Vācijā «uzkāries» ar pasažieriem pilns gaisa tramvajs

2013. gada 18. oktobris plkst. 13:32
Autors: Gunta Kursiša
Dalies ar šo rakstu

Vācijas glābšanas dienesti palīdzējuši 76 pasažieriem tikt laukā no gaisa vagoniņa, kas ceturtdien bija iestrēdzis valstī vecākajā gaisa tramvaju līnijā Vupertāles pilsētā, vēsta The Local.

Vupertāle atrodas Vācijas rietumos, kalnainā apvidū, tādēļ tajā iespējams pārvietoties ar gaisa tramvaju. Gaisa vagoniņu satiksme ir arī viens no pilsētas zīmoliem. Ceturtdienas vakarā no trošu dzelzceļa līnijas nogāzās transporta sistēmas metāla daļas, pa kurām tika pievadīta elektrība. Metāla sloksnes nokritušas uz automašīnām, kas atradās uz autoceļa zem gaisa tramvaja līnijas, bet gaisa vagoniņš iestrēdzis. Autovadītāji netika ievainoti, un arī vagoniņā esošos cilvēkus ugunsdzēsēji esot atbrīvojuši bez nopietnām traumām. Aculiecinieki stāsta, ka gaisa tramvaja vagonā esot izcēlusies panika, vairāki esot paģībuši, raksta Rheinische Post.

Pašlaik nav zināms, kas bija par iemeslu elektrību nesošo metāla daļu nokrišanai, un šobrīd notiek izmeklēšana. Gaisa tramvajs nekursēs Vupertālē līdz nākamās nedēļas sākumam.

Gaisa tramvajs Vupertālē atsāka darbu 2010. gada aprīlī pēc dažus mēnešus ilgiem remontdarbiem un profilakses pasākumiem. Toreiz gaisa tramvaju sistēmā tika atklātas vairākas drošības problēmas. Kopš 2009. gada gaisa tramvajam nomainītas vairākas metāla daļas.

Iepriekš Vupertāles gaisa tramvaja vārds izskanēja saistībā ar avāriju 1999. gadā. Strādnieku aizmirstas metāla sijas dēļ tramvajs noskrēja no sliedēm un iegāzās Vuperas upē. Negadījumā gāja bojā pieci cilvēki, un vairāki desmiti tika ievainoti.

Pirmais gaisa tramvajs Vupertālē tika ierīkots 1901. gadā. Tramvaja līnijas garums ir 13,3 kilometri, un ik dienas tas pārvadā ap 85 tūkst. cilvēku.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām