Tērvetes alusdarītava attīstībā ieguldīs vairāk nekā miljonu

2018. gada 06. februāris plkst. 17:14
Autors: Sandra Dieziņa
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

A/s Tērvetes AL plāno paplašināt graudu pārstrādes ēku, kas ļaus palielināt ražošanas apjomus.

Kā liecina paziņojums Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) mājaslapā, izsludināts iepirkums par graudu pārstrādes ēkas paplašināšanu. Iepirkuma paredzamā līgumcena ir 900 000 eiro. Darbus paredzēts veikt Kroņauces dzirnavās Tērvetes novadā. Uzņēmums plāno piesaistīt ES līdzfinansējumu pasākumā Atbalsts ieguldījumiem pārstrādē.

Tērvetes AL valdes priekšsēdētājs Valters Paškausks DB pastāstīja, ka projekts paredz paplašināt alus pagrabu, palielinot tā ietilpību, kas ļaus palielināt arī ražošanas jaudas par 25 %. «Augam ar katru gadu un arī šis gads nebūs izņēmums. Lauku atbalsta dienests jau ir apstiprinājis mūsu projektu par kopējo summu 1,2 miljoni eiro, kur 30 % ir ES līdzfinansējums. Tas mums ļaus palielināt jaudas,» stāsta V. Paškausks.

2017. gads uzņēmumam bijis veiksmīgs – alus realizācija pieaugusi par 11 %, kvasa – par 15 %.

Viņš pastāstīja, ka 2017. gads uzņēmumam bijis veiksmīgs – alus realizācija pieaugusi par 11 %, kvasa – par 15 %, arī ūdens pārdošana, ko uzņēmums sācis ražot pirmo gadu, bijusi ļoti veiksmīga.

Kā vēsta Lursoft, a/s Tērvetes AL 2016. gadu pabeigusi ar 10,08 miljonu eiro apgrozījumu un 600 tūkstošu eiro peļņu, bet 2017. gada finanšu dati vēl nav publiskoti.

LASI ARĪ:

Veiksmīgākie alus eksportētāji pērn - Cēsu alus un Valmiermuižas alus

Mazo aldaru skaits aug, tirgus sarūk


Dalies ar šo rakstu