Tūroperators: Tūristu topā Grieķija, bet karstos piedāvājumus negaidiet

2017. gada 13. oktobris plkst. 14:57
Sadaļa: Pakalpojumi
Dalies ar šo rakstu

Starp tūrisma galamērķiem nākamajā sezonā ar Grieķiju varētu sākt konkurēt Turcija, taču, tā kā noteicošais aspekts aizvien ir cena, tuvāko 2-3 gadu laikā Grieķija varētu saglabāt līderpozīcijas, intervijā sacīja kompānijas Maouzenidis Group vadītājs Aleksandrs Candekidis.

Ja mēs viena gada laikā palielinājām pārdošanas apjomus gandrīz divas reizes, un nākamajā gadā plānojam tos audzēt pusotru reizi, tad perspektīva, ka Grieķija popularitātes ziņā atpaliks no Turcijas, nav tālu, uzskata viņš.

Viņš piebilst, ka Grieķija Latvijai ir daudz tuvāka nekā, piemēram, Spānija. Otrkārt, Spānijā praktiski nav viesnīcu ar savām pludmalēm. Tas ir neērti un nedroši, ja runā par atpūtu ar bērniem uzskata uzņēmuma vadītājs. Runājot par Itāliju, A. Candekidis uzsver, ka tajā ir maz smilšu pludmales, tāpēc paši itāļi dod priekšroku atvaļinājumam Grieķijā.

«Itālija nav konkurente Grieķijai, un Spānija arī nav. Turcija konkurē ar Grieķiju un Ēģipti, kurā pagaidām tūristu plūsma vēl nav atjaunojusies. Neviena cita valsts šobrīd nevar konkurēt ar Grieķiju. Arī Bulgārija ir populāra, taču tas vairāk ir budžeta segments, un pakalpojumu kvalitāte ir zemāka. Ja runājam par kvalitatīvu virzienu Eiropā, līderis viennozīmīgi ir Grieķija,» viņš skaidro.

Ceļojumu pārdošanas apjoms uz Grieķiju, pēc viņa teiktā, galvenokārt aug, pateicoties tādiem galamērķiem kā Korfu un Krētas salām.

«Latvijas tūristi ir iecienījuši arī Halkidiki, taču tajā ir diezgan ierobežota viesnīcu bāze, un Halkidiki potenciāls nav tik liels, taču milzīgs tas ir gan Krētai, gan Korfu,» viņš uzskata.

Lielāko daļu pieprasījuma Latvijā veido 3-4 zvaigžņu viesnīcas, kuru kvalitāte Grieķijā ir ļoti laba.

Uz jautājumu, par cik varētu paaugstināties cena atpūtai Turcijā, eksperts norāda, ka ir viesnīcas, kas ir bestselleri pārdošanas jomā, neskatoties uz krīzi. Tās var atļauties paaugstināt cenas katru gadu par 10-15% un vienalga tajās paliks viesi. Ir vienkārši populāras viesnīcas, kurās cenas aug par vidēji 5%. Un ir viesnīcas, kas nav īpaši zināmas Rietumeiropā un Baltijas valstīs, tādēļ vispār nevar celt cenas vai paceļ vien par pāris procentiem.

Pēc viņa teiktā, karstos piedāvājumus uz Grieķiju var negaidīt, jo visi ceļojumi tiks izpārdoti.

Dalies ar šo rakstu