Sprūds iesaistās tvītojošo balonu biznesā 

Atlūgumu iesniegušais Nacionālās apvienības (NA) Visu Latvijai – Tēvzemei un brīvībai/LNNK (VL-TB/LNNK) ģenerālsekretārs Gatis Sprūds nodibinājis jaunu uzņēmumu SIA TweetBalloons.

Sandra Dieziņa, 22.2.2013

Kā liecina Lursoft dati, uzņēmuma valdē darbosies iepriekš ar medijiem saistītie Eva Lūse un Ēriks Niedra, bet par valdes priekšsēdētāju iecelts Gatis Sprūds. Komentējot jaunā uzņēmuma dibināšanas iemeslus, G. Sprūds sarunā ar DB norādīja, ka tas ir pasaules līmeņa projekts, kas saistīts ar internetu. Proti, tas dos iespējas uzlabot sociālā tīkla Twitter lietotāju iespējas. Pakalpojums tiks piedāvāts visiem šī sociālā tīkla lietotājiem visā pasaulē. «Tas būs pārskatāms un interesants veids, kā lietot Twitter esošo informāciju,» teica G. Sprūds. Darbs pie šī projekta noris jau pusgadu un sākotnējās investīcijas ir vairāki desmiti tūkstošu latu. Detalizēta prezentācija šim projektam paredzēta pēc 2 – 4 nedēļām.

Uzņēmuma pamatkapitāls ir 10 tūkstoši latu un tas reģistrēts Rīgā, Antonijas ielā 7 – 2. Šajā adresē atrodas arī zvērināta advokāta Aigara Lūša birojs. Aigars Lūsis šobrīd pilda Tieslietu ministrijas parlamentārā sekretāra amatu un ir VL- TB/LNNK valdes loceklis, taču, kā piektdien vēsta laikraksts Diena, viņš varētu kļūt par NA ģenerālsekretāru pēc 9. marta, kad šo amatu atstās G. Sprūds. Iepriekš G. Sprūds savu lēmumu skaidroja ar vēlmi pievērsties biznesam.

Savukārt Eva Lūse ir Aigara Lūša dzīvesbiedre un iepriekš strādājusi Latvijas radio par vecāko producenti, taču pērn novembrī no amata bija spiesta šķirties pēc tam, kad viņai tika pārmesta iesaistīšanās dažādās sociālpolitiskajās aktivitātēs un kampaņās, tostarp pretabortu kampaņā Par dzīvību. Eva Lūse darbojas arī privātbiznesā – viņa ir Rīgas Apriņķa Avīzes izdevēja akciju sabiedrības KNK mediji padomes priekšsēdētāja un arī šā uzņēmuma kontrolpaketes īpašniece.

Trešais jaunās kompānijas dibinātājs Ēriks Niedra plašāk pazīstams kā žurnālists, kurš ilgstoši strādājis TV3 kā ziņu moderators, vadījis raidījumu Bez Tabu un iepriekš bija producentu apvienības Beta Fakts direktors un līdzīpašnieks. Jāpiebilst, ka Beta Fakts 2010. gada maijā tika pasludināts ārpustiesas tiesiskās aizsardzības process un kā administrators tika iecelts Aigars Lūsis. Taču 2011. gada martā Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa izbeidza 2010.gada maijā Beta Fakts noteikto ārpustiesas tiesiskās aizsardzības procesu un pasludināja Beta Faktu par maksātnespējīgu. Kā maksātnespējas cēloni Beta Fakts administrators minēja līguma pārtraukšanu ar telekompāniju TV3.