Tehnoloģiju apskats: Samsung kamera Gear 360

2017. gada 04. augusts plkst. 12:10
Autors: Teksts – Jānis Vēvers - Foto – publicitātes materiāli
Sadaļa: Viedierīces
Dalies ar šo rakstu

2017. gada Samsung kamera Gear 360 sniedz lietotājam iespēju svarīgos notikumus bez piepūles iemūžināt 360 grādu video un izdzīvot tos vēlreiz virtuālās realitātes brillēs

Pašreizējo pusaudžu bērnība dāsni dokumentēta tūkstošiem digitālās fotogrāfijās, šajā desmitgadē dzimušie bērni kādu dienu varēs atcerēties pirmos soļus, skatoties video un GIF failus, bet nākamās desmitgades mazuļu piedzīvojumi, visticamāk, jau tiks iemūžināti 360 grādu ierakstos un atskaņoti virtuālās realitātes brillēs. Scenārijs ir diezgan ticams, ņemot vērā jaunākās tendences un ražotāju, jo īpaši Samsung, apņemšanos sagādāt klientiem šādu iespēju. Korejiešus var saprast. Viņi ar pilnu krūti metušies virtuālās realitātes jomas attīstīšanā, taču tajā saturs neaug tik ātri, kā gaidīts. Tādēļ atliek tā veidošanā iesaistīt pašus lietotājus, iedodot viņiem attiecīgu instrumentu. Un tā ir 360 grādu leņķī filmējoša kamera Gear 360, kas šogad piedzīvo jau otro paaudzi.

Dizains

Oriģinālā Gear 360 kamera bija lode, ko uzskrūvēt uz trijkāja, bet otrās paaudzes ierīce ieguvusi parocīgāku formu. Zem bumbuļa, kura abās pusēs ir pa sfēriskai lēcai, «izaudzis» aptuveni 5 cm garš kāts, aiz kura filmējot turēt kameru. Kātā iestrādāta filmēšanas poga un sīks LCD ekrāns, kurā tiek rādīts atlikusī vieta SD kartē un akumulatora stāvoklis. Turpat arī ir vieta atmiņas kartei un USB Type-C pieslēgvieta akumulatora uzlādēšanai. Starp abām lēcām ir mazas pogas ieslēgšanai un Bluetooth savienojuma izveidošanai ar viedtelefonu. Komplektā iekļauta arī siksniņa ar prāvu gumijas riņķi galā. Tā iekšējais diametrs ir tieši tik liels, lai aplī iesēdinātu kameras kāju un nofiksētu to vajadzīgajā stāvoklī. Diezgan parocīgi. Roktura apakšā arī ir vītne Gear 360 uzskrūvēšanai uz selfiju kāta vai fotokameras trijkāja.

Kamera izskatās glīta, kompakta un ir atbilstoši viegla – 130 g. Tomēr kāts nav pārdomāts līdz galam. Uz tā pietiek vietas tikai trīs pirkstiem un, lai droši turētu kameru, rādītājpirksts pieskaras lēcas stikla apakšdaļai, uzbāzīgi «lienot» kadrā. Var jau teikt, ka 360 grādu filmēšanas specifika nemaz neparedz kameras turēšanu rokā, jo tad ierakstā vienmēr būs redzams filmētājs, taču ne jau vienmēr un visur lietotāji nēsās līdzi statīvu. Lai arī korpuss šķiet stingrs, tas nav paredzēts mētāšanai. Kaut vai tāpēc, ka triecienā var ciest izliektie stikli. No lietus un ūdens šļakatām gan tas ir pasargāts, atbilstoši IP53 standarta prasībām. No saskrāpēšanas pārnēsājot glābj aizvelkams mīksta auduma maciņš.

Uzstādīšana

Lai nu ko, bet neprasmi izveidot lietošanā ērtus produktus Samsung nevar pārmest. Pat sastopoties ar kaut ko salīdzinoši jaunu un nezināmu kā 360 grādu video, vidusmēra lietotājs dažās minūtēs sapratīs, kas darāms. Patiesībā ierīces pašas visu pasaka priekšā. Vispirms Samsung viedtelefonā jāieinstalē Gear lietotne, un tad tālruni jāsapāro ar kameru. Tas arī viss. Visa vadība un uzstādījumu pieregulēšana visērtāk veicama viedtelefonā. Tur var izvēlēties, fotografēsiet vai uzņemsiet video? Kādā izšķirtspējā? Ar priekšējo, aizmugurējo vai abām lēcām reizē? To var darīt arī paša Gear 360 ekrānā, bet tur izvēlne nav tik pārskatāma, jo vienlaikus redzams tikai viens ieraksts.

Filmēšana un ieraksta kvalitāte

Tālruņa ekrānā arī var redzēt to, kas tobrīd tiek filmēts. Taču tas nozīmē, ka filmēšanas laikā vienlaikus jādarbojas ar divām ierīcēm. Vienā rokā jānes kameru, otrā viedtelefonu. Teorētiski var filmēt arī bez telefona, taču tad jābūt ļoti labai kameras izjūtai. Proti, jāsaprot, kas iekļūst kadrā un kas ir uzmanības centrā.

Salīdzinājumā ar pirmo modeli jaunā Gear 360 ieraksta kvalitāte izskatās pārliecinošāk. Krāsas ir košākas, šūpošanās sekmīgāk tiek neitralizēta. Tomēr joprojām ir daudz nepilnību. Filmējot ar abām 8,4 megapikseļu lēcām reizē, savienojuma vietā paliek melni tukši laukumi, savukārt pie lēcas malām attēls ir acīmredzami deformēts. Kamēr virtuālās realitātes brillēs raugāties apkārt, ieskaujošā pasaule izskatās diezgan dabīga. Taču, paraugoties uz augšu un leju, atklājas nepievilcīga aina, kas laupa realitātes iespaidu.

Jāteic, ka arī ieraksta kvalitāte pat duālā režīma maksimālā izšķirtspējā – 4096x2048 pikseļi ar 24 kadriem sekundē – ir nepietiekama patiesi reālistiskai vides atspoguļošanai. Pat ārā gaišā dienā filmētie video ir viegli robaini, bet pustumsā telpā četrstūraini «graudi» kļūst pārāk uzkrītoši.

Skaņas ieraksta kvalitāte gan priecē. Tā ir gana tīra, skaļa un pat rada ilūziju, ka izskan no tās pašas puses, kā ieraksta veikšanas brīdī.

Akumulators

Ņemot vērā moderno viedtelefonu kameru «ēdelīgumu» Gear 360 veikums ir patīkams pārsteigums. 1160 miliampērstundu akumulators maksimālā izšķirtspējā ar abām lēcām filmēja mazliet vairāk nekā stundu, tādējādi aizpildot vairāk nekā pusi 32GB micro SD kartes. Izmantojot vienu lēcu, darba laiks aptuveni divkāršojas. Labā ziņa, ka kamerai var pieslēgt ārējo akumulatoru un ka caur USB-C pieslēgvietu uzlāde notiek ļoti ātri.

Gala vērtējums

Samsung Gear 360 intriģē ar iespēju lietotājam pašam saražot materiālu virtuālās realitātes tūrēm. Nevar noliegt, ka raudzīties uz ierasto vidi un sevi pašu šādā izpildījumā ir ļoti neparasti un pat aizraujoši. Pie tehniskā izpildījuma vēl ir jāpiestrādā, un daudzus potenciālos lietotājus no iegādes atturēs fakts, ka Gear 360 sadarbojas vien ar pēdējo divu gadu labākajiem Samsung un Apple iPhone tālruņiem. Arī satura atskaņošanai nepieciešamas Samsung Gear VR brilles. Tie, kuru rīcībā ir šis komplekts, vieni no pirmajiem iegūs iespēju pavisam viegli veidot šodienai vēl pavisam neparastu 360 grādu video ierakstu arhīvu.


Samsung Gear 360

Plusi

+ Kompakts, mitruma drošs korpuss

+ Vienkāršs lietošanā

+ Ilgs baterijas darbības laiks

Mīnusi

- Nav ērta turēšana

- Saderīga tikai ar dažiem telefoniem

- Video kvalitāte vēl ir patālu no vēlamās


Cena ap 290 eiro

Meklē Lattelecom veikalos un www.lattelecomveikals.lv


Sadarbībā ar Lattelecom

Dalies ar šo rakstu