Tele2 šonedēļ uzstādīs pirmās 5G bāzes stacijas

Autors: Rūta Lapiņa
2017. gada 16. oktobris plkst. 14:14

Sakaru operators «Tele2» šonedēļ uzstādīs pirmās 5G Ready bāzes stacijas - pa vienai Ziepniekkalnā un Talsos, informē «Tele2».

Kompānijā atzīmē, ka ar to tiks iezīmēts jauns attīstības posms Latvijas telekomunikāciju nozarē.

5G kvalitāti operatora bāzes stacijās Ziepniekkalnā un Talsos nodrošinās Nokia AirScale Radio Access aparatūra, kas palīdzēs «Tele2» sasniegt maksimālo ātrumu līdz pat 1 gigabitam sekundē (Gbps). Ar 5G ienākšanu šis ātrums pieaugs līdz 10 Gbps. Gada nogalē ar identisku tehnoloģiju tiks aprīkota arī bāzes stacija Valmierā.

Jau šobrīd 5G Ready Nokia AirScale aparatūra palielina datu pārraides ātrumu un tā nodrošina vēl lielāku 4G++ mobilā tīkla un interneta jaudu. Savukārt ar jaunākās programmatūras pieejamību «Tele2» 5G Ready bāzes stacijas klientiem spēs nodrošināt datu pārraides ātrumu līdz pat 1 Gbps. Nākotnē stacijas caurlaides spēja sasniegs līdz 28 Gbps.

Neskatoties uz lielāku 5G Ready Nokia AirScale ātrumu un jaudu, aparatūra esot līdz pat 60% energoefektīvāka un dabai draudzīgāka. Pašlaik paredzēts, ka 5G mobilais sakaru tīkls un internets varētu aizņemt plašu frekvenču diapazonu, sākot no zemajām frekvencēm līdz pat 28 GHz. Kompānijā piebilst, ka «Tele2» jau ir veicis izmēģinājumus 700 megahercu frekvenču diapazonā un atzīst šo spektru par pilnībā izmantojamu mobilajos sakaros.

«Tele2» ir daļa no «Tele2 AB» grupas, kurai ir 17 miljoni klientu astoņās valstīs. «Tele2» ir vienīgais mobilo sakaru operators, kas darbojas vienoti visās Baltijas valstīs.