Sliežu ceļu posmā Skrīveri-Krustpils investēti vairāk nekā 100 miljoni eiro

2015. gada 30. janvāris plkst. 14:30
Autors: BNS
Dalies ar šo rakstu

Latvijas dzelzceļa uzņēmums Latvijas Dzelzceļš (LDz) februāra sākumā, 4.februārī, atklās izbūvēto otro sliežu ceļu posmā Skrīveri - Krustpils, aģentūru BNS informēja uzņēmuma pārstāvis Edgars Vilcāns.

Viņš pavēstīja, ka vairāk nekā 100 miljonus eiro vērtais ar Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansētais projekts ļaus palielināt vilcienu caurlaides spēju, kustības ātrumu un drošību virzienā no Krustpils līdz Rīgai.

Pēc Vilcāna klāstītā, projekta ietvaros izbūvēti sliežu ceļi vairāk nekā 56 kilometru garumā, veikta visu esošo tiltu un caurteku rekonstrukcija un būvniecība, staciju Skrīveri, Koknese, Aizkraukle, Pļaviņas, Krustpils un pieturu pārbūve un labiekārtošana, kā arī uzbūvēts kopš Latvijas neatkarības atgūšanas pirmais dzelzceļa  tilts pār Aiviekstes upi un rekonstruēts tilts pār Pērses upi. Tāpat rekonstruētas pārbrauktuves, peroni, modernizēta signalizācijas sistēma un ierīkotas jaunas telekomunikācijas un elektroapgādes sistēmas.

Plānots, ka projekta atklāšanas pasākumā Aizkraukles dzelzceļa stacijā piedalīsies satiksmes ministrs Anrijs Matīss, LDz prezidents Uģis Magonis, kā arī pārstāvji no būvuzņēmumu apvienības, kas veica projekta būvniecības darbus.

Dzelzceļa posms Skrīveri- Krustpils ietilpst Latvijas Austrumu-Rietumu dzelzceļa  koridorā, kas ir daļa no Eiropas komunikāciju tīkla (TEN).

LDz pieder valstij. Tā koncerns nodarbojas ar kravu pārvadājumiem pa dzelzceļu  un uztur infrastruktūru. Kompānijas koncernu veido vadošais uzņēmums LDz ar piecām meitassabiedrībām – LatRailNet, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un   dzelzceļa  infrastruktūras jaudas sadali, LDz Cargo, kas nodrošina   dzelzceļa  kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus, LDz Infrastruktūra, kas nodarbojas ar infrastruktūras būvniecību un uzturēšanu, LDz Ritošā sastāva serviss, kas veic ritošā sastāva remonta un uzturēšanas darbus, kā arī koncernā ir apsardzes uzņēmums LDz Apsardze.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām