Microsoft gada partneris trīs valstīs - Latvijas IT uzņēmums Squalio

2017. gada 14. jūlijs plkst. 12:28
Autors: Db.lv
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Šonedēļ sākās Microsoft gadskārtējā partneru konference Microsoft Inspire, kuras laikā tika godināti korporācijas gada labākie partneri. Latvijas IT uzņēmums Squalio šogad tika atzīts par labāko partneri vienlaicīgi trijās valstīs – Latvijā, Lietuvā un Baltkrievijā, informē kompānijas sabiedrisko attiecību speciālists Pēteris Tārs.

Squalio, sadarbībā ar Squalio cloud consulting, kļuva par Microsoft gada partneri Latvijā, izstrādājot ceļu satiksmes uzraudzības risinājumu Fits items.

Squalio valdes loceklis Gatis Ošs atzīmē, ka Squalio ir vienīgais uzņēmums visā Eiropā, kurš vienlaikus ir saņēmis trīs Microsoft «Gada partneris 2017» apbalvojumus – Latvijā, Lietuvā un Baltkrievijā. «Saņemtā atzinība ir mūsu uzņēmuma ambīciju spoguļattēls un kārtējais pierādījums tam, ka Latvija var,».

Fits items nodrošina vienotu transporta nozares sensoru un datu pārvaldību, kā arī to apstrādi, izmantojot jaunākās mākoņskaitļošanas un dziļo neironu tīklu sniegtās priekšrocības. Rīks faktiski palīdz tikt galā ar daudzu ražotāju dažādiem sensoriem, tos vadot, vienuviet apkopojot sniegtos datus un iemācot datoram «saprast» transporta plūsmas un notikumus. Piemēram, Latvijas ātruma kameru sniegtajos fotoattēlos konstatēt transportlīdzekļus, nosakot to raksturiezīmes, atpazīstot numura zīmes u.tml.

«Mēs esam ļoti gandarīti, ka risinājums, kuru attīstījām, lai uzlabotu ceļu satiksmes drošību, efektivitāti un mobilitāti, ir guvis pasaules mēroga atzinību! Priecē arī, ka eksperti ir īpaši atzinīgi novērtējuši risinājuma sasniegtos ceļu satiksmes drošības statistikas uzlabojumus ātruma kameru izvietošanas vietās Latvijā,» gandarīts par panākumu ir Squalio cloud consulting valdes loceklis Aigars Jaundālders.

Spriežot pēc CSDD datiem, 2016. gadā vidēji ceļu satiksmes negadījumu skaits uz stacionāro radaru uzstādītajām vietām ir sarucis par 42%, savukārt ievainoto skaits par 21%, kā arī pats galvenais – nav neviena bojā gājušā ātruma dēļ. Pēc European Commission rīcībā esošajiem datiem laika posmā no 2015. līdz 2016. gadam, Latvija ir ierindojusies pirmajā trijniekā visas Eiropas mērogā ar lielāko samazinājumu bojā gājušo skaita ziņā uz Latvijas valsts ceļiem.

Balvu par šo risinājumu ir ieguvis Squalio, kas pieteikuma starplaikā ir reorganizējies divos atsevišķos uzņēmumos, un tālāko šī risinājuma attīstību veic Squalio cloud consulting.

Squalio ir informācijas tehnoloģiju uzņēmums, kas jau 20 gadus Latvijā nodrošina programmatūras un mākoņpakalpojumu licenču tirdzniecību, konsultācijas un atbalstu, kā arī programmatūras inventarizācijas un audita pakalpojumus saviem klientiem – gan maziem uzņēmumiem, gan lielām organizācijām.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām