Stirāns: Situācija ar atkritumu dalīto vākšanu Rīgā ir diezgan dramatiska

2016. gada 13. maijs plkst. 9:29
Sadaļa: Pakalpojumi
Dalies ar šo rakstu

PPP principa ieviešana varētu dot iespēju pašvaldībai regulēt ne tikai procesus, kas notiek aiz poligona durvīm, bet arī pilsētā

Tā uzskata SIA Getliņi Eko valdes priekšsēdētājs Imants Stirāns, norādot, ka šobrīd pašvaldībai nav nekādas teikšanas attiecībā uz atkritumu apsaimniekotājiem un arī tarifiem, savukārt publiskās privātās partnerības (PPP) variantā rodas kopuzņēmums, kurā pašvaldībai ir iespēja regulēt procesus, un tas esot ļoti svarīgi. «Pašvaldībai nav arī jāgulda savi finanšu līdzekļi šajā pasākumā, kā arī tai paliek iespēja regulēt tarifu. Es uzskatu, ka PPP būtu viens no optimālajiem risinājumiem tieši Rīgai. Iespējams, pašvaldībai pirms 20 gadiem nevajadzēja pārdot atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumu Hoetika, jo tad šobrīd šādi jautājumi nepastāvētu, bet laiku pagriezt atpakaļ nevar. Mēs esam piekrituši būt par publisko partneri, ja tiks izvēlēts PPP variants. Tas ir tikai loģiski, jo ikdienā strādājam ar šiem operatoriem un labi pārzinām nozari. Rīgas domei veidot kādu jaunu struktūru, nebūtu pareizi,» atzīmē I. Stirāns.

Runājot par dalīto vākšanu, I. Stirāns bilst, ka situācija Rīgā ir diezgan dramatiska. Pēc viņa domām, lai dalītās vākšanas sistēma strādātu ir vajadzīgas divas lietas - burkāns un arī pātaga. Pātaga varētu būt augstāks tarifs. Tomēr viņš arī norāda, ka operatoriem būtu jāiegulda lieli līdzekļi, lai varētu attīstīt dalīto vākšanu. Pagaidām visu bremzējot arī Rīgā valdošā neziņa, kā tiks sakārtota atkritumu joma. Tāpat uzņēmums domā arī par pārstrādes rūpnīcu celšanu Getliņu teritorijā.

Visu rakstu Starp atkritumiem un tomātiem lasiet piektdienas, 13.maija laikrakstā Dienas Bizness (6.,7.lpp)!

 

Dalies ar šo rakstu