Stājoties spēkā tiesas spriedumam, Latvenergo būtu jāatmaksā 45 milj. Ls

2012. gada 26. jūnijs plkst. 12:53
Autors: LETA - Db.lv
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Ja Administratīvās apgabaltiesas spriedums par a/s Latvenergo patlaban spēkā esošajiem tarifiem stātos spēkā, Latvenergo teorētiski būtu jāpiemēro 2008. gada tarifi un iedzīvotājiem būtu jāatmaksā par elektroenerģiju veiktie maksājumi, summa varētu sasniegt 45 miljonus latu, ko pārsvarā veidotu pārrēķins juridiskajiem klientiem šodien žurnālistiem teica Latvenergo valdes loceklis Uldis Bariss.

Viņš atzina, ka summa ir nopietna, tomēr uzsvēra, ka diskusija par atmaksāšanu ir priekšlaicīga, jo Latvenergo spriedumu uzskata par nesamērīgu un plāno to pārsūdzēt. Viņaprāt, šāds risinājums arī nebūtu samērīgs ar jautājumu, ko tiesa ir vērtējusi.

U. Bariss atzina, ka patlaban nav saprotams, kādā veidā esošā situācija būtu jārisina. «Nonākam spekulatīvā laukā,» teica Latvenergo valdes loceklis. Viņš norādīja, ka spriedums saņemts vakar, tas ir apjomīgs un pretrunīgs, un tāpēc viņš nevar komentēt juridiskās konsekvences.

U. Bariss uzsvēra, ka tarifi joprojām ir spēkā, un, tā kā uzņēmums spriedumu plāno pārsūdzēt, līdz pēdējam tiesas lēmumam pēc būtības nekas nemainās.

Tomēr, ja spriedums stāsies spēkā, uzņēmums nevarēs piemērot tarifu atlaidi.

Latvenergo valdes loceklis norādīja, ka iepriekšējais tarifs neatbilst izmaksām, līdz ar to būtu nekavējoties jāmaina tarifu līmenis. Viņš piebilda, ka saskaņā ar tiesas konstatēto nav būtiska pamata apšaubīt izmaksu līmeni, līdz ar būs jābūt tarifam, kas sedz visas izmaksas.

Komentējot tiesas spriedumā norādīto, uzņēmums pauž uzskatu, ka dažādu tarifu līmeņu noteikšana bija pareiza, ņemot vērā apstākļus, kādos projekts tika gatavots, ņemot vērā cenu izmaiņas, krīzi ekonomikā un iedzīvotāju maksātspēju.

Pēc U. Barisa teiktā, arguments, ka «Latvenergo» nedrīkst subsidēt noteiktu iedzīvotāju grupu caur tarifiem, veidoja 80%-90% no sprieduma pamatojuma. Uzņēmuma valdes loceklis nevarēja atbildēt, vai uzņēmums varētu apsvērt iespēju atbalstīt iedzīvotājus citā veidā.

Kā uzskata Latvenergo, tiesa nav pilnā apmērā ņēmusi vērā visus argumentus, ko uzņēmums iesniedza. Bariss teica, ka uzņēmums tiesas procesā iesniedzis daudz materiālu, bet daļa no materiāliem nav tikuši ņemti vērā vai nav atspoguļoti lēmumā.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām