Būvniecība un īpašums

Straujāk auguši ēku būvniecības apjomi

Žanete Hāka, 15.05.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šā gada 1. ceturksnī būvniecības produkcijas apjoms faktiskajās cenās bija 142,8 miljoni latu, liecina Centrālās statistikas pārvaldes jaunākie dati.

Pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar pērnā gada 4. ceturksni, būvniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās pieauga par 1,4%. Tai skaitā ēku būvniecības apjoms – par 4%, bet inženierbūvju būvniecības apjoms samazinājās par 2,4%.

Pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar pirmo ceturksni gadu iepriekš, būvniecības produkcijas apjoms pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās pieauga par 9,8%. Ēku būvniecības apjoms palielinājās par 16,1%, tai skaitā dzīvojamo māju būvniecība pieauga vairāk nekā divas reizes. Inženierbūvju produkcija pieauga par 2,2%, un tam par iemeslu bija būtisks produkcijas apjoma palielinājums maģistrālo cauruļvadu, spēka un kominikācijas līniju būvniecībā 2,6 reizes, skaidro CSP eksperti.

Pirmajā ceturksnī izsniegtas 313 būvatļaujas viena dzīvokļa māju būvniecības uzsākšanai, kapitālajam remontam, rekonstrukcijai un restaurācijai 78 tūkstošu kvadrātmetru kopējā platībā (2012. gada 1. ceturksnī – attiecīgi 304 būvatļaujas 66,7 tūkst.m² platībā), tai skaitā 185 būvatļaujas jaunu viena dzīvokļa māju būvniecībai 42,5 tūkstošu kvadrātmetru platībā. Salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo periodu, izsniegto būvatļauju jaunu viena dzīvokļa māju būvniecībai skaits palika nemainīgs, bet par 8,7% pieauga kopējā platība.

Savukārt rūpnieciskās ražošanas ēku un noliktavu būvniecībai ar kopējo platību 163.5 tūkstoši kvadrātmetru izsniedza 74 būvatļaujas, tai skaitā 38 būvatļaujas jaunu rūpniecības ēku un noliktavu būvniecībai ar kopējo platību 58,2 tūkstoši kvadrātmetru.

Komentāri

Pievienot komentāru