Siltumnīcu apgaismojumā iegulda 8 miljonus

2018. gada 11. decembris plkst. 6:40
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

SIA Mārupes Siltumnīcas turpina modernizāciju; kopējās investīcijas jaunu siltumnīcu būvniecībā un gaismas intensitātes paaugstināšanā sasniegs 8 miljonus eiro.

SIA Mārupes Siltumnīcas DB veidotajā Latvijas lielāko lauksaimniecības uzņēmumu TOP ir otrais pēc apgrozījuma 2017. gadā. Tas būtiski uzlabojis savu sniegumu, salīdzinot ar 2016. gadu, lielāko lauksaimniecības uzņēmumu sarakstā pakāpjoties par divām pozīcijām. Savukārt uzņēmuma īpašniece SIA Sabiedrība Mārupe pārtraukusi liellopu audzēšanu un TOP pērn noslīdējusi par četrām pozīcijām, un ieņem 11. vietu.

Lasi laikraksta Dienas Bizness šīs dienas numuru elektroniski!

2017. gadā SIA Mārupes Siltumnīcas apgrozījums bija 10,63 miljoni eiro, dārzeņu audzētājs pērn guvis peļņu, kas pārsniedz 800 tūkstošus eiro. Labos finansiālās darbības rezultātus sabiedrības valdes loceklis un līdzīpašnieks Kaspars Brunovskis skaidro ar papildu apgaismojuma ierīkošanu siltumnīcās viena hektāra platībā, kas ļauj gurķus audzēt visa gada garumā. «Jaunajās siltumnīcās tika investēti četri miljoni eiro. Papildu apgaismojums, kas ir 330 vati (W) uz vienu kvadrātmetru, nodrošina augstu gaismas intensitāti un ļauj gūt trīs reizes lielāku ražu. Gurķi tur jūtas kā karstas vasaras dienas pusdienlaikā,» klāsta K. Brunovskis.

Kopš 2012. gada uzņēmums ir ieguldījis astoņus miljonus siltumapgādē un elektroenerģijas jaudas nodrošināšanā, uzbūvējot dabas gāzes un biogāzes koģenerācijas stacijas. 900 tūkstošus eiro šim mērķim ir izdevies piesaistīt no Eiropas Savienības fondiem. Gurķu audzēšanai jaunajās siltumnīcās ar papildu apgaismojumu patērē 36 tūkstošus kilovatu (kW) elektroenerģijas stundā. «Esam vieni no lielākajiem elektroenerģijas patērētājiem Latvijā, mūsu patēriņu varētu pielīdzināt diviem Rīgas mikrorajoniem. 49% no produkcijas pašizmaksas veido elektrība un siltums,» saka K. Brunovskis.

2019. gadā SIA Mārupes Siltumnīcas plāno investēt vēl četrus miljonus eiro un uzbūvēt jaunas siltumnīcas ar papildu apgaismojumu vēl viena hektāra platībā. Šobrīd uzņēmums apsaimnieko siltumnīcas 8,6 hektāru lielā teritorijā. 2018. gadā ir gaidāms apgrozījuma kritums, jo šogad dārzeņi netika audzēti viena hektāra lielā platībā tajās siltumnīcās, kuras ir sagatavotas modernizācijai, skaidro SIA Mārupes Siltumnīcas līdzīpašnieks. K. Brunovskis lēš, ka 2018. gadā uzņēmuma apgrozījums varētu būt aptuveni 10 miljoni eiro liels.

Visu rakstu Iegulda siltumnīcu apgaismojumā lasiet otrdienas, 11.decembra laikrakstā Dienas Bizness! Lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Dalies ar šo rakstu