Tiesnešu noslogotības dēļ nepaziņo nolēmumu Samsung karteļa lietā

2011. gada 21. aprīlis plkst. 16:45
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Tiesnešu noslogotības un lietas sarežģītības dēļ Administratīvajā apgabaltiesā nolēmums SIA Elkor Trade un Konkurences padomes (KP) lietā nav gatavs.

Tas tiesā būs pieejams šā gada 29.aprīlī, DB pastāstīja Administratīvās apgabaltiesas priekšsēdētājas sekretāre Santa Kalnmale.

DB jau rakstīja, ka šogad divi no Samsung karteļa dalībniekiem ir mainījuši nosaukumus, no kuriem viens ir atzīts par maksātnespējīgu. Februārī SIA RD Elektroniks pārtapa par SIA GP 2011 un Rēzeknes tiesa SIA GP 2011 šā gada 24.martā ir atzinusi par maksātnespējīgu. DB uzzināja tiesā, ka maksātnespējas pieteikumu bija iesniedzis pats uzņēmums.

KP ir informēta par RD Elektroniks nosaukuma maiņu, kā arī maksātnespēju un attiecīgi saskaņā ar Maksātnespējas likumu iesniegs kreditora prasījumu, DB informēja KP vecākā referente sabiedrisko attiecību jautājumos Inita Kabanova.

Arī tirdzniecības uzņēmumam Elkor Trade nepilna mēneša laikā atkal mainījies īpašnieks - par tā vienīgo īpašnieku kļuvusi Seišelu salās reģistrēta kompānija Texgate Inc., liecina Uzņēmumu reģistra datubāzes apkalpotāja Lursoft dati. Savukārt pats uzņēmums mainījis nosaukumu uz SIA Fosneks. Elkor sabiedrisko attiecību speciālists Armands Jēgermanis aģentūrai BNS apliecinājis, ka darījums ir noticis, bet plašāku informāciju nesniedza. «Kompānijas nostāja ir tuvākajās nedēļās sīkāku informāciju par notikušo darījumu neizpaust,» teica A. Jēgermanis un precizēja, ka informāciju uzņēmums varētu sniegt pavasarī. DB viņš komentārus par izmaiņām kompānijā nesniedza.

I.Kabanova atzīmē, ka KP ir informācija arī par Elkor Trade nosaukuma maiņu, tomēr nedz nosaukuma, nedz, piemēram, īpašnieku maiņa nemaina uzņēmuma atbildību un pienākumu samaksāt uzlikto naudas sodu par Konkurences likuma pārkāpumu. Administratīvie līgumi ar minētajiem uzņēmumiem netika noslēgti.

Jau vēstīts, ka Samsung Electronics Baltics ir samaksājis KP piemēroto 2,46 milj. Ls soda naudu. Administratīvais līgums iepriekš tika noslēgts arī ar uzņēmumu SIA Proks. Šis uzņēmums soda naudu, kas samazināta no 267,5 tūkst. Ls līdz 152,2 tūkst. Ls, maksās 12 maksājumos, un pirmais no tiem - 10 tūkst. Ls - jau ir veikts.

Tā kā Samsung Electronics Baltics un Proks noslēdza ar KP administratīvo līgumu, tiesvedība attiecībā uz šiem uzņēmumiem tika izbeigta. Saistībā ar Rotas un K maksātnespēju šā uzņēmuma pieteikumu tiesa izdalīja atsevišķā lietā un arī tiesvedību izbeidza.

Jau ziņots, ka 2009.gada 30.oktobrī KP par neatļautu vienošanos sodīja uzņēmumus Elkor Trade, Samsung Electronics Baltics, RD Electronics, Proks un Rota un K. Aizliegtās vienošanās starp Samsung tehnikas izplatītājiem dēļ patērētājiem radušies lieli zaudējumi, ilgstoši pārmaksājot par Samsung sadzīves tehniku

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām