Squalio piesaista astoņus miljonus eiro globālo tirgu iekarošanai 

Informācijas tehnoloģiju risinājumu un pakalpojumu uzņēmums Squalio ir piesaistījis bankas Citadele finansējumu astoņu miljonu eiro apmērā ar Altum garantiju trīs miljonu eiro apmērā, informē bankas Citadele pārstāvji.

Žanete Hāka, 09.5.2017

Foto: Squalio

Uzņēmums plāno izvērst savu darbību Eiropā un Vidējos Austrumos, kā arī attīstīt jaunus pakalpojumus un produktu līnijas.Daļa finansējuma tiks ieguldīta, lai Latvijas īpašniekiem piederošais uzņēmums Squalio attīstītu jau esošās deviņas filiāles Eiropas un Vidējo Austrumu valstīs. Bankas piešķirtie finanšu līdzekļi tiks ieguldīti uzņēmuma mākoņpakalpojumu risinājumu, licencēšanas pārvaldības kompetenču centru attīstībā, IT platformu nodrošināšanā un citos IT pakalpojumos, kas ir būtiski jaunu piedāvājumu izstrādāšanai un ieviešanai tirgū. Daļa no piesaistītā finansējuma uzņēmumam nepieciešama apgrozāmajiem līdzekļiem, kas tiks novirzīti dažādu projektu īstenošanai.

«IT pakalpojumi ir viennozīmīgi viens no Latvijas perspektīvākajiem eksporta resursiem, kuru mēs mērķtiecīgi virzām gan uz Eiropas, gan arī Vidējo Austrumu valstīm. Saņemtie finanšu līdzekļi tiks novirzīti automatizēto mehānismu pilnveidošanai, izmantojot viedos mākslīgā intelekta rīkus, kas klientiem sniegs papildus pievienoto vērtību. Pārredzamā nākotnē mēs nostiprināsim Latvijas IT saknes jau esošajos ārvalstu tirgos, kā arī fokusēsimies uz jauniem,» norāda Squalio Group valdes loceklis Sandis Kolomenskis.

«IT nozare ir viena no straujāk augošajām nozarēm Latvijas ekonomikā ar lielu eksporta un izaugsmes potenciālu. 2016. gadā Latvijā IT nozares eksporta pieaugums bija 30,1%, kamēr kopējā valsts ekonomikas izaugsme – 2%. IT eksporta smagsvars ir būtisks pienesums valsts ekonomikai,» saka bankas Citadele Uzņēmumu apkalpošanas direkcijas vadītāja Sanita Bajāre.

Inese Zīle, ALTUM valdes locekle: «ALTUM un bankas Citadele sadarbība Squalio finansēšanā ir lielisks piemērs tam, kā strādā valsts atbalsta instrumenti, papildinot privātā sektora finansētājus. Mūsu garantija bankai sniedz drošības sajūtu, investējot apjomīgus līdzekļus straujas izaugsmes projektā, savukārt uzņēmumam tā ļauj arī bez pietiekama nodrošinājuma saņemt bankā līdzekļus nepieciešamajā apjomā, kas bez garantijas nebūtu iespējams. Uzņēmumam Squalio esam piešķīruši garantiju 3 miljonu eiro apmērā, kas ir pirmā šāda apjoma garantija, un tā piešķirta investīciju un apgrozāmo līdzekļu aizdevumiem. Kopumā šogad kredītu garantijām ALTUM ir paredzēti vairāk nekā 150 miljoni eiro, kas veicinās vēl lielāka apjoma finansējuma ieplūšanu uzņēmējdarbībā.»

Attīstības finanšu institūcija ALTUM noteiktām mērķa grupām sniedz valsts atbalstu finanšu instrumentu veidā (aizdevumi, garantijas, ieguldījumi riska kapitāla fondos, u.c.). Konkrētu programmu ietvaros finansējumu papildina arī nefinanšu atbalsts (konsultācijas, mentorings). ALTUM ir valsts kapitālsabiedrība, kas realizē arī citas valsts deleģētas funkcijas.

Tevi varētu interesēt

Uzņēmējiem pieejamais programmatūras licencēšanas apmaksas modelis, kas paredz maksāt...

No šā gada 20. janvāra DPA grupas uzņēmums DPA maina zīmolu, turpmāk...

Biznesa portāls Db.lv piedāvā piektdienas mini interviju sēriju. Katru nedēļu kāds no...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

AS HansaMatrix parakstījusi līgumu ar KS AIF Imprimatur Capital Technology Venture Fund...

Papildinātās realitātes aģentūra Overly savus risinājumus vēlas piedāvāt ne vien klientiem Latvijā,...

Šā gada pirmajā ceturksnī pasaulē piegādāto planšetdatoru skaits samazinājies par 8,5%, tādējādi...

Gada pirmajos trīs mēnešos būtiski augusi sociālā tīkla Facebook peļņa, ziņo BBC....

Kronvalda parkā pie Kongresu nama iedarbināta interaktīvā strūklaka, kas ir kompānijas Connection...

Ventspils Augstskolas Senāts pieņēmis lēmumu pārdalīt budžeta vietas un rast iespēju ikvienam,...

No 2017. gada 15. jūnija stājas spēkā jauna viesabonēšanas sistēma – viesabonē...

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes (MTAF)...

Internetveikala e-maxima.lv apgrozījums pagājušajā gadā, salīdzinot ar 2015.gadu, pieaudzis par...

Lattelecom piedāvātais lietu interneta risinājums mazajiem un vidējiem uzņēmumiem – ražošanas...