Jaunākais izdevums

LG atjauno ieliekto tālruni Flex, padarot to lietotājam draudzīgāku, taču sarullējams tas vēl nav, piektdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Kad pērn kompānija LG ne vien padižojās ar ieliekta ekrāna tālruni, bet arī laida Flex pārdošanā, tirgū šis solis tika novērtēts kā tehnoloģisko sasniegumu demonstrācija bez ilgtermiņa tirdzniecības potenciāla. Tomēr šopavasar inovatīvā dizaina tālrunis piedzīvojis vairākus būtiskus uzlabojumus un atgriezies veikalos kā Flex 2, liekot brīnīties – vai tiešām LG plāno uzturēt «flekšu» dinastiju un kādā virzienā tā varētu attīstīties?

Par nopietniem nodomiem liecina tas, ka otrās paaudzes Flex ir kļuvis ērtāk lietojams – tas ir mazāks, ar labāku ekrāna izšķirtspēju un, protams, krietni ātrāks.

Ekrāns un veiktspēja

Otrās paaudzes modelī uzlabots viens no priekšgājēja būtiskākajiem trūkumiem ekrāns. Pērn milzīgā 6 collu displeja izšķirtspēja atbilda tikai HD standartam. Šoreiz 5,5 collu displejam ir 1920x1080 punktu, kas veido aptuveni 403 pikseļus uz collu. Tas ir vairāk nekā pietiekami. Arī krāsu attēlojuma ziņā P-OLED tehnoloģijas ekrāns atstāj patīkamu iespaidu – tās ir dabiskas, bez samākslota spilgtuma. Ekrāna ieliekums nav dziļš, tādēļ viedtelefona funkciju lietošana īpaši netiek traucēta. Patiesībā ikdienā pat īsti nevar just, ka pirksts slīd pāri apaļīgai virsmai, un arī video skatīšanās laikā acīm pietuvinātās malas skatīšanās ieradumus negrauj. Šis tomēr nav pusotru metru liels televizors.

LG ir pelnījuši vismaz uzslavu par to, ka turpina citādāku dizainu meklējumus laikā, kad telefoni sāk izskatīties garlaicīgi vienādi. Turklāt pamanās uztaisīt pilnvērtīgi lietojamu un ērtu telefonu.

Visu rakstu Saliecamies, izstiepjamies lasiet 24. aprīļa laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

"Samsung" oficiāli atklājis "Galaxy Z Flip" viedtālruni, kas izceļas ar uzņēmuma pirmo salokāmo īpaši plāna stikla 6,7 collu ekrānu.

Latvijā jaunā ierīce būs pieejama februāra beigās.

"Galaxy Z Flip" ir salokāms aptuveni maka izmērā, un to var viegli ielikt kabatā vai somā. Atlocītā veidā tā ekrāna izmērs dubultojas, sasniedzot 6,7 collas.

Jaunajai ierīcei ir "Infinity Flex" displejs ar "Samsung" patentēto salokāmo īpaši plāno stiklu (Ultra Thin Glass (UTG)), padarot viedtālruni plānāku.

Šis ir pirmais "Samsung" viedtālrunis ar ekrāna attiecību 21,9:9 – tas sniedz iespēju filmas, šovus un citu saturu vērot kino līdzvērtīgā formātā, apgalvo ražotājs.

"Galaxy Z Flip" apslēptais savienojums ir izveidots inženieru rūpīga darba rezultātā. Tas ir papildināts ar Dual CAM mehānismu, lai nodrošinātu, ka katra salocīšanas reize ir viegla un dabīga. "Galaxy Z Flip" var palikt atvērts dažādos leņķos, piemēram, kā portatīvais dators. Turklāt apslēptajam savienojumam ir iestrādāta jauna tehnoloģija, kas ar neilona šķiedrām novērš putekļu un netīrumu iekļūšanu locījuma vietā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Lielākais reģistrētais uzņēmums aizvadītajā nedēļā – SIA Didrihsons Real Estate

Žanete Hāka, 26.09.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pagājušajā nedēļā Komercreģistrā reģistrēts 171 jauns subjekts, kas ir par 42 subjektiem mazāk nekā pirms nedēļas, liecina Uzņēmumu reģistra dati.

Biedrību un nodibinājumu reģistrā tika reģistrēti 27 subjekti. No kopējā skaita visvairāk jeb 163 bija sabiedrības ar ierobežotu atbildību un 7 individuālie komersanti.

Pagājušajā nedēļā likvidēti 330 subjekti, kas ir par 75 subjektiem mazāk nekā pirms nedēļas.

Aizvadītajā nedēļā lielākais reģistrētais uzņēmums, vērtējot pēc pamatkapitāla, bijusi SIA Didrihsons Real Estate – pamatkapitāla apmērs bija 90 tūkstoši eiro.

Otrs lielākais uzņēmums bijusi SIA Flex BI ar 40 tūkstošiem eiro.

Savukārt trešais lielākais uzņēmums bija AS Nordeast Capital ar 35 tūkstošiem eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru
Mazumtirdzniecība

Amazon veido savu piegādes servisu, lai konkurētu ar UPS un FedEx

Žanete Hāka, 06.10.2017

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Patlaban tiešsaistes tirgotājs Amazon.com eksperimentē ar jaunu piegādes servisa veidu, lai spētu nodrošināt, ka vairāk produktu tiktu piegādāti bez maksas divu dienu laikā, kā arī mazinātu drūzmēšanos noliktavās, atsaucoties uz anonīmām, uzņēmumam tuvu stāvošām personām, raksta Bloomberg.

Līdz šim kompānijas preces lielākoties piegādāja ilggadējie partneri United Parcel Service un FedEx Corp, taču nu pats Amazon ieiet šajā jomā.

Pakalpojumu uzņēmums sāka sniegt jau pirms diviem gadiem Indijā, un tagad Amazon pamazām aizvien aktīvāk to piedāvā ASV tirgotājiem. Amazon šo projektu dēvē par Seller Flex. Ja uzņēmums pats apstrādās pēc iespējas vairāk preču, tas sniegs uzņēmumam daudz lielāku elastību un kontroli pār pēdējā brīža pasūtījumiem, ļaus ietaupīt naudu apjoma pircējiem un ļaus mazināt sastrēgumus savās noliktavās.

Komentāri

Pievienot komentāru
Darba vide

Reāls atspoguļojums – antireklāma emigrācijai

Imants Vīksne, Analītiskās žurnālistikas darbnīca 6K, 28.05.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Labākā dzīvē aizbraukušie «atsitas» Londonas būvlaukumos

Londonas Karaliskā tiesa aprīlī uz septiņiem gadiem cietumā notiesājusi rumāņu vergturi, kurš kādā demontāžas objektā paverdzināja 15 strādniekus. Kāda tam saistība ar Latviju? Tāda, ka Londonas nekustamo īpašumu tirgū pašlaik ieplūst milzīga nauda, tostarp Krievijas miljardieriem piederoša, un būvlaukumos ir daudz mūsu tautiešu, kas svešumā devušies labākas dzīves meklējumos, bet realitātē sastopas ar pazemojumiem, meliem un vilšanos. Arī tāda ir emigrācijas seja.

Dodoties projām no Latvijas, daudzi savai zemei velta skarbus vārdus: cilvēki ir «ne tādi», valdība – «ne tāda», darba devēji skopi. Pat ziema un vasara – nekāda. Un tad viņi aizbrauc uz «normālu» valsti, piemēram, Angliju. Kāds varbūt arī sāk savu jauno, skaisto un bagāto dzīvi jau ar pirmo dienu, taču lielai daļai vispirms jāpiedzīvo smags kritiens. Izrādās, ka tā «normālā» valsts pret imigrantiem izturas pat ļoti skarbi. Nule Lielbritānijā publicēts plašs pētījums par vienu no iecienītākajām darba nozarēm – būvniecību – vienā no populārākajiem Austrumeiropas viesstrādnieku galamērķiem – Londonā. Tur skaistai un bagātai dzīvei nepieciešams īpašs rūdījums un iemaņas. Ne katram izdodas, un šo pieredzi ir vērts popularizēt. Varbūt kādam tā būs iespēja atgriezties mājās vai neaizbraukt, jo nekur taču nav tik labi...

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Samsung Electronics trešdien prezentēja jaunu viedtālruni ar lokāmu ekrānu, raksta Bloomberg.

Jaunākajā kompānijas programmatūras attīstītāju konferencē Sanfrancisko kompānija demonstrēja Infinity Flex Display un paziņoja par jaunu programmatūru. Attīstītāji varēs radīt aplikācijas ierīcei, kura, kā visi pārējie Samsung tālruņi, darbosies ar Android operētājsistēmu.

Uzņēmums gan neinformēja, kad jaunā ierīce tiks laista pārdošanā, cik tā maksās un kāds būs tās nosaukums. Prezentācijas laikā Samsung arī radīja vilšanos skatītājos, aizklājot pārējo tālruņa dizainu, izņemot ekrānu.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

ASV autobūves uzņēmums «Ford» pirmdien paziņoja, ka Kanādā likvidēs aptuveni 450 darbavietas, jo tas pārtrauc ražot divus automobiļus, kuru montāža tiek veikta šajā valstī.

Uzņēmums šomēnes Okvlias rūpnīcā pārtrauca ražot «Lincoln MKT» modeli, kā arī novembra beigās tiks apturēta «Ford Flex» ražošana.

Šo modeļu ražošanas pārtraukšana saistīta ar patērētāju pieprasījuma izmaiņām, skaidro «Ford».

Okvlias rūpnīcā šobrīd tiek nodarbināti 4100 cilvēki, un darbavietu likvidēšana tiks sākta februāra sākumā.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Velosipēdu koplietošanas zīmola «Sixt» vietā Latvijā darbu sāks «Nextbike Latvia», kas nupat ieguvis finansējumu Rīgas domes grantu programmā «Atspēriens».

SIA «Transporent», kas uz franšīzes līguma pamata pārstāv zīmolu «Sixt» un līdz šim piedāvāja arī koplietošanas velosipēdu nomas pakalpojumus, turpinās piedāvāt dažāda veida auto transporta nomu, attīstot un pilnveidojot tieši šo pakalpojumu.

Līdzšinējais «Sixt» velosipēdu nomas struktūras vadītājs un jaunā zīmola «Nextbike Latvia», ko pārstāv uzņēmums SIA «Evlab», vadītājs Mārcis Blumbergs skaidro, ka, atdaloties no līdzšinējā uzņēmuma un veidojot jaunu pakalpojuma sniedzēju, uzsvars tiks likts uz koplietošanas velosipēdu infrastruktūras attīstību.

«Nextbike Latvia» pakalpojumi būs pieejami līdz ar jauno sezonu, paredzams, sākot ar 2020.gada aprīli. Uzņēmuma īpašumā šobrīd ir 150 velosipēdi, un par konkursā «Atspēriens» iegūtajiem līdzekļiem 23 960 eiro apmērā, tiks iegādāti apmēram 45-50 jauni velosipēdi. Jaunie velosipēdi «Smartbike v2.0» atbildīs visjaunākajiem standartiem, savukārt, esošie tiks restaurēti un to slēdzenes tiks nomainītas pret modernākām.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Līdz ar LG 55EC930V ceļu pie Latvijas patērētājiem sāk daudzsološās OLED tehnoloģijas televizori , piektdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Tehnoloģijas OLED priekšrocības zināmas jau vairāk nekā pusgadsimtu – organisko gaismu izstarojošo diožu displeji ir plāni un viegli, to ražošanas izmaksas solās būt zemas un tie patērē maz elektrības, vienlaikus veidojot lielisku attēlu. Tomēr tikai pēdējos gados sākam iepazīt OLED produktus ārpus izpētes laboratorijām. Pavisam nesen saskārāmies ar pirmajiem displejiem mobilajiem telefoniem, – atceramies kaut vai ieliektos LG Flex un Samsung Galaxy Note Edge ar nolocīto malu, bet tagad ar LG gādību iespējams ir iegūt īpašumā reāli strādājošu, izskatīgu un izliektu 55 collu OLED televizoru. Līdz šim OLED tehnoloģijas TV lielākoties gozējušās izstāžu zālēs, bet līdz ar LG 55EC930V tie beidzot ir gatavi ienākt katrā istabā. Tiesa, sākumā droši vien tikai dažās mājās, jo par inovatīvo tālrādi būs jāšķiras no prāva naudas žūkšņa. Tomēr, kā rāda pieredze, jaunās tehnoloģijas ātri zaudē cenu, tiklīdz piedāvājums tirgū pieaug, tādēļ ir pamats domāt, ka pēc diviem, trim gadiem arī OLED TV maksās krietni zem tūkstoša eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Lielākā zemo izmaksu lidsabiedrība Centrāleiropā un Austrumeiropā Wizz Air šodien paziņoja, ka pēc konkursa atlases procesa ir parakstījusi saprašanās memorandu ar Airbus SAS par 110 lidmašīnu Airbus A321neo iegādi ar piegāžu sākumu 2019. gadā, informē uzņēmuma pārstāvji.

Saprašanās memorands paredz arī nesaistītas tiesības Wizz Air iegādāties papildu 90 lidmašīnas A321neo. Jaunās lidmašīnas gan aizstās pašreizējos gaisa kuģus, kad tie tiks nodoti atpakaļ iznomātājiem, gan nodrošinās papildu iespējas Wizz Air tālākai izaugsmei. Saskaņā ar saprašanās memorandu Wizz Air ir tiesības noteiktu skaitu lidmašīnu A321neo aizstāt ar Airbus A320neo, ja nākotnē tas būs nepieciešams. Šī vienošanās arī noteic, ka Wizz Air atceļ desmit A320ceo saimes lidmašīnu pasūtījumu, kuras saskaņā ar pašreizējo Wizz Air un Airbus SAS pirkuma līgumu bija paredzēts piegādāt 2018. gadā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Viedierīces

1499 eiro vērtos Samsung Galaxy Z Flip Latvijā izpērk pirmajā dienā

Lelde Petrāne, 03.03.2020

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pirmajā oficiālās tirdzniecības dienā Latvijas "Samsung" veikalos, tostarp e-veikalā, izpirkti visi salokāmie "Samsung Galaxy Z Flip" viedtālruņi.

Ar salokāmo "Galaxy Z Flip" "Samsung" tehnoloģiju cienītājus iepazīstināja februāra sākumā, bet tirdzniecība Baltijas valstīs sākās 28. februārī.

"Galaxy Z Flip" ir pirmais "Samsung" salokāmais viedtālrunis, kas salocītā veidā ir naudasmaka izmērā, bet atvērts ir teju tikpat liels kā ikdienā ierastie viedtālruņi. "Galaxy Z Flip" ir Infinity Flex displejs ar "Samsung" patentēto salokāmo īpaši plāno stiklu (Ultra Thin Glass (UTG)).

"Samsung Electronics Baltics" tirdzniecības vadītājs Baltijas valstīs Māris Ķikāns biznesa portālam db.lv stāstīja, ka, ņemot vērā labos iepriekšpasūtīšanas rezultātus Baltijas valstīs un to, ka arī citviet pasaulē "Galaxy Z Flip" tika izpirkti pirmajās dienās, tika prognozēts, ka arī Latvijā varētu būt liela interese par jauno modeli.

Komentāri

Pievienot komentāru