Tehnoloģiju apskats: televizorsSamsung QLED Q8C

2017. gada 02. jūnijs plkst. 14:46
Autors: Jānis Vēvers
Sadaļa: Viedierīces
Dalies ar šo rakstu

Jaunais Samsung QLED sērijas televizors Q8C ir tik spilgts, ka spēj izgaismot palielu istabu

Pēc iepazīstināšanas ar LCD, LED, OLED, 4K, 3D un zem citiem akronīmiem paslēptām tehnoloģijām televizoru ražotāji atkal sagādājuši iespēju apgūt jaunu burtu kombināciju. Samsung šopavasar nāca klajā ar jaunu sēriju – QLED. Sēriju, kuras redzamākais pienesums ir neparasti košs ekrāns. Nu tik ļoti, ka to varētu izmantot lampas vietā istabas izgaismošanai.

QLED ir interesants iepriekš iepazītu tehnoloģiju hibrīds. Tajā izmantots kvantu punktu tehnoloģijā veidots LCD jeb šķidro kristālu panelis, kam pievienots LED aizmugurgaismojums. Kvantu punktu displejs sastāv no kristāliem, kas ir mazāki par vienu desmittūkstošo daļu no cilvēka mata diametra un īpaši aktīvi absorbē un izstaro gaismu, pārvēršot to gandrīz jebkurā optiskā spektra krāsā. Sērijā ietilpst līderis Q9F, vidējais brālis Q8C un divi jaunākie Q7F un Q7C. Pēdējie burti nosaukumos informē, vai modelis ir ar plakanu (Flat) vai ieliektu ekrānu (Curved). DB rīcībā nonāca labākais no sērijas ieliektajiem modeļiem – Q8C ar 55 collu ekrānu

Dizains

Ārējā izskata izvēlē Samsung dizaineri stingri ieturējuši valdošo minimālisma līniju. Q8C pat raisa asociācijas ar viengabala korpusa viedtālruni. Televizorā nav nekā lieka, un viss, kas varētu sabojāt gludās līnijas, ir rūpīgi apslēpts. Korpusa aizmugurē zem statīva kājas stiprinājuma vietas vienīgā iedobe aizdarīta ar vāku, ko īsti nevajadzēs virināt. Tajā ir tikai divas pieslēgvietas – elektrības kabelim un One Connect vadības blokam. Kā jau pēdējos gados ierasts, visas pieslēgvietas iestrādātas šajā taisnstūra kastē. To var novietot lietotājam ērtā vietā pat piecus metrus no paša televizora, cik nu ļauj no gumijotas ripas izritināmais nūdelei līdzīgais vads. Līdz ar to problēmas ar pieslēgvietu sasniegšanu atkrīt.

No priekšpuses televizors izskatās kā viens vienīgs ekrāns, jo tā apmales ir centimetru platas, pusi no tās aizņem hromētā līste, pusi – displeja melnā mala. Arī pats 23 kilogramus smagais tālrādis ir tik plāns, ka ceļot to bail pārlauzt. Pie pašām malām panelis ir knapi centimetru biezs, tādēļ uzstādot labāk izvairīties no nepārdomātām kustībām.

Samsung turpina domāt par tiem lietotājiem, kuriem televizors nav piespiests pie sienas, tādēļ Q8C ir gana glīts arī no aizmugures. Tiesa, otrā pusē to klāj plastmasas vāks, un metāla līste vien sajož to ar ekrānu, tādēļ tāda īsta ekstra klases sajūta nerodas. Toties ekrānam atbilstošā leņķī izliektā metāla kāja ir veiksmīgs risinājums. Tā spēj nodrošināt prāvajam televizoram stabilu «stāju», aizņemot nelielu telpu. Q8C pietiek ar nepilnus 40 centimetrus platu galdiņu vai plauktu.

Vadība

Q8C varētu gozēties nedalītas uzmanības viducī, ja vien nebūtu 36x11,5 centimetrus lielā un 3cm biezā One Connect kastīte. Tieši tai jāpievieno spēļu konsoles, mājas kinozāle un tamlīdzīgi aksesuāri, tādēļ bloku sanāk vairāk apčubināt nekā lielāko brāli. Vadības blokam pat ir savs elektrības kabelis, lai enerģija nebūtu jāņem no TV. Pieslēgvietu te ir vesela gūzma – četras HDMI 2.0b, kas atbalsta 4K satura pārraidīšanu ar 60 kadriem sekundē, 3 USB ligzdas, trīs antenu pieslēgumi, ieskaitot satelītam, kā arī Ethernet. Ir arī iebūvēts WiFi uztvērējs.

Komandu došanai paredzētā tālvadības pults ir tikpat askētiska kā pats televizors. Te neredzēsiet lērumu pogu un ciparnīcu, kā tas pierasts senākos modeļos. Tievajā metāliskajā nūjiņā ir vien poga ieslēgšanai, balss vadības aktivizēšanai, Smart TV izvēlnes atvēršanai, skaļuma un kanālu pārslēgšanai, kā arī kursora vadīšanas ripa. Vēl arī četri uz āru neizvirzīti taustiņi - tas arī viss. Vai ar to pietiek? Ja vien ikdienā nav jāklejo pa tūkstoš satelītu kanāliem, tad iztikt var. Ja ir, tad, protams, būs ērtāk vajadzīgā kanāla numuru ātri ierakstīt ciparnīcā, nevis vispirms izsaukt uz ekrāna ciparu joslu un lēnītēm ar ripu kursoru dzīt vajadzīgajā virzienā. Arī rakstīšana interneta pārlūka virtuālajā tastatūrā ir lēnīga un apgrūtinoša. LG maģiskā pults, kas ļauj kursoru pārvietot, pagriežot vajadzīgajā virzienā pults galu, noteikti ir ērtāks risinājums.

Ekrāns

Ieliektais 55 collu ekrāns ir redzamākā Q8C iezīme. Tajā izmantota jauna kvantu punktu kārta, kas pārklāj gaismu izstarojošās diodes. Kvantu punktiem izmantoti metāla kodoli, un arī no ārpuses tie pārklāti ar metāla apvalku, kas labāk pasargā kodolu. Tā rezultātā displejs spēj attēlot maksimāli dabiskas krāsas, turklāt vēl ļoti spilgti. Ražotājs apgalvo, ka trīs pamatkrāsu spilgtuma efektivitāte ir par 15% augstāka nekā iepriekšējā labākajā modelī un ka QLED TV spēj attēlot precīzas krāsas un sasniegt 100% krāsu apjomu. Tas esot augstākais šobrīd pieejamais līmenis.

No vidusmēra lietotāja skatupunkta visi šie tehnoloģiskie izrāvieni nozīmē tikai to, ka ekrāns ir izcili košs un izstaro daudz gaismas. Varbūt tas neiepriecinās agros rītos, kad tas var apžilbināt tikko pavērtās acis. Taču pārējos gadījumos novērtēsiet izteiksmīgās krāsas, jo īpaši tad, kad istabā iespīdēs vasarīgi saules stari un atdursies pret tālrāža ekrānu.

Skaņa

Ņemot vērā plāno korpusu, Q8C skaņas stiprums un kvalitāte pat pārsteidz. Tā, protams, nevar sacensties ar mājas kinozāli, taču radīt filmām un sporta pārraidēm nepieciešamo audio atmosfēru spēj gan. Ikdienā pilnīgi pietiek, ja skaļuma līmenis ir ap 20, kas nozīmē, ka rezerve ir gana liela. Patīkami, ka, kāpinot skaļumu, skaņas tīrība pārlieku necieš.

Gala vērtējums

Samsung QLED Q8C nozīmīgākais pienesums ir jaunās kvantu punktu tehnoloģijas ekrāns, kas rada izteiksmīgi krāsainu un spilgtu attēlu, kā arī glītais dizains. Pateicoties One Connect, televizors vairs nav jāgrūsta, lai pievienotu vai atvienotu kabeļus. Taču dizainam ņemot virsroku pār funkcionalitāti, cietusi tālvadības pults, kas nav tik parocīga, kā varētu vēlēties.


Samsung QLED Q8C
Plusi
Glīts, askētisks dizains
Ātri atver saturu no ārējiem datu nesējiem
Izcila ekrāna kvalitāte

Mīnusi
Informācijas ievadīšana ar pulti ir apgrūtinoša
Neliels pieejamo lietotņu daudzums
Aizmugures plastmasas vāks pabojā kopējo vizuālo iespaidu

Cena ap 3500 eiro


Sadarbībā ar Lattelecom


Dalies ar šo rakstu