Būve

Starbag pametusi Bausku, atstājot «dāvanu»

Dienas Bizness, 15.04.2015

Foto: Uldis Varnevičs

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Bauskas Valsts ģimnāzijas un Bauskas sākumskolas renovācijas projektam bija jābeidzas aprīlī. Tomēr izglītības iestāžu ēkas ir pamestas remonta stadijā, un nav skaidrs, kad darbus varēs atsākt, vēsta reģionālais medijs Bauskas Dzīve.

Darbu grafiku SIA «Starbag» neievēroja jau 2014. gada vasarā, pašā rekonstrukcijas sākumā. Bauskas Valsts ģimnāzijas (BVĢ) vadība un novada domes amatpersonas meklēja dažādus veidus, kā sadarboties ar uzņēmēju. Atsaucību no ģenerāluzņēmēja neizdevās rast, un firma martā pameta Bausku, atstājot «dāvanu» nepabeigtas renovācijas izskatā.

2015. gada februāra beigās situācija objektā bija apmēram tāda – darbus veica apakšuzņēmēji, kuriem maksājumus nodrošināja ar trīspusēja līguma starpniecību, lai būtu garantija, ka Bauskas novada domes naudu darbu veicēji saņems. Savukārt no ģenerāluzņēmējas SIA «Starbag» objektā bija tikai divas personas – būvdarbu vadītāja vietas izpildītājs un uzņēmuma valdes loceklis Uģis Strupulis.

Šajā situācijā notika būvsapulce, kurā par darbiem apakšuzņēmēji atskaitījās Bauskas novada domes pārstāvjiem. «Starbag» vadītājs tikai spēja pieprasīt naudu par veiktajiem darbiem, bet būvuzraugs Jānis Rikters no SIA «Firma L4» pretim pieprasīja dokumentus, kas pierādītu, ka darbi ir paveikti. Visiem sanākušajiem bija skaidrs, ka līdz aprīļa sākumam remontus un ēku siltināšanu nepabeigs. Vienīgās cerības – ka līdz marta beigām apakšuzņēmēji saremontēs aktu zāli un sporta zāli.

Diemžēl arī šis kaut cik pozitīvais scenārijs nepiepildījās. Marta sākumā ģenerāluzņēmējs atteicās turpināt darbu, un nācās pārstāt strādāt tiem apakšuzņēmējiem, kas savus pienākumus pildīja godam. Tāpēc Bauskas Valsts ģimnāzijai vēl aizvien nav pieejama aktu un sporta zāle. SIA «Starbag» šādā veidā atstāja atvadu «dāvanu». Laikrakstam neizdevās uzzināt U. Strupuļa argumentāciju, jo uz «Bauskas Dzīves» tālruņa zvaniem viņš neatbildēja.

BVĢ direktors Raimonds Žabovs atzīst, ka precīzi pateikt, kā un kad turpināsies darbi, nevar. Pirmais uzdevums pašlaik ir atgūt 60 tūkstošu eiro priekšapmaksu, kas izsniegta SIA «Starbag». Šo summu cer dabūt atpakaļ ar apdrošinātāju palīdzību, jo gan priekšapmaksa, gan būvdarbu izpildes garantija ir apdrošināta. Nākamais – panākt juridiski precīzu vienošanos par veikto darbu apjomu. Kad būs juridiski pareizi sakārtota dokumentācija par nepabeigtajiem darbiem, varēs izsludināt jaunu iepirkuma konkursu skolu ēku renovācijas noslēgšanai, to «Bauskas Dzīvei» apstiprināja Bauskas novada domes izpilddirektors Jānis Kalinka.

Plašāk - Bauskas Dzīvē.

Komentāri

Pievienot komentāru