Teju trešdaļa mobilo internetu izmanto sociālo tīklu apmeklēšanai

2013. gada 30. aprīlis plkst. 17:32
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

77,8% no aptaujātajiem 470 Latvijas iedzīvotājiem ikdienā izmanto mobilo internetu. 30,2% no viņiem pakalpojums pamatā nepieciešams, lai lai apmeklētu sociālos tīklus, liecina preču un pakalpojumu cenu salīdzināšanas portāla gudriem.lv veiktā aptauja.

25,9% ar tālruņa palīdzību pārbauda savu e-pastu, 19,6% lasa interneta ziņu portālus ar mobilā interneta palīdzību, 9,1% - klausās mūziku vai skatās kino filmas, bet 6,2% - spēlē spēles. Turklāt, aptaujas dalībnieki norādīja, ka mobilais internets palīdz būt lietas kursā par gaidāmā laika prognozi, transporta kustības sarakstiem, kā arī lielākajiem sastrēgumiem uz ceļiem.

Pēc aptaujas datiem, tikai 18,6% aptaujāto apgalvo, ka viņiem nav nepieciešams internets tālrunī, 3,5% aptaujāto atzina, ka līdz šim nav lietojuši internetu tālrunī, tomēr domā par pakalpojuma pieslēgšanu.

«Mobilās informācijas plūsma šo gadu laikā palielinājusies par 50 – 90%, bet jaunās paaudzes tīklu pārklājums valsts teritorijā sasniedzis 93 – 95%,» saka Gudriem.lv pārstāvis Dmitrijs Zaznovs, piebilstot, ka šāda evolūcija telekomunikāciju sfērā nevarēja neatspoguļoties uz mobilo datu pārraides pieprasījumu un mobilā satura pilnveidi.

Aptaujas dati liecina, ka viedtālrunis ir visbiežāk izmantotā tehnoloģiskā ierīce, lai piekļūtu mobilajam internetam. To apstiprina 36,5% respondentu.

Aptaujā arī secināts, ka 25,1% no respondentiem viedtālruni iegādājušies par saviem līdzekļiem, bet 11,4% lieto dotēto viedtālruni, kas piesaistīts konkrētam mobilajam tīklam. 

«Pārsvarā vienkāršus mobilos tālruņus bez papildus uzstādījumiem lieto vecākā gadagājuma cilvēki, kuriem ir grūti orientēties viedtālruņa funkcijās,» norāda D. Zaznovs.

30,9% lietotāju ir gatavi mainīt savu pašreizējo tālruni uz jaunākas paaudzes ierīci, 29,5% aptaujāto to izdarīs, tiklīdz sakrās nepieciešamo summu, 11,4% - tiklīdz beigsies pašreizējā dotētā tālruņa nomaksas periods. Pēc mobilo sakaru operatora Tele2 datiem, jau pēc diviem gadiem 75% no visiem pārdotajiem tālruņiem būs viedtālruņi. 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds