Pakalpojumi

SPRK: Sadales tīkls nākamgad varētu vēlēties pārskatīt tarifu

BNS, 13.02.2015

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pastāv pietiekami liela iespēja, ka nākamgad elektroenerģijas sadales sistēmas operators Sadales tīkls vēlēsies pārskatīt tarifu, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam Baltic Business Service sacīja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) padomes loceklis Rolands Irklis.

«Šogad Sadales tīkla tarifs paliks nemainīgs. Savukārt par nākamo gadu pastāv pietiekami liela iespēja, ka Sadales tīkls vēlēsies kaut ko » teica Irklis.

Viņš atzina, ka ir iemesli, kas varētu pamatot Sadales tīkla tarifu kāpumu. «Ir jāskatās, ko Sadales tīkls ir veicis kopš iepriekšējā tarifa apstiprināšanas. Zināmas investīcijas ir veiktas – kabeļi tiek guldīti zemē, ir uzlabota apgādes drošība, mēs redzam, ka uzlabojas arī pakalpojumu kvalitāte. Rādītāji par to, cik bieži notiek atslēgumi un cik ātri notiek apgādes atjaunošana pēc avārijām, arvien uzlabojas. Tas nozīmē, ka Sadales tīkls strādā pie tā, lai uzlabotu savu pakalpojumu kvalitāti. Vienlaikus tas var nest līdzi zināmas izmaksas. Daudzas elektrolīnijas ir arī ļoti novecojušas, un līdz ar to arvien vairāk un vairāk nākas ieguldīt to uzturēšanā, kas arī nav ekonomiski pamatoti. Labāk tad ir šādas līnijas izbūvēt no jauna. Līdz ar to ir iemesli, kas varētu pamatot tarifa pieaugumu,» klāstīja regulatora padomes loceklis

Vienlaikus viņš piebilda, ka tarifa pieaugumam ir jābūt pamatotam ar reāliem ieguvumiem arī gala lietotājam. «Nevar būt tādas situācijas, ka tarifs vienkārši pieaug, bet pretī nav reālu ieguvumu,» sacīja Irklis.

SPRK ir neatkarīga valsts iestāde, kas izveidota un darbojas, lai valsts regulējamajās nozarēs ‒ enerģētikā, telekomunikācijās, pastā, dzelzceļa transportā ‒ aizstāvētu sabiedrisko pakalpojumu lietotāju intereses un veicinātu sabiedrisko pakalpojumu attīstību.

Komentāri

Pievienot komentāru