Šonedēļ sāk izmēģināt zemās grīdas tramvaju

Autors: Sandra Dieziņa
2010. gada 12. aprīlis plkst. 10:23

Pirmo zemās grīdas tramvaja vagonu sāks izmēģināt jau šonedēļ, vēsta laikraksts Neatkarīgā.

Līdz šim rīdziniekiem tika solīts, ka zemās grīdas tramvajs pasažierus sāks pārvadāt šoruden, taču nu pašvaldības SIA Rīgas satiksme preses sekretārs Viktors Zaķis informē, ka tas varētu notikt vasaras sākumā.

Līdz šim, gatavojoties zemās grīdas tramvaja ieviešanai, ir pārbūvēti kontakttīkli, daļēji nomainītas sliedes, modernizēta iebraukšana zem VEF tilta un tiek projektēts jauns depo tramvaja apkopei. Pagaidām infrastruktūras uzlabošanā iztērēti kopumā 4,5 miljoni latu. Savukārt depo izmaksas būs zināmas pēc pilnīgas projekta izstrādes.

Pirms tam saskaņošanas procesā tika izteiktas piezīmes zemās grīdas tramvaju depo apkopes ceha jaunbūves metam Brīvības ielā 191. Plānots, ka cehs būs 120 metrus garš, tajā atradīsies trīs sliežu ceļi un vienlaikus varēs apkopt sešus jaunos tramvajus.

Lai zemās grīdas tramvajs izbrauktu ielās, nekas papildus nav vajadzīgs, visi nepieciešamie darbi jau paveikti. Pašlaik notiek jaunā tramvaja testēšana – tiek pārbaudītas bremzes, drošības sistēmas un citi mehānismi. Tomēr ar laiku infrastruktūras uzlabošana būs jāturpina, nomainot pārmijas un modernizējot transformatoru apakšstacijas, uzskaita V. Zaķis. Jaunais tramvajs kursēs 6. maršrutā un tas līdzināsies zemās grīdas autobusiem un trolejbusiem.