksni noslēdza ar peļņu 743 tūkstošu eiro apmērā, savukārt 2014./2015. finanšu gada 9 mēnešu rezultāts ir 931 tūkstotis eiro peļņa, kas ir labs rezultāts, salīdzinot ar 580 tūkstošu eiro konsolidētajiem zaudējumiem, kas bija grupas iepriekšējā - 2013./2014. finanšu gada 9 mēnešu rezultāts, norāda uzņēmums.

Ziemeļamerikas un Latīņamerikas valstu ieņēmumi veidoja lielāko daļu (52%) no atskaites ceturkšņa apgrozījuma, un reģiona apgrozījums bija par 49% un 0,46 miljoniem eiro lielāks nekā apgrozījums šai pašā ceturksnī pērn. Pārdošana Eiropas un NVS valstu reģionā sasniedza 33% no 3. ceturkšņa apgrozījuma. Reģiona apgrozījums samazinājās par 6% salīdzinot ar šī paša ceturkšņa apgrozījumu pagājušajā finanšu gadā un bija par 45%, jeb 0.77 miljoniem mazāks nekā iepriekšējā ceturksnī.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Mums dažkārt patīk runāt gudros vārdos un domāt, ka uzņēmumi tiek radīti dziļās, stratēģiskās pārdomās. Taču visbiežāk tā ir kādas vajadzības aizpildīšana – uzsver SAF Tehnika līdzdibinātājs un valdes priekšsēdētājs Normunds Bergs.

Tā bija arī mums, kad 1995.gadā viens no mūsu dibinātājiem, Didzis Liepkalns, vēlējās ievilkt telefonu savās mājās meža vidū, viensētā. Toreiz viņam atbildēja, ka šo lūgumu iekļaus plānos, un ievilks telefonu apmēram 15 gados. Vilkt kabeli uz viensētu ir ārkārtīgi dārgi, to neviens normāls bizness nedara. Didzis uztaisīja priekš sevis uz radio bāzētu telefona līnijas pagarinātāju un dabūja telefonu savā mājā krietni ātrāk nekā 15 gados. Līdz ar to arī radās jauns produkts un mūsu uzņēmuma sākums.

SAF tehnika ražo mikroviļņu radio. Netehniskā auditorijā neviens nezina, ko mēs ražojam, kaut gan to lietojam mēs visi. Mūsu radio ir domāti mobilajiem operatoriem starpbāzu savienojumiem, lai signālu noraidītu no viena torņa uz otru. Tas ir tas, kas atrodas mobilo sakaru torņos, antenās.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

SAF Tehnika zaudējumus segs no iepriekšējo gadu nesadalītās peļņas; pārējo daļu atstās nesadalītu

Db.lv, 27.11.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

AS SAF Tehnika akcionāru sapulcē nolemts uzņēmuma 2017./2018. finanšu gada zaudējumus 199,48 tūkstošu eiro apmērā no iepriekšējo periodu nesadalītās peļņas.

Atlikušo iepriekšējo periodu nesadalītās peļņas daļu 2,738 miljonu eiro apmērā nolemts atstāt kā sabiedrības nesadalīto peļņu, liecina kompānijas paziņojums Nasdaq Riga.

Par sabiedrības revidentu 2018./2019. finanšu gadam iecelta «Potapoviča un Andersone» SIA, nosakot, ka atlīdzība revidentam par 2018./2019. finanšu gada pārskata revīzijas veikšanu AS «SAF Tehnika» nevar pārsniegt 10 000 eiro neiekļaujot normatīvajos aktos noteiktos nodokļus.

Akcionāru sapulcē nolemts ievēlēt akciju AS SAF Tehnika padomi uz trīs gadiem sekojošā sastāvā - Juris Ziema, Andrejs Grišāns, Ivars Šenbergs, Sanda Šalma, Aira Loite.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

SAF Tehnika aizvien vairāk pievēršas produktu portfeļa diversificēšanai

Db.lv, 14.11.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

2018./2019. finanšu gada pirmā ceturkšņa AS SAF Tehnika grupas neauditētais konsolidētais neto apgrozījums bija 3 miljoni eiro, kas ir par 23% mazāk nekā 2017./2018. finanšu gada pirmajā ceturksnī, liecina paziņojums Nasdaq Riga.

Perioda pārdošanas apjoms ir līdzvērtīgs iepriekšējā finanšu gada ceturtā ceturkšņa rezultātam.

Ziemeļamerikas un Latīņamerikas valstu reģiona apgrozījums bija 69% jeb 2,1 miljons eiro. Salīdzinājumā ar šī paša ceturkšņa apgrozījumu pagājušajā finanšu gadā, reģiona apgrozījums ir par 14% mazāks. Tomēr tas par 20% jeb 345 tūkstošiem eiro pārsniedz iepriekšējā finanšu gada noslēguma ceturkšņa rezultātu.

Āzijas, Āfrikas un Tuvo Austrumu reģiona apgrozījums bija 11% jeb 0,3 miljoni eiro. Salīdzinājumā ar šī paša ceturkšņa apgrozījumu pagājušajā finanšu gadā, reģiona apgrozījums pieaudzis par 16%.

Atskaites periodā ievērības cienīgs notikums bija SAF līdzdalība pāvesta Franciska vizītes Latvijā tiešraides nodrošināšanā, izmantojot SAF Tehnika pārvietojamo radiolīniju produktus.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

Eksporta un inovācijas balvai 2015 otrajā kārtā izvirzīti 32 uzņēmumi

Dienas Bizness, 08.10.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) un Ekonomikas ministrijas rīkotā konkursa Eksporta un inovācijas balva 2015 četrās kategorijās iesniegti 105 pieteikumi no uzņēmumiem visā Latvijā. Konkursa otrajai kārtai izvirzīti 32 uzņēmumi, informē LIAA.

Konkursa kategorijā Eksportspējīgākais komersants lielo un vidējo komercsabiedrību grupā 2. kārtā izvirzīti šādi uzņēmumi: AS ABLV Bank, SIA Atea Global Services, SIA Bio-Venta, Graanul Invest, SIA Kreiss, SIA Livonia print, SIA Nordic Homes, IK Rešetilovs un Co, AS SAF Tehnika.

Konkursa kategorijā Eksportspējīgākais komersants mazo komercsabiedrību grupā 2. kārtā izvirzīti šādi uzņēmumi: SIA D Dupleks, SIA El Prod, SIA Glamoralle, SIA Infogram, SIA Preco, SIA Premium chocolate, SIA Rotons, SIA Velo sock, SIA Vizulo.

Konkursa kategorijā Importa aizstājējprodukts 2. kārtā izvirzīti šādi uzņēmumi: SIA Centre composite (aviācijas inženierpakalpojumi), SIA D Dupleks (gludstobra ložu munīcija), SIA Dizaina papīrlietas (Purpurs grāmatu sērija Etno), SIA GIGI Bloks (GIGI Bloks lielizmēra rotaļkluči), SIA Hebe (bērnu apģērbi), SIA LAT eko food (mammas gardais biezpiens Rūdolfs), SIA Linum color (Paint Eco beices), SIA MILZU! (graudaugu pārslas MILZU!), SIA Vizulo (āra un iekštelpu gaismekļu produktu līnijas).

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

SAF Tehnika audzējusi gan peļņu, gan apgrozījumu

Žanete Hāka, 10.11.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

AS SAF Tehnika 2016./2017. finanšu gada pirmā ceturkšņa neauditētais konsolidētais neto apgrozījums bija 3,82 miljoni eiro, kas ir par 8% jeb 0,28 miljoniem eiro vairāk nekā 2015./2016. finanšu gada pirmajā ceturksnī, liecina kompānijas paziņojums Nasdaq Riga.

Ceturksni grupa beidza ar 401 tūkstoti eiro peļņu (neauditēta), kas ir par 109 tūkstošiem labāk nekā iepriekšējā finanšu gada pirmajā ceturksnī.

Lielāko ceturkšņa apgrozījuma daļu veidoja pārdošanas apjoms Ziemeļamerikas un Latīņamerikas valstu reģionā - (69%) jeb 2,6 miljoni eiro. Tas saistīts ar specifiskām klientu vajadzībām pielāgotu datu pārraides risinājumu un produktu izstrādi. Reģiona rezultāts ir par 1,2 miljoniem eiro lielāks nekā pērnā gada pirmajā ceturksnī un par 25% pārsniedz iepriekšējā ceturkšņa rezultātu.

Eiropas un NVS valstu reģiona apgrozījums veidoja 27% no pirmā ceturkšņa apgrozījuma. Reģiona apgrozījums samazinājās par 27% salīdzinājumā ar šī paša ceturkšņa apgrozījumu pagājušajā finanšu gadā. Minētās svārstības saistītas ar atsevišķu projektu realizāciju. Atskaites ceturksnī grupas produkti tika pārdoti 49 valstīs.

Komentāri

Pievienot komentāru