Transports un loģistika

Tviterī nosoda Latvijas pārstāvja atturēšanos balsojumā par Rubesu

Zane Atlāce - Bistere, 02.02.2018

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

#Twitter izteiktajos viedokļos netrūkst neapmierinātības ar šādu lēmumu un atturēšanos balsojumā.

Baltijas valstu kopuzņēmuma AS RB Rail akcionāru sapulcē ceturtdien, 1.februārī Igaunijas un Lietuvas akcionāri nobalsojuši par uzņēmuma izpilddirektores un valdes priekšsēdētājas Baibas Rubesas atstādināšanu, savukārt Latvijas puses akcionāru pārstāvis, Eiropas dzelzceļa līnijas (EDzL) vadītājs Andris Linužs balsojumā atturējās.

Sociālās saziņas vietnē Twitter izteiktajos viedokļos netrūkst neapmierinātības ar šādu lēmumu un atturēšanos balsojumā. DB apkopoja spilgtākos komentārus par šo tēmu.

Tā, piemēram, kādreizējais politiķis un banķieris Arnolds Laksa raksta: «Kārtējo reizi nošķebināja tik kretīniska un latviešiem raksturīga rīcība – principiālā un svarīgā Rail Baltica akcionāru balsojumā par B.Rubesas atcelšanu Latvijas pārstāvis gļēvi atturējās! Tieši balsojuma veids like domāt, ka šis «latvietis» izpildīja kādu ietekmīgu personu norādījumus, Pēs atturēšanās balsojumā šļupsti par Rubesas neprofesionalitāti izklausījās traģikomiski».

Savukārt Baltijas Korporatīvās pārvaldības institūta Latvijas pārstāvniecības vadītājs Andris Grafs uzskata, ka «lielākā problēma Rail Baltica pārvaldības modelī ir tas, ka RB Rail akcionāri vienlaikus ir labuma guvēji no paša projekta. Ar to arī skaidrojamas jaudīgas politiskās & ekonomiskās intereses visās 3 valstīs, ar ko @rubesita jātiek galā».

Žurnāliste Agnese Margēviča retoriski vaicā, vai tikai Baiba Rubesa nav traucējusi Rail Baltica būviepirkumiem?

Savukārt bijušais ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts norāda, ka Rail Baltic ir lielākais Baltijas valstu kopprojekts to pastāvēšanas vēsturē. Viņš cer, ka premjeram Mārim Kučinskim un satiksmes ministram Uldim Augulim pietiks godaprāta un spēka nosargāt Baibu Rubesu, kas sevi apliecinājusi kā neietekmējamu, starptautiski atzītu profesionāli.

Twitter lietotājs kontā @Mchuzzlewit raksta: «Lietuvā Rail Baltica ietvaros jau ir Eiropas platuma sliedes līdz Kauņai, un tas ir paveikts bez 400 tk "komunikāciju stratēģijas izstrādei", ko vēl pirms pāris nedēļām pieprasīja Rubesas kantoris».

Uzņēmējs Andris Asaris norāda: «@pavluts @MarisKucinskis @uldisaugulis @rubesita ZZS ir Lietuvā, Igaunijā SC. Cerības mazas ka Augulis nosargās. Pārāk lielas naudas grozās. Visi grib tikt pie šīs milzīgās siles».

Bet žurnāliste Eva Johansone atzīst: «Ko šādu jau gaidīju. Ticu, ka @rubesita neļaujas visādiem blakus darījumiem, kompromisiem un nav ērts cilvēks manipulācijām. Ceru, ka viņa turpinās vadīt projektu, ticu, ka viņa ir īstais cilvēks īstajā vietā».

Lasi Vēl:

Avoti: RB Rail akcionāri izteikuši neuzticību Baibai Rubesai

Neuzticību Rubesai izteikuši Lietuvas un Igaunijas akcionāri, bet Latvijas puse balsojumā atturējās