Studentu darbu bāze - gandrīz kā Dainu skapis internetā

2012. gada 20. novembris plkst. 8:50
Autors: Renāte Priede
Dalies ar šo rakstu

SIA CDI jau desmito gadu uztur un papildina studentu darbu bāzi - interneta bibliotēku Atlants.lv.

Lai gan pasaulē ir daudz visādu krātuvju, latviešu valodā Atlants noteikti ir viens no lielākajiem un materiālu vienību skaita ziņā arī viens no lielākajiem krājumiem pasaulē, apgalvo tās vadītājs un projekta idejas autors Gatis Sprūds.

Šobrīd bibliotēkā pieejami vairāk nekā 220 tūkstoši darbu, kuri klasificēti gan pēc nozares, gan satura, gan līmeņa, sākot no pamatskolas konspekta un beidzot ar diplomdarbiem. Gatis ir priecīgs, ka izdevies saglabāt darbus, kuri citādi līdz ar tehnoloģiju attīstību būtu palikuši aizmirstībā vecajās disketēs vai datoru cietajos diskos.

2002. gadā darbu bāzi ar aptuveni 1500 darbiem Gatis nopirka no kāda studenta. Projektu sākot, daļai cilvēku, īpaši mācībspēkiem, bija asociācijas ar pagrīdes organizāciju, kura stimulē dažādu šmaukšanos ar zināšanām un ieguldīto darbu, – iespēja pirkt un pārdot materiālus tika uztverta gana aizdomīgi, kaut gan pret plaģiātisma izpausmēm striktu pozīciju ieturošie krājuma turētāji savu projektu vienmēr centušies pozicionēt kā bibliotēku, kuras saturu katrs lietotājs izmanto saskaņā ar savu atbildības pakāpi.

Salīdzinot ar uzņēmuma sākuma posmu, Atlanta apgrozījums ir ļoti ievērojami pieaudzis. Tā pirmsākumos citā uzņēmumā algotā darbā nopelnītais tika novirzīts projektā iesaistīto atalgojumam, bet šobrīd ienākumi ļauj algot visus darbiniekus un dzīvot pašam no saņemtajiem ienākumiem. CDI pa šiem gadiem ir audzis un attīstījis citus produktus. Atlants ir lielākais no šī brīža CDI produktiem, bet ienākumi no tā tiek ieguldīti arī pārējos uzņēmuma projektos, piemēram, bezrindas.lv. Kopējais SIA CDI apgrozījums 2011. gadā bija 140 tūkst. latu, bet peļņa bijusi 17 tūkst. latu.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Dalies ar šo rakstu