Jaunākais izdevums

Schneider Electric, ieguldot aptuveni 200 tūkstošus eiro, izveidojis vienu no modernākajiem birojiem Latvijā, kuru uzņēmums tostarp izmantos kā jaunāko produktu izstāžu zāli. Daļa no esošajiem risinājumiem, kas izmantoti biroja izveides ietvaros, Latvijas tirgū būs pieejami tikai pēc biroja atklāšanas pasākuma.

Schneider Electric Baltijas valstu vadītāja Sohvi Rajameki (Sohvi Rajamäki) uzsver, ka galvenais iemesls pārcelties uz jaunām biroju telpām ir Schneider Electric vēlme palielināt klātbūtni Latvijas tirgū. «Tā kā mums bija nepieciešams vairāk vietas un mēs esam tehnoloģiju līderis, vēlējāmies izveidot jauno biroju kā piemēru tam, kā roku rokā mijas energoefektivitāte, dizains un komforts.»

«Lai atrastu mums piemērotu biroju, bija nepieciešams samērā ilgs laiks, jo tirgū esošais piedāvājums patiesībā ir ļoti ierobežots. Mēs zinājām, ka ar mūsu tehnoloģiju palīdzību vēlamies izveidot vienu no modernākajiem birojiem Latvijā, kas būtu mūsu darbiniekiem mājīgs,» saka Igors Golubevs, Schneider Electric tirdzniecības direktors.

Tehnoloģijas, kas uzlabo produktivitāti un veicina darbinieku labsajūtu

Schneider Electric biroja izveidē ir izmantoti tādi risinājumi kā Human centric light + Tunable white, kas ir viedā apgaismojuma vadība un kontrole, lai paaugstinātu darba ražīgumu un darbinieku labsajūtu.

«Apgaismojuma krāsu spektrs un spilgtums ietekmē to, kā cilvēks jūtas. Ideāls apgaismojums ir tāds, kas ir pielāgots cilvēka dabiskajam dienas ciklam no saules lēkta līdz rietam vai veicamajiem uzdevumiem,» norāda I. Golubevs, piebilstot, ka par šīs tēmas pētīšanu 2017. gada nogalē amerikāņu zinātniekiem ir pasniegtas Nobela prēmijas medicīnā un fizioloģijā. Zinātnieki pierāda, ka iekšējais jeb bioloģiskais pulkstenis nosaka organisma aktivitāti diennakts ciklā.

Schneider Electric ir viens no pirmajiem vai pat pirmais, kurš šīs zināšanas par gaismu izmantos darba kvalitātes uzlabošanai uzņēmumā Latvijā.

Ar tehnoloģiju atbalstu ir iespējams nodrošināt gaismu regulēšanu un automātiku, iestatīt dažādus scenārijus atsevišķām zonām. Apgaismojumam ir ieprogrammēts krāsu spektrs katrai telpai pēc tās pildāmajām funkcijām. Gaismas automātiski ieslēdzas un izslēdzas, ņemot vērā telpas noslodzi. Piemēram, virs darba zonām ir baltās gaismas spektrs, savukārt atpūtas zonās, lai acis atpūstos, ir dzeltens apgaismojums. Apgaismojumu ir iespējams regulēt, arī izmantojot viedierīces. Pārplānojot biroju, var pārprogrammēt arī to, kā tiek regulēts apgaismojums.

Tostarp jaunajā birojā uzņēmums izmantoja Schneider Electric pašu jaunāko slēdžu sēriju Merten D-Life, ko Latvijā būs iespējams iegādāties tikai līdz ar biroja atklāšanu.

Datu centrs, kas pasargāts pret elektrības zudumiem, pārslodzēm un pārkaršanas

Jaunajā birojā uzņēmums izmantojis arī pašu piedāvāto datu centru. «Atverot servera telpas durvis, redzams visplašākais produktu klāsts, jo šī ir telpa, kurā atrodas viss vadības centrs – elektrosadalnes ar produktiem un risinājumiem. To, kā visas iekārtas tiek vadītas un uzraudzītas, plānots attēlot ekrānā pie sienas, lai darbinieki un klienti varētu sekot līdzi, ko iekārtas spēj parādīt un veikt,» skaidro I. Golubevs.

Viens no jaunumiem produktu klāstā ir APC by Schneider Electric ražotais trīsfāžu Smart UPS VT – nepārtrauktās barošanas iekārta, kuras pamatuzdevums ir aizsargāt uzņēmuma datu nesējus pret bojājumiem vai datu pazušanu, kurus var radīt elektrības svārstības, zudums, sprieguma kritums vai pārslodze. Tas palīdz uzturēt visu sistēmu funkcionēšanu līdz pat brīdim, kad elektrība atjaunojas vai tiek ieslēgts strāvas ģenerators.

Svarīga ir arī dzesēšanas nodrošināšana servera telpai, kurai, protams, arī izvēlēts Schneider Electric risinājums. Specifiski ir tas, ka šādā telpā dzesēšanas laikā tiek patērēts daudz vairāk enerģijas nekā jebkāda cita veida telpu dzesēšanas laikā. Mūsu infrastruktūras dzesēšanas risinājumi ir izstrādāti, lai nodrošinātu pastāvīgu efektivitāti un samazinātu ikgadējos ekspluatācijas izdevumus.

Par visu sistēmu sasaistošo kabeļu nesējiem tiek izmantoti Wibe kabeļplaukti un Optiline kabeļkanāli. Darbinieku galdi ir aprīkoti ar APC by Schneider Electric pagarinātājiem, kas vienlaikus nodrošina 220V, USB spraudņu pieslēgumus, kā arī pasargā jutīgo elektroniku no iespējamajiem pārsprieguma impulsiem.

Risinājumi, kas ļauj ietaupīt

Schneider Electric nodrošina digitālās pārmaiņas enerģijas vadībā un automatizācijā. Uzņēmuma izstrādātā enerģijas uzskaites un kontroles sistēma uzstādīta arī Katlakalna ielas birojā. Tas dod iespēju attālināti nolasīt datus un redzēt kvalitātes rādījumus īstajā laikā, paredzēt un novērst iespējamās sistēmas kļūdas, kā arī atsekot notikumus tīklā. Tas ilgtermiņā ļaus analizēt galvenās patērētāju grupas un veikt turpmākus energoefektivitātes pasākumus.

Tāpat novitāte Schneider Electric jaunajā birojā ir viņu pašu ražotā ESMI piekļuves kontroles sistēma, kas pēc zvana pie durvīm parāda atnācēju un ļauj to ielaist attālināti.

Raksts tapis sadarbībā ar Schneider Electric Latvija.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

Kā top?: Iespiedplates uzņēmumā Schneider Electric Riga Plant

Rūta Lapiņa, 26.01.2018

Tālāk raksta galerijā skatāms, kā top iespiedplates, kas tiek ražotas Schneider Electric grupā ietilpstošā elektromateriālu ražošanas uzņēmuma SIA Schneider Electric Riga Plant ražotnē Rīgā.

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

#Rūpnīcā iespiedplates tiek ražotas dažādos veidos, kas aplūkoti galerijā.

Šajā piektdienā biznesa portāls db.lv viesojas pasaules vadošā uzņēmuma enerģijas vadības un automatizācijas jomā, starptautiskā koncerna «Schneider Electric» grupas uzņēmumā Latvijā - SIA «Lexel Fabrika», kas pašlaik maina nosaukumu uz SIA «Schneider Electric Riga Plant». Db.lv vēroja iespiedplašu ražošanas procesu.

Rūpnīcā iespiedplates tiek ražotas dažādos veidos, kas aplūkoti galerijā.

«Schneider Electric Riga Plant» Elektronikas ceha vadītājs Pēteris Zavadskis stāsta, ka iespiedplašu ražošanas līnijas ir vienas no tehnoloģiski sarežģītākajām iekārtām uzņēmumā. Rīgas fabrika pašlaik vairāk koncentrējas tieši uz iespiedplašu ražošanas paplašināšanu.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Jūrmalā, Bulduru Dārzkopības vidusskolas telpās darbu uzsākusi profesionālās izglītības iestāde - mācību centrs "Magnum" un tā praktisko nodarbību klase.

Šī izglītības iestāde pamatā specializēsies elektrotehniķu apmācībā, kā arī pasniegs elektriķu specializētos kursus automātikā un vadības sistēmās. Apmācības tiks īstenotas kā pieaugušo izglītība.

"Lepojamies, ka varam būt pirmie Latvijā, kuri realizēs elektrotehniķu apmācības neklātienes formā. Mācību centrā "Magnum" pieredzējušu pasniedzēju vadībā sniegsim kvalitatīvu pieaugušo izglītību elektrotehnikas jomā, kā arī veidosim kursus automātikā un vadības sistēmās. Mācībās liels akcents tiks likts uz praktisko iemaņu attīstīšanu, lai sagatavotu pēc iespējas labākus nozares profesionāļus. Turklāt apmācības organizēsim pēc moduļu sistēmas, kā to praktizē arī citviet Eiropā," teic mācību centra "Magnum" vadītājs, pasniedzējs:Ainars Knipšis.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

Lexel Fabrika turpinājusi ieviest Rīgas ražotnes reorganizācijas plānu

Žanete Hāka, 27.05.2019

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Elektropreču un iekārtu ražotāja «Schneider Electric» rūpnīca Latvijā SIA «Lexel Fabrika» 2018. gadā strādājusi ar apgrozījumu 65,843 miljonu eiro apmērā, kas bija par 27,4% jeb 14,178 miljoniem eiro vairāk nekā 2017. gadā, ziņo «Lursoft» Klientu portfelis.

Savukārt uzņēmuma tīrā peļņa pērn sasniedza 4,113 miljonus eiro, tas bija par 42,7% jeb 1,232 miljoniem eiro vairāk nekā 2017. gadā. Pagājušais bija otrais gads, kurā uzņēmums piedzīvoja strauju izaugsmi. 2017. gadā ražotāja apgrozījums pieauga par 17%.

SIA «Lexel Fabrika» apgrozījumu pērn, tāpat kā 2017.gadā, veicināja jaunu produktu ražošana un jaunas ražošanas līnijas ieviešana, kā arī produktu montāža, sacīts tā gada pārskatā.

SIA «Lexel Fabrika» ir vienīgais «Schneider Electric» ražošanas uzņēmums Baltijas valstīs, un uzņēmums gandrīz visu produkciju eksportē. Pagājušajā gadā ieņēmumi no Latvijā pārdotās produkcijas un sniegtajiem pakalpojumiem bija vien 290 tūkstoši eiro, pārējā produkcija realizēta Eiropas Savienības un citās valstīs. «2018. gadā mēs turpinājām ieviest Rīgas ražotnes reorganizācijas plānu, lai palielinātu elektronisko ierīču ražošanas apjomus un nostiprinātu sadarbību ar mūsu radniecīgo sabiedrību ražotnēm Eiropā. Mēs esam veiksmīgi īstenojuši vairākus jaunus projektus, piemēram, elektronisko izstrādājumu ražošanas pārņemšanu no radniecīgajām sabiedrībām Vācijā, Šveicē, Spānijā, Francijā un Polijā,» sacīts uzņēmuma gada pārskatā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

Veiktas izmaiņas Schneider Electric rūpnīcas Lexel Fabrika valdē

Dienas Bizness, 14.02.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Elektropreču un iekārtu ražotāja «Schneider Electric» rūpnīcas Latvijā SIA «Lexel Fabrika» valdē notikušas izmaiņas - tajā iecelti divi jauni valdes locekļi, ziņo «Lursoft» Klientu portfelis.

12.februārī komercreģistrā ierakstītas izmaiņas, saskaņā ar kurām no SIA «Lexel Fabrika» valdes atbrīvoti valdes locekļi Yannick Francois Marie Pennuen un Tim Ziert.

Viņu vietā valdē iecelti Nora Friederike Strege un Laurent Marie Xavier-Francois Gueroux. Katram no jaunajiem valdes locekļiem ir tiesības pārstāvēt uzņēmumu atsevišķi.

SIA «Lexel Fabrika» valdē, tāpat kā līdz šim, turpinās darboties valdes priekšsēdētājs Bruno Laurent un valdes locekle Aija Reiņikova, kuriem arī ir tiesības pārstāvēt uzņēmumu atsevišķi.

SIA «Lexel Fabrika» dibināta 1993.gadā, un tā specializējas elektromehānisko un elektronikas produktu ražošanā, tai skaitā izgatavo gaismas regulatorus, termostatus, kustību sensorus, dūmu detektorus, gaismas slēdžus. Tās pamatkapitāls ir 396 706 eiro un vienīgais īpašnieks - Dānijā reģistrētā kompānija «Shneider Nordic Baltic A/S».

Komentāri

Pievienot komentāru
Nekustamais īpašums

Investoru piesaistei vajadzētu vairāk oriģinālu ideju, ar ko ārzemēs asociēt Rīgu un Latviju

Laura Mazbērziņa, 07.11.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Rīgā būtiski pietrūkst infrastruktūras velobraucējiem un gājējiem. Taču, lai piesaistītu investorus, būtu vajadzīgas oriģinālas idejas, kā arī nepieciešams aktīvāk darboties nekustamo īpašumu projektu plānošanā un ieviešanā, secināts ikgadējā Baltic Real Estate Leaders jeb BREL forumā.

Kā galvenās šī brīža tendences eksperti min moderno tehnoloģiju aizvien pieaugošo ietekmi uz nekustamo īpašumu tirgu, kā arī gudru un ilgtspējīgu pilsētu un darba vides plānošanu un investīciju plūsmas pieaugumu to īpašumu virzienā, kas ietver kādu pievienoto vērtību.

«Sekojot līdzi šā gada BREL foruma galvenajiem virzieniem, jāsecina, ka Baltijas valstis, kas no ārpuses visbiežāk izskatās kā vienots tirgus, joprojām ir trīs dažādas valstis jebkurā nekustamā īpašuma segmentā. Latvijā aizvien ir jomas, kurās strauji nepieciešami uzlabojumi, piemēram, būvatļauju izsniegšanās ātrumā. Tāpat Rīgā būtiski pietrūkst labas infrastruktūras velobraucējiem un gājējiem. Lai piesaistītu investorus, mums vajadzētu vairāk oriģinālu ideju un nosaukumu, ar ko ārzemēs varētu asociēt Rīgu un Latviju. Mums ir aktīvāk jāsadarbojas projektu plānošanā un ieviešanā, lai šos projektus īstenotu sabiedrības interesēs un plānotajos termiņos, taču esmu drošs, ka ar Latvijai piemītošo potenciālu to visu jau tuvāko gadu laikā ir iespējams attīstīt,» savos novērojumos dalās foruma moderators Ģirts Rūda, AS RB Rail galvenais jurists.

Komentāri

Pievienot komentāru
Eksperti

Ražots Latvijā – elektronikas un būvmateriālu ražotāju sasniegumi

Latvijas Bankas ekonomiste Agnese Rutkovska, 25.01.2019

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Savulaik kolēģis Igors Kasjanovs uzrakstīja lasītāju iemīļotu rakstu «Latvijā rūpniecība IR!» par to, ka rūpniecība Latvijā ir dzīva. Tā ir dzīva joprojām, lai gan pārmaiņu vēji dažu augstāko priedi ir lauzuši un dažam jaunam asnam ļāvuši augt spēcīgākam un zaļākam.

Tomēr šoreiz nerunāsim par visām nozarēm, aplūkosim, kā pēdējos gados mirdzējušas uz eksportu orientētās elektronikas un elektrotehnikas nozares zvaigznes, kuru ražotā produkcija ir pieprasīta visā pasaulē, un kā pašu mājās un eksporta tirgos attīstījušies būvmateriālu ražotāji. Komentārs izmantots arī «Dienas Biznesa» (DB) izdevuma «TOP500» gatavošanā, kur interesenti var atrast arī citu nozaru apskatus.

Augsto tehnoloģiju ražotāji – eksporta zvaigznes

Elektronika un elektrotehnika ierasti tiek skatītas kopā kā radniecīgas augsto tehnoloģiju nozares, kas galvenokārt orientējas uz eksportu – eksports veido vairāk nekā 90% no kopējā realizācijas apjoma. Tomēr šo nozaru attīstības tendences ir samērā atšķirīgas un ir vērts tās aplūkot atsevišķi. Eksporta novērtējumam un tālākai analīzei tiks izmantoti Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati, ja nav norādīts cits avots.

Komentāri

Pievienot komentāru
Investors

Naftas cenas krītas, valdot neskaidrībai par ASV-Ķīnas tirdzniecības sarunām

LETA--AFP, 20.11.2019

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Naftas cenas otrdien kritās, bet akciju tirgos bija dažādas tendences, jo investoru noskaņojumu ietekmēja neskaidrība par ASV un Ķīnas tirdzniecības sarunu gaitu.

Naftas cenas Ņujorkā un Londonā krasi saruka pēc pazīmēm, ka ASV un Ķīna varētu atkal attālināties, nevis tuvināties tirdzniecības vienošanās noslēgšanai.

Satraukums par šo tirdzniecības karu ir nomācis globālās izaugsmes prognozi, samazinot naftas pieprasījumu. Analītiķi arī ir nobažījušies pirms iknedēļas ziņojuma par ASV naftas rezervēm, kuras varētu būt pieaugušas.

"Lūzuma vai konkrēta progresa trūkums [sarunās] par sākotnēju ASV-Ķīnas vienošanos turpina radīt problēmas, sevišķi pēc tam, kad abas puses tikai pirms dažām nedēļām bija devušas norādes, ka ir šķietami gaidāma parakstīta pirmās fāzes vienošanās," teikts "Schneider Electric" vecākā preču analītiķa Robija Freizera piezīmē.

Komentāri

Pievienot komentāru
Būve

Būvkompānijai Velve jauns valdes priekšsēdētājs ar pieredzi RB Rail

Lelde Petrāne, 05.03.2020

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Būvkompānijas SIA "Velve" valdes struktūrā notikušas izmaiņas – no 4. marta uzņēmuma vadības komandai pievienojies Kaspars Rokens, kas turpmāk ieņems valdes priekšsēdētāja amatu.

K. Rokens ir energobūvniecības eksperts ar pieredzi starptautisku uzņēmumu vadībā. Iepriekš K. Rokens bijis AS "RB Rail" valdes loceklis un operacionālais direktors un bijis atbildīgs par transporta infrastruktūras projektēšanu un būvniecību.

Pirms tam darbojies kā SIA "Schneider Electric Latvia" valdes priekšsēdētājs un uzņēmuma vadītājs Latvijā un Baltijā, kur viņa pārziņā bija elektroiekārtu ražošana un tirdzniecība un energoefektīvu risinājumu attīstība.

"Ceru ar savu darbu pavērt uzņēmumam jaunas attīstības iespējas modernizācijas, BIM sistēmas izmantošanas un dzelzceļa infrastruktūras apguves virzienā," pauž jaunais SIA "Velve" valdes priekšsēdētājs.

Komentāri

Pievienot komentāru