Transporta jomas sasāpējušos jautājumus ministri nerisina

2013. gada 12. aprīlis plkst. 8:10
Dalies ar šo rakstu

Sasāpējušos jautājumus transporta jomā, piemēram, par sliežu atjaunošanu uz Lietuvu ministri nerisina

Tā vietā līdz ar Igaunijas kolēģi Baltijas valstu transporta ministri spriež par tālākas nākotnes jautājumiem. Baltijas valstis dibinās kopuzņēmumu Rail Baltica 2 (RB), un mēneša laikā tiks definēti RB veidošanas galvenie pamatprincipi, bet līdz jūlija beigām plānots sagatavot visus dokumentus tā izveidei, preses konferencē informēja Baltijas valstu tranasporta ministri.

Savukārt Latvijai un Lietuvai sāpīgo jautājumu risināšanai dzelzceļa un aviācijas jomā tiks dibināta darba grupa. Redzot, ka nekādi neizdodas vienoties par Baltijas valstu sadarbību citā megaprojektā, proti, Visaginas AES, bet reālas problēmas un savstarpējas pretenzijas dzelzceļa un aviācijas jomā netiek atrisinātas, kaut arī par to diskutēts prezidentu un ministru līmenī, DB uzdod jautājumu, kādas ir garantijas RB projekta veiksmīgai un visām valstīm izdevīgai ieviešanai.

Lai risinātu ilgstoši sasāpējušos jautājumus transporta jomā, tiks veidota darba grupa ministra vietnieku vai valsts sekretāru līmenī, kurā tiks iesaistīti attiecīgo kompāniju vai institūciju pārstāvji, kuri meklēšot kopīgu risinājumu. Tā uz jautājumu, kādus risinājumus Rimants Sinkevičs piedāvājis savam Latvijas kolēģim saistībā ar Lietuvas dzelzceļa pusē 2008. gadā demontēto dzelzceļa sliežu posmu starp Mažeiķiem un Reņģi, kas būtiski apgrūtina kravu plūsmu uz Latvijas ostām, kā arī ar Lietuvas nu jau bankrotējušās aviosabiedrības FlyLAL strīdu ar lidostu Rīga un airBaltic. Arī satiksmes ministrs Anrijs Matīss norādīja, ka šie jautājumi ir minētās darba grupas ziņā.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām